Sevmediğiniz bisiklet marka ve türleri

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Yerli markaları bu başlık altında gördüğümde çokda şaşırmadım.Bizzat ben 105 setli ,mavic aksium ayarında carbon veya aliminyum bir yol bisikleti almak için araştırma yapıyorum.Yerli markalar teknik olarak tatmin etse bile görüntüleri hiç hoşuma gitmiyor.Özellikle salcano nedense rengarenk şekilli kadrolar yapmış.Tamam yerli malı almak istiyorum teknik olarak beni tatmin ediyor ama görünüşü ve duruşuda çoğumuz içinde önemli.Düz siyah yapsınlar abi düz siyah.Ama yok yani.Hadi renk-geometri ayarını buldum diyelim bu sefer teknik olarak tatmin etmiyor.Salcano Norveç turunda NTV ye sponsor olmuş 2014 Dağ bisikletindeki şampiyonluğunu anıyor hala.Biz Galatasaraylıların uefa kupamız var dediğimiz gibi. :)

Torku takımı fes ettiğinde bazı bisikletciler face de artık torku ürünü almıyoruz falan bilmem ne vıdı vıdı demişlerdi.Torku kararı iptal etti kimse bu adamlara destek olalım Torku ürünü alalım demedi.Ben acımasızca eleştiren biriside değilim.Salcanoyu destekliyorum.Güzel bir yarış ekibi var ülkemizide temsil ediyor.Yerli bir firma sonuçta.Sadece yapmaları gereken geribildirimlere ve müşterilerinin istek ve ihtiyaçlarına biraz kulak vermek.Bu tüm yerli bisiklet firmaları için geçerli.

Algılanan kaliteleri ve pazar konumlandırmalarında yenilemeye gitmeleri gerekli diye düşünüyorum.Örneğin isim değişikliğine bile gidebilirler.Ankete bakın işte çoğu bisikletçi isme ayar olmuş.Zaten biraz profesyonellerse bu forumda gezen çalışanları olmalı diye düşünüyorum.Anket cenneti resmen burası bisiklet firmaları için :)

Scudo

SerhatAtan

Aktif Üye
Tepki
289
Bisiklet
Dahon
@anti panik

Çünkü Koç Holding, Yamaha distribitörlüğünü çoktan bıraktı. Keza bununla birlikte Beldesan'da üretimi durdurdu. Hâliyle Beldeyama'da piyasadan çekildi mecburen.

Zaten asıl Yamaha ithalatı ve Mobylette üretimi ile meşgullerdi. Bisikletleri ise fena değildi. Özellikle şehir/kargo bisikletleri tutulurdu buralarda.

Tepki
1.678
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Tekere Fısıldayan Adam

Sedona kullandınız mı bilmiyorum.
Ben Cube kullanıyorum ve bisikleti aldığım mağazada Cube..Scott..Giant ile aynı vitrindeydi.
Yani lüks bisiklet vitrini.:)

Hatta orada istediğim donanıma sahip Sedona olsaydı.(11-40 veya daha geniş ruble mtb)..şu an cube yerine sedona sahibiydim.:)

Bu arada şikayet var vb ..da sedona hakkında olumsuz birşey okumadım.:)

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Aslinda samimi konusursak sadece Sedona ile alakali degil carraro ve salkano ile alakali cok ciddi ve standart musteri sikayetleri duymiuyoruz . esasen kisisel bazi tecrubeler kaynakli olumsuz bi kac mevzu o markaya yukleniyor ama ayni hata yada problem luks ve avrupa amerika menseili bi firmada olsa genelde insanlar o markayi yine yuceltiyor acikcasi. Yerli markalarda en ciddi gozlemledigim sey musteri hizmetlerinin kaveci cemal dayi tarzinda yaklasimlari

y.efekaya

Üye
Tepki
25
İsim
Efe KAYA
Bisiklet
Trek
@Özgün Katılıyorum sebepsiz sevmiyorum o markayı ve salcano tabiki tüm bisikletlerinde yeşil be kırmızı ağırlıklı renk kullanmak zorunda mı ?

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

mtbcanavarı

Daimi Üye
Tepki
162
İsim
mosso
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Salcano üzerinde ultegrada olsa garipsiyorum,zamanında çift süspansiyonlu bisikletlerini göre göre itici gelmeye başladı.

• Beğen

brky1905

Cycle to stay alive
Tepki
594
İsim
Berkay A
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
cannondale ümit specialized

• Beğen

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.307
Bisiklet
Scott
"Yarıştan önce bisikletin son kontrollerini yapıyor" havası verilmek istenmiş; belirli bir torkla ve tork anahtarıyla sıkılması gereken vidaları Esra ablamız sıradan L alyanla gelişigüzel sıkıyor :) Aslında kendi de ne yaptığının pek farkında değil gibi; "benim ne işim var burada?" sorusu aklından geçiyordur kim bilir...

Salcano'nun çok bahsi geçmiş, bu da bulunsun dedim :)

vetihsan

Üye
Tepki
41
İsim
ihsan
Bisiklet
Cannondale
vala arkadaşlar benim üniversite yıllarında ilen bir ESKAY marka bisikletim vardı. O zamanlar bu velespit benden ağırdı ama her şeye rağmen ben o bisiklet ile 22km lik erciyese bile inmeden tırmanmıştım. Şimdiki bisikletim 8,5 kg ama şimdi gözüm yemez.
Ha eskay bu arada kayseride bir soba fabrikası :D

y.efekaya

Üye
Tepki
25
İsim
Efe KAYA
Bisiklet
Trek
@Mehmet Altuğ bak üst düzey bisikletinde bile kırmızı var arkadaş ne kırmızı ve yeşil sevdası bu birde salcano anlamı ne Salih can Osman çağrışımı yapıyor bende hani yu-ma-tu teypler vardı eskiden yunus Mahmut Tuncer gibi birşeydi açılımı

sonyaz

Daimi Üye
Tepki
408
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
"PAXTON" :) katlanır bisikletleri de var. Marka yabancı olsun iyi satar ilkesiyle...

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Hain_Kostok
:D yu ma tu vardi ya elektronik uretiyordu ; Teyp , televizyon vesaire. Millet japon markasi sanirdi oysa Yusuf Mahmut Tuncay isimlerinin kisaltmasi idi. Salca no da o hesap. Sahibi belkide salcali yemek sevmiyordurda eve yeni asci gelip salcali yemek yaptiysa bide adam tayland' li filansa sinirlenip mutfaktaki aşçiya SALÇA NO dediyse ordan bu isim cikmis olabilir ehehe ( ciddi degilim :D )

mhtozel

Forum Demirbaşı
Tepki
873
İsim
Mehmet
Bisiklet
Giant
@Hain_Kostok adamlar belki KSK (karsıyaka) lidir abi. Şimdi benim de salcanoya sempatim olamaya başladı resmen. Hiç farketmemiştim yeşil-kırmızı fanatikliklerini :D:hrkbuya::koptum::hrkbuya:

@mariokaldato abi senin de profil resmine sempatim var zaten :D KSK.png adamsın, yeşil kırmızı :D

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.307
Bisiklet
Scott
@mariokaldato Salcano firmasının ismi ilk kurulduğunda SALKO imiş, önceleri sadece yürüteç ve bebek arabası üretiyorlarmış. Bisiklet işine sonradan girmişler.

Tabii SALKO ismi nereden geliyor, o da ayrı bir muamma :)

(link) adresi Salcano'nun sitesine yönlendirme yapıyor.

Ekleme: SALKO isminin nereden geldiğini buldum :) Adamın lakabıymış "Salko Usta"

(link)