scott uyumlu gidon boğazı

laciverti

Forum Demirbaşı
Tepki
587
Bisiklet
Cannondale
scott ana başlığında konu açmıştım. Scottlarda maşa borusu üzerine geçem çelik gölekde önde çıkıntı var ve kafada da bu çıkıntıyı içine alan girinti var. Dolayısyla aldığım amoeba açı ayarlı boğazı takamadım.
Ayrıntıları scott başlığında.
Uyumlu kafa? ya da başka bir yöntem?
Dostlukla.

Scudo

laciverti

Forum Demirbaşı
Tepki
587
Bisiklet
Cannondale
mesajımı buraya kopyaladım: Scott compatible handlebar stem (scott uyumlu tercihan açı ayarlı gidon boğazı)
Scott compatible handlebar stem ( scott uyumlu boğaz)
Scott sub 20 bisikletimi tur bisikleti haline getirmek amaçlı bir kelebek gidon ve açı ayarlı amoeba boğaz aldım. Çok işlevsel bir boğaz, ancak scott' ların alın borusu dış kılıfında öne doğru bir çıkıntı var ( kendi orjinal boğazında da bunu içine alan yiv var) bu nedenle bu "handlebar stem" scott' uma uymadı. ( dış kılıfı çıkarıp yapmayı düşündüm , ancak olmadı , spacer tarzı çıkıntısız bir kılıfla olabilir sanıyorum, bu ölçülerde kılıf ( önü çıkıntısız) bulunur mu?

Asıl soru bu çıkıntıyı içine alacak yivi olan bir boğaz var mı? Açı ayarlı ya da ciddi açılı olması tercihim.

Kelebek gidon ölçüsü 24.1, bu nedenle scott' un boğazını kullanamıyorum, scott gidonum 31.8. ölçüde, bir çözümde kelebek gidonumu kalınlaştırmak olabilir. Bu konuda deneyimi olan var mı?

Ama gidonu yükseltmeyi de istediğimden açılı ve daha iyisi açı ayarlı olmalı boğaz.

bir çözüm de tornada yiv açmak boğazın ön iç cidarına.Deneyen var mı?

Amoeba boğaz boşa gitmedi. Onu Corratec motion bisikletimde kullandım. Gidonu oldukça aşağıda kullanıyordum 2008 den bu yana , bu boğaz ile yükselttim ve uzun bir tura çıktım. Çok rahat bir sürüş oldu.
Bu boğazı öneririm gereksinimi olana.Malzeme kaliteli ve parasını hakediyor. (Ama Ameoba kelebek gidon iyi değil, Enes uzun uzun anlatmıştı, el açıları uygun değil)

Modolo kelebek gidonu henüz kullanamadığım için yorum yok.

Scott uyumlu boğaz ne önerirsiniz?( maşa borusu 26.8)

Dostlukla.

laciverti

Forum Demirbaşı
Tepki
587
Bisiklet
Cannondale
http://i218.photobucket.com/albums/cc95/TheBrigadier/SDC10946-1.jpg

http://i218.photobucket.com/albums/cc95/TheBrigadier/SDC10948-1.jpg

Bu resimlerde görülen çıkıntıyı içine alan slot (yiv) almak istediğim boyunlarda yok.

Ne yapılabilir?

Dış gömlek çıksa çıkıntısız gömlek bulunur mu? Adı nedir?

laciverti

Forum Demirbaşı
Tepki
587
Bisiklet
Cannondale
(link)

bu ürün işime yarayacak, ancak hiç bir internet sitesinde bulamadım. Bu küçük şey için de yurtışı ile uğraşmak istemedim. Türkiye de gözüne çarpan var mı?

:). dostlukla.

ayhanakbuga

Daimi Üye
Tepki
549
Bisiklet
Scott
İyi geceler :)
Bisikletimdeki maşa "sr suntour" ve çıkıntı yoktu, yuvarlaktı o boru diye hatırlıyorum. Cuma tekrar açıp bakarım.

laciverti

Forum Demirbaşı
Tepki
587
Bisiklet
Cannondale
maşaya ait değil o gömlek, üzerinde ATS yazıyor ve scott' a ait. Bende maşa rock shock, bu gomlek çıkınca maşa borusu boyasız galvaniz boru görünümlü kalıyor. Gömlek olmayınca ince kalıyor boğaz montajı için.

