Sct 26 X 1.40 ? / 26 X 1.50 ?

Scudo

Mücahit Kıvrak

Forum Demirbaşı
Tepki
132
@Taygun Hasoğlu

@Taygun Hasoğlu

galiba mtb için yolda rahatlık sağlayacak yarı slick bir tur lastiği arıyorsun..
Bahsettiğin lastiklerin adı Cst olması lazım. Eğer öyleyse tam adı da Cst Traveller...
Whistle dağ bisikletinde kullanacağından dolayı daha kalın olan 1.50 uygun olacaktır. Çünkü girmek isteğin hafif taşlı yollarda istemediğin konforsuzluğu yaratabilir.
Ki bu tür seçimlerde genellikle 1.75 önerilir. Ama uzun turlar yapacaksan 1.50 olabilir Tabi.
Bu lastiğin hamuru diğerlerine göre sert olduğu için yol tutuşu çok iyi değildir. Ama akıcıdır. Su kanalı olması da bi artıdır. Eğer mümkünse rubena flash veya maxxis overdrive maxxprotect, detanator gibi modellere baksan daha iyi olur. Dünya markası fiyat/performans oranı iyi denilebilecek lastikler..

• Beğen
Tepkiler: Burak GÜRCAN

Egemen Tunc

Daimi Üye
Tepki
121
Bisiklet
Kron
hayır suda kayıp gitmeyecek yol tutuşu sağlayacak

Tepki
14
@suleyman gundoğdu

1.25 bence bana çok ince gelir.

1.40 yada 1.50 düşünüyorum.

1.50 Cst Traveller çift adet : 34 TL iyimi ?

Mücahit Kıvrak

Forum Demirbaşı
Tepki
132
@Taygun Hasoğlu

öyle birşey asla olmaz. Su kanalının faydası yol tutuşunu artırmaktır. Teker ıslak zeminle temas ettiğinde yüzeydeki sular lastikteki su kanallarından etrafa dağıtılarak lastikle zeminin temas etmesi sağlanır. Bu da yol tutuşunu artırır. Önemli bir özelliktir.

Mücahit Kıvrak

Forum Demirbaşı
Tepki
132
@Taygun Hasoğlu

o fiyat iyi. Fakat bu lastiklerin kendi yapısı gereği suda yol tutuşları iyi değildir. Sorun yaşatıp sizi memnun bırakmayabilir..

Alper Uğur

Aktif Üye
Tepki
89
İsim
Alper Uğur.
Bisiklet
Fuji
Selamar

Forumun su konusunda (link)
bahsetmis oldgunuz lastiklerin 1.15 modeli icin bir inceleme var. Karar vermenize katkisi olur diye dusunuyorum.

dağhan yaşar

Aktif Üye
Tepki
12
bir de mtb jantıyla kullanacağınızdan kalın olanını tercih etmenizi öneririm.zaten muhtemelen jant üreticinizin önerdiği min. kalınlık 1.75in altında olmayacaktır..