Scott - Trek - Amoeba

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Öner Akdik tarafından paylaşıldı.

 1. Öner Akdik

  Öner Akdik Yeni Üye

  Kayıt:
  20 Nisan 2009
  Mesajlar:
  3
  Beğeniler:
  4
  Şehir:
  Eskişehir
  Merhabalar. Çocukluk hevesi ve amatör olarak uzun yıllardır bisiklet kullanmakla birlikte araştırıp öğrenene ve bisikletforum la karşılaşana kadar bisiklet hakkında pek bilgi sahibi değildim. Araştırdıkça gördüm ki bisiklet başlı başına bir dünya. Bende bisikletimi artık değiştirmenin zamanının geldiğini düşünüyorum.

  Forumumuzdaki uzun araştırmalarım sonucun da 600€ civarındaki bütçeme ve isteklerime uyan bir kaç bisikleti başlıklar altında topladım ancak hala kararsısızım. Görüşlerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum.

  Bisikletleri hidrolik disk fren olan ve olmayar olmak üzere ikiye ayırdım çünkü bu sistem ve v fren sistemine sahip olan bisikletler arasında ortalama 150€ bir fark oluyor ve daha önce kullanmadığım için bu kadar bir fark ödemeye değer mi bilmiyorum. Bu sistemler arasında ki seçimin kullanım amacına göre yapılması gerektiğinide düşünürsek şu anda genelde asfalt veya toprak yolda sürüyorum ama ileride araziye çıkmak gibi bir durumda olabilir.

  Amoeba Scud

  Trek 4500

  Scott Aspect 40

  V fren sistemli bu bisikletlerde önemli soru ileride hidrolik sisteme geçmek istediğimde uyumlu olup olmadıklarını bilmiyorum. Özellikle Amoeba'nın.

  Scott Aspect 45

  Trek 4400D

  Bu bisikletlrin kadro ağırlık gibi yönlerden değerlendirdiğimiz hangisi fiyat/performans olarak hakkını verir ? Bu fiyat civarında ki varsa diğer marka model önerilerinize de açığım.
   

İlginizi Çekebilir

4-1484682847522-1r309o1a9ao6r-630-354.jpg
BikeRadar, velodrom testiyle yol bisikleti üzerindeki farklı sürüş pozisyonlarının ne kadar hız ve süre kazandırdığını bulmaya çalışmış :) Link yazının sonunda olacak. Testin en isabetli verileri...
upload_2016-8-24_10-50-58.png
Sistemli çalışmak, gelişmek ve yarışlarda iddialı olmak isteyenler için akıl dolu bir site var. Adı Xert Online Xert Online | Login Baron firması bu siteyi hazırlarken aynı zamanda Garmin Edge...
strava.JPG
Merhaba bir hatırlatma yapayım: Bu forumda tanıdığım ve performansı benden çok yukarılarda olan bisikletçi arkadaşlarım var. Burada yazacağım şeyler, bu işin doğrusu budur diye tecrübeli...