Thomson sitesindeki ürün. aynı gömleğin çıkıntısız olanı.

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.460
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bendede scott sub 30 bisiklet var. bende bir kelebek -tur gidonu veya açı ayarlı bir gidon boğazı ve sele değişimi yapmak istiyorum. Gidon modolo veya santos olabilir. bence bu işi iyi bir bisikletçiye bırakın hiç elinizi vurmayın. Bir keresinde ikinci el bir aynakol değişimi yapayım demiştim inanırmısınız orjinalinden daha pahalıya patlamıştı bana.

laciverti

Forum Demirbaşı
Tepki
587
Bisiklet
Cannondale
Bu işler çok basit. Aynı gün içinde üç değişik gidonu tüm fren ve vites kolları ile söküp taktım ben, sürekli denerim değişik gidon ve açılar.

Resimleri yayınlarım, ancak bu kelebek giden 54 cm olduğu için bana çok dar geldi. 3 gün kullandıkdan sonra söküp 62 cm genişlikde 3 cm yükseltili karbon gidon taktım ve tabii gidon boğazı. Spacerlerı da getirtince tüm sorunlar çözüldü.

Deneyimlerimi yazacağım.

laciverti

Forum Demirbaşı
Tepki
587
Bisiklet
Cannondale
@mehmetsunu

Bisikletle ilgil
yapamayacağım şey yok diyebilirim Mehmet. Disk frenler bana uzaktı, mevcut spark 35 im üzerinde onu da öğrendim.
Kaset ve ayanakol da söker ve takarım.

laciverti

Forum Demirbaşı
Tepki
587
Bisiklet
Cannondale
Bu arada sorun çok basitmiş.Bu gömlek çıkınca gelen tüm boğazlar (31.8 ) buraya uyuyor ve araya spacer takmak yeterli oluyor. Bu çıkıntı ve yiv sadece bu scott boğaz için var ve bu scott boğaz ( ben standart sanıyordum) diğer tüm boğazlardan geniş ve bu yüzden gömlek var.

Yaptığım işlemleri burada göstereceğim.

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.460
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
çok iyi yaparsınız. Sizin de dediğiniz gibi scott ın üzerinde gelen sele hiç rahat değil. Adeta işkence olsun diye seçilmiş. Birde oturma pozisyonu ister istemez öne doğru olunca inanın 1 saatten uzun süre üzerinde oturamıyorum. Mecburen sele değişimi yanında daha dik bir sürüş pozisyonu sunacak açı ayarlı bir boğaz takmayı düşünüyorum. Kelebek gidon şimdilik sıcak gelmiyor, şehiriçi hızlı seyir halinde düz gidon daha mantıklı. Açı ayarlı bir gidon boğazı nasıl olur, seleyi değiştirdiyseniz sub a gidecek en iyi sele hangisi olabilir. Brooks dışında daha sportif ama çok rahat bir model önerirseniz. Piyasada şimdi ismini hatırlayamadığım brooks un daha sportif görünümlüsü deriden bir sele var. Birde açı ayarlı boğaz için maşa ve gidon çaı önemli ne önerirsiniz.

laciverti

Forum Demirbaşı
Tepki
587
Bisiklet
Cannondale
Eğer 25. 4 lük bir gidon kullanılacaksa açı ayarlı ameba. boğaz bu iş için uygun.
Pedal bisikletten almıştım.
Kelebek gidon ve diğerleri için yanıtlatım erdi'nin Canondale 'li şehir bisikleti başlığındavar.
Brook ben kullanmıyorum. Sub 20 de Basit-ucuz Tchibo sele taktım . Bu işi de yeni yaptımsele indirimdeydi. Şansıma iyi ve konforlu çıktı.
Reimleri yükleyince bakabilirsin

• Beğen
Tepkiler: mehmetsunu
Tepki
5
Hocam merhaba. Demirbaş üye olmanızdan dolayı sormak istedim, açı ayarlı gidon boğazını nasıl bulabilirim?