scott sub 30

ernesta

Üye
Tepki
39
merhaba arkadaşlar.

uzun süren araştırmalarım ve sizlerden aldığım bilgiler sayesinde scoot sub 30 bisikleti almaya karar verdim.

(link)

kararım kesin, bu bisiklet harici hiç bir şey düşünmüyorum. onun için şu bisiklete de baksaydın diye öneride bulunmayın lütfen. ( başka bisikletlere baktıkça işler içinden çıkılmaz bir hal alıyor. ).

merak ettiğim tek konu : bu bisikletler 26" ve 28" olarak satılıyor. şehir ve tur bisikleti için 28" in uygun olduğunu anladım ( okuduklarım sayesinde ). bu bisiklet de şehir bisikleti. neden 26" modelleri var? bu konuda bilgisi olanların paylaşmasını istiyorum.

Scudo

Alp Aslan

Forum Bağımlısı
Tepki
4.150
Bisiklet
Cannondale
Yol bisikleti kullanıyorum ancak gönlümde yatan 2. bisiklet hep scott sub serisi bir bisiklet olmuştur, componentlerinide hiç incelemedim çünkü bu seriyi sevdim ve scott firmasının kaliteside belli umarım bir gün benimde bir sub ım olur. 26'' konusuna gelince daha deneyimli arkadaşalar daha kesin bir bilgi vereceklerdir ancak benim bildiğim bu serileri ve trek'in 'su' serilerini Amerika'da kuryeler kullanıyor ve atak bisikletler olarak bunları tercih ediyorlar eğer yanlış bilmiyorsam 26'' olması şehir içinde daha kolay manevra yapılabilmesini sağlıyormuş diye duymuştum ancak emin değilim ama benim tavsiyem 28'' tercih etmeniz yönünde,hayırlı olsun iyi günler,

felis911

Forum Bağımlısı
Tepki
859
harika bir seçim bence de benzerleri içinde gayet iyi bir yerde. 26'' için hareket kabiliyeti konusuna katılıyorum

• Beğen
Tepkiler: ernesta

ernesta

Üye
Tepki
39
bu konuyu dün açtım. çarçabuk 2. sayfaya düşmesine izin vermemek için "up" luyorum. kusura bakmayın, bu yaptığım hiç hoş bir davranış değil ama, beni anlayacağınızı düşünüyorum.

yaşadığım yer yokuş. İzmir i bilenler bilir, Yeşilyurt"da oturuyorum. düz yol yok desem fazla abartmamış olurum. 26" yokuş için daha avantajlı olur mu?

bertone

Aktif Üye
Tepki
45
Sub 30 çok iyi bir tercih olmuş.Bende 2008 model "28" var.Bornova Evka-3 de oturuyorum.Yokuşu baya vardır. İnan bir sıkıntı yaşamıyorum.
"28" çok hoş duruyor.

serdar gültekin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.249
Bence 28" hem daha şık hem de daha asfaltta 26" ya göre çok daha akıcı.

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Çok güzel bir seçim şimdiden hayırlı olsun. 28 tekerlek ebadı çok daha iyi bir seçenek olur.
Aklınız karıştırmak gibi olmasın ama bu bisikletten alıp yapmayı istediğim birşey var oda gidonu yol bisikleti gidonu ile değiştirmek. Sub 30 böyle bir değişikliğe uygun V fren yapısı sayesinde ben sub 10 almayı düşünüyordum özellikle kadro rengi açısından fakat gidonda bir değişiklik maalesef imkansız disk fren olması sebebi ile.
Sub 30 elinize geçtiğinde renk olarak nasıl duruyor fotoğraflarını bizlerle paylaşıp aydınlatırsanız çok sevinirim.

ademdogan

Daimi Üye
Tepki
135
şimdiden hayırlı olsun bende inceledim ve harika bir seçim

ben daha bisklet almadım ve sen aldığın zman izlenşmlerini paylaşırsan benim gibi olanlara yardımın olur

şimdiden hayırlı olsun

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
Çabuk hızlanma, yüksek hız gibi kullanım stiliniz yoksa ben de 26 tavsiye ederim. 26 daha yaygın , akort daha zor bozulur. doğal olarak fiyattarı daha uygun oluyor. ayrıca en düşük viteste 1 kademe avantaj olur (benim gördüğüm en yüksek sürat 44 km yokuş aşağı, düz yolda da 20-30 km arası kullanıyorum, Manisa , Kemalpaşa gibi oldukça sert yokuşları olan çevre yerlere gidiyorum yazdıklarım bana benzer kullanımı olanlar için daha çok geçerli olur. )

Bu arada "sub30" çok şık bir bisiklet, "sporster P6" ile arasında 200 EU yakın fiyat farkı var ama değer diye düşünüyorum.

ozancan

Üye
Tepki
49
Sub serisi alınca bence 28 tercih etmek daha uygun gibi. Sub sonuçta ince teker bir yol bisikleti.

Yokuş çıkma konusuna gelince, zaten vitesler yeterince kolaylık sağlıyor. Bence yolda sağlayacağı avantajı düşünerek 28 alın derim.

Mustafa Ozler

Daimi Üye
Tepki
198
çok iyi bir bisiklet. 26 alırsanız tura çıktığınızda sizinle aynı performansta olan ama 28 jantı olan bir arkadaşınızın daha rahat ettiğini göreceksiniz.

P6'daki akord ayarı sorununu aynı sıklıkta bu bisiklette yaşamayacağınızı düşünüyorum. P6 tek kat janttır, bildiğim kadarıyla bu bisiklette alex sub jant var... bu jant iki katlıdır ve ayarı kolay bozulmaz. Bu nedenle 28 olanı daha bir gönül rahatlığıyla alınabilir. 200 Euro farkı da bu tip bir kaç detay oluşturuyor zaten.

Yurt dışında bu bisikletler metroya alınıp öyle seyahat ediliyor, 28 bu anlamda zor oluyor mesela, almanya'da yolun çoğunu metroyla katederek işe gidiyor olsaydım 26 tercih ederdim. Bir de dağ bisikleti geçmişi olanlar 28'jant'a kolay alışamıyor sanırım bu anlamda bir pazarlama stratejisi de var işin içinde...

MUSTAFA AKTAŞ

Daimi Üye
Tepki
99
konuyu hortlatayım.
sub 30 serisi alırsınız. komponentleri zamanla değiştirirsiniz ve süper bisikletiniz olur. 2009 model sub lar çok güzel 2010 llar bende hayal kırıklığı yarattı.

FatihDokmeci

Aktif Üye
Tepki
144
Bisiklet
Giant
@Mustafa Ozler

Mustafa hocam (diyorum artık),
Tur da 28 kesinlikle daha iyi gidiyor katılıyorum.
Ama 26 da yoğun trafikte daha kıvrak,olmadı kaldırımdan devam edip tekrar
yola zıplıyorsunuz.28 ile bu kadar rahat manevra yapılabileceğinizi zattenmiyroum,bazı alışkanlıklar kolay bırakılmıyor..
İlgi alanı tur ise kesinlikle 28...

....