Sevmediğiniz bisiklet marka ve türleri

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@mariokaldato
volkswagen-->halkarabası demek,
apple--> elma dimek,
blackberry-->karadut dimek

bizde halk arabası adı versen inşallah yapılacak otomobile, insanı daşlarlar.

Trek e kılım. çok kılım.

Scudo

slckats

Forum Bağımlısı
Tepki
1.140
İsim
Selçuk Atış
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Cyclocross
@PeDaLLı-YoRuM
bisanın 2 sene önceye kadar çıkardığı calves diye bir modeli var bulsam hemen atlar alırım. 9 kg gibi bir ağırlığı var ona güzel bir set yapıcan üffff.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
bisan, kalplerdeki yerini, ihlas holding e satıldıktan sonra, gazete promosyonu olarak kuponla dağıttığı, bisan-ihlas bisikleti ile hızlı bir şekilde sıfırladı. o zamanki bisiklet dükkanlarında alışveriş ederken, bir elinde garanti belgesi, diğer elinde bisan ihlası geriten bir ihlaszede görünce, bisiklet dükkanı sahipleri "geliyor yine bisan iflas" diye hem sıkıntı ile iç geçirirler, hem de alay ederlerdi. bisanın apennin modeli, 1998 yılı öncesi, türk bisiklet piyasası çölünde görseniz bu kadar laf etmezdiniz ama haklısınız, insan itibarını iyi korumak zorundadır. para kazanacağım diye itibardan olunca telafisi çok zor.

specific

Forum Bağımlısı
Tepki
1.909
İsim
Harun
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@slckats

Standart ağırlığı 11,5 Kg maalesef. Yine de çok ağır değil, birkaç modifikasyonla azaltılabilir ağırlık (Bisan Calvess kullanıcısı)

• Beğen
Tepkiler: slckats

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@specific

Eger o agirlikta ise gayet başarılı hocam. Basit bi kac degisim onu 10 kiloya rahatca ceker

Emre-SEZER

Daimi Üye
Tepki
1.528
İsim
Emre SEZER
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Salcano
1- Kadro tasarımı bana hitap etmiyor
2- Bence pahalı (Rakip markalara göre fiyat aralığını daha makul tutup en azından tercih edilebilir bir bisiklet haline getirilebilir.)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Emre7055
hocam, herkes marka olmaya çalışıyor. çünkü marka demek, aynı ürünü daha pahalıya satmak demek. bu da, kendi özgün tasarımlarınız, verdiğiniz garanti, servis hizmeti ve mümkünse burada üretim yaparak, kırılan bir seri neden kırıldı, bir sonraki seride ne yapabilirim diyerek kafa patlatmaktır. 2014 e kadar salcano, kadro olarak değil ama üzerinde gelen donanım olarak fiyatına göre en performanslı grup setleri ve donanımı sundu. ondan sonra da, ben artık marka oldum dedi ve yoluna daha pahalı bisikletler satarak devam etme kararını kendi kendine aldı. markalar, bir insan ömründe oluşmuyor maalesef, bazen çocuklarınız, sizin kaldığınız yerden daha iyi yerlere taşıyor ve üç veya dördüncü nesilde bilinen bir marka olmanız gerçekleşebiliyor. bir çocuk doğaar doğmaz 5 senede marka olmaz, olamaz.
bu sebepten dolayı salcano, kendi kendisini iyi marka olarak ilan ettiği için gıcık olunuyor. trek ten sonra 2 numara salcanodur benim için gıcık olduğum.

slckats

Forum Bağımlısı
Tepki
1.140
İsim
Selçuk Atış
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Cyclocross
@specific
benim ağırlığı azaltılmış katlanırımla aynı :harika:

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Mehmet Metin Levent
Aslında Trek bisikletleri güzel ve firma da kısa sürede büyümüş başarılı bir firma. Ancak neden bilmiyorum ben de pek sevmiyorum. Büyük ihtimalle bizdeki fiyatlama politikası yüzünden. Belki de Lance Armstrong etkisi de olabilir.

Aşağıda güzel bir röportaj var sahibiyle.

(link)

thieft3000

Forum Demirbaşı
Tepki
439
İsim
tolga
Bisiklet
Mosso
Peguot, Citroen: araçlarını kullandım hep elimde patladı hep başıma arızalar çıkardı aslında sebeb, var (yakın zamanda duydum ki pegot marka bisikler türemiş piyasada aman uzak durun).
Turkcell: bir kaç defa hat aldım kullandım diğer operatörlerden bi farkı yok aslında ama tv reklamlarına acayip uyuz oluyorum.
Samsung: java tabanlı telefonunu kullandım bir defa, bidahada hiç bir ürününü kullanmam.
Starbucks: aşırı pahallı gavur malları ile dolu insanlarında sırf hava olsun diye gitmelerine ayrıca kıl oluyorum.
Audi: hiç kullanmadım ama marka ismi (y)A(h)UDI ismini fazlaca çağrıştırıyor o yüzden aşırı kılım.
bisiklette ise
salcano, bianchi, orbis, capagnolo: yine hiç kullanmadım ama etraftan aldığım duyumlar nedeni ile bir önyargı seli var içimde.

mariokaldato

Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Ruhullah.Grbz
Kesinlikle yanlis bir dusunce bu ....Insanin kilosunu dusurmesi bisikleti hafif performansina ulastirmaz

yavuzkosar

Kendi halinde bir yaşayan.
Tepki
3.122
İsim
Yavuz
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Salcano ve kron.

Kosova

Üye
Tepki
10
İsim
İbrahim Şen
Bisiklet
Scott
@mariokaldato
Ustam hiç kafamin almadığı mesele :)

A.l.t...

Daimi Üye
Tepki
367
İsim
BUHARİ A.
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Starbucks markasına son derece gıcık oluyorum? bide orada 10 liralık kahve içmek bi ayrıcalıkmış gibi bakışları oluyorya orada oturanların, yada bana öyle geliyo bilemiyorum. Bundan dolayı Starbucks markasını hazmedemem. Not: Başka cafelerle sorunum yoktur..

mariokaldato

Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur