scott sub 20 mi scott sub 10 mu ?

Kerim KOÇAK

Forum Demirbaşı
Tepki
493
İsim
Kerim
Bisiklet
Bianchi
Merhaba arkadaşlar şehir içinde ve şehirler arası turlar için bisiklet araştırıyorum mtb mi satıp almayı düşünüyorum.En son scott ta karar kıldım görsellik olsun disk fren vs olsun.Sizden tavsiye istiyorum özelliklede kullanan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim scott sub 20 2010 scott sub 20 2011 scott sub 10 2010 ve scott sub 20 2011 bunlar arasında seçim yapamadım sub 10 shimano alfine vites sistemini kullanıyomuş şanzımanlı sistem heralde varmı bunla ilgili bilgisi olan resimleride ekliyim modelleri hatırlatmak adına teşekkürler şimdiden iyi forumlar dilerim

SUB 10 2010

(link)

SUB 10 2011

(link)
(link)

SUB 20 2010

(link)

SUB 20 2011

(link)

Scudo

canelmas

Üye
Tepki
249
İsim
can elmas
Bisiklet
Scott
2009 sub 10 kullanıyorum ve çok seviyorum. paranın yettiği en iyisini al tabiki

Kerim KOÇAK

Forum Demirbaşı
Tepki
493
İsim
Kerim
Bisiklet
Bianchi
@canelmas

para problem değilde bu shimano alfine olayı için sormuştum problem yaşarmıyım diye 8 vites sonuçta

Tepki
3
Bisiklet
Scott
@Kerim KOÇAK

Dostum bence paran varsa hiç durma sub10 u al o şanzımanlı vites sistemi var diye de tereddüt etme çok kullanışlı bi sistem o en başta kapalı ve korumalı olduğu için ne toz nede kolay kolay darbeyle aşınır kullanan çok arkadaşlarım var hepsi çok memnun

Kerim KOÇAK

Forum Demirbaşı
Tepki
493
İsim
Kerim
Bisiklet
Bianchi
@Eray Cinpir

Bende zaten o yüzden istiyodum aslında uzun turlar içinde kullanıyomu arkadaşların?Şehir içinde iyi olabilir de şehirler arası nasıl olur acaba:eek: Bu arada sub almaktan vazgeçtim Sportster P1 almaya karar verdim gibi hem görüntüsü hem donanımı hemde amortisörü kaldırımlardan falan inerken faydalı olcaktır diye düşünüyorum bu seriyi kullanan yada tavsiyesi olan varsa dinlemeye hazırım teşekkürler :in:

Scott 2010 Sportster P1

(link)

Kerim KOÇAK

Forum Demirbaşı
Tepki
493
İsim
Kerim
Bisiklet
Bianchi
@Kerim KOÇAK
Buda 2011
(link)

Tepki
3
Bisiklet
Scott
Evet dostum hakkaten bunlarda güzelmiş :) çok dağ bayırda kullanmayacaksan dediğim gibi sub daha uygun olur diye düşünüyorum çünkü dağdan daha çok asfaltta sürüceksen yolda traktör kullanmak gibi olacak :) bu memnun olan arkadaşlarım da sürekli uzun turlara gidiyorlar.ama dediğim gibi bisikleti sürecek olan sensin hangisi içine sinecekse onu al.bende bi scott sub serisi hastalığı olduğu için pek objektif bakamıyorum :)

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Alfine'nin oranlarına bakmak gerek. Eğer yetersiz kalırsa, yokuşlarda çok zorlanabilirsiniz.
Şehirler arası turlarda da bisiklet yüklü olacağı için çok düşük bir vites oranı gerekiyor. Bunu sağlayabilecekse eğer Sub10 alın derim.

Olmazsa eğer, Sub20 ve P1 arasında tercih yapın.

Kerim KOÇAK

Forum Demirbaşı
Tepki
493
İsim
Kerim
Bisiklet
Bianchi
@Gökhan Toros

Şuanda P1 olcak gibi ama sub 10 unuda canlı canlı görüp incelemek lazım bakalım zaman geldiğinde yanyana koyup kıyaslıycam artık hangisi uyarsa

serkan hilal

Forum Bağımlısı
Tepki
669
Kendimi bildim bileli yol bisikletine binerim. bir keresinde yol bisikletimde parça değişikliği nedeni ile dağıtmıştım ve bir tur düzenlendi o sıra. Çokta gitmek istiyordum Arkadaşımdan bisikletini ödünç aldım SCOTT Sub 40 sanırım citybike. Her zaman yol bisikleti ile gittiğim yola Citybike ile gittim yok böyle birşey tabiri caizse ağlattı beni yolda, bahsedildiği kadar rahat bir sürün keyfi vermiyor. Bana göre Yol bisikleti daha cazip.

Bence birazcık daha para koyarak üstüne full tiagralı yol bisikleti al derim, yinede senin tercihin.

• Beğen
Tepkiler: Kerim KOÇAK

soner kulak

Forum Demirbaşı
Tepki
241
bence kesinlikle amortisör olmayan ve 8li sisteme sahip olmayan bir tur bisikleti alın.bende bir tane var ve uzun zamandır amortisörü değiştirip yerine düz maşa arıyorum.bisikleti gereksiz yere en az 1.5 kg ağırlaştırıp özellikle yokuşlarda yoruyor.ayrıca en bozuk yollarda bile amortisörü sürekli kilitli kullandım ve hiç bir farklılık hissetmedim.8li sistemi kesinlikle tavsiye etmem yüklü bisikletle yokuş tırmanırken son pişmanlık fayda etmeyecek bence:) size tavsiyem kesinlikle scott sub ve muaddillerine bakmanız

• Beğen
Tepkiler: Kerim KOÇAK

Kerim KOÇAK

Forum Demirbaşı
Tepki
493
İsim
Kerim
Bisiklet
Bianchi
@serkan hilal

Dostum Ankara da cihan abi var ondada corratec crones var her geldiğimde kullanıyorum bu ay sonuda gelicem yine görüşürüz heralde onunla yol bisikleti tabiki süper gidiyo yolda ama benim düşüncem şehir içi kullanımda çanta bagaj vs takmak gerekirse uzun turlara çıkmak mtb yi tamamen hayatımdan çıkarıp şehir içinde hibrid günü birlik uzun turlardada yol bisikleti kullanmak ama önceliğimi şehir bisikletine verdim sonra tabiki bir de yol bisikleti alıcam yol bisikleti alıp şehir bisikleti almadan şehir içinde hor kullanmak istemiyorum açıkcası

• Beğen
Tepkiler: serkan hilal

Kerim KOÇAK

Forum Demirbaşı
Tepki
493
İsim
Kerim
Bisiklet
Bianchi
@soner kulak

Aslında ilk düşüncem oydu fakat sport p1 modelini görünce sub lardan vazgeçtim.2009 sub dan sonra bence görsellik açısından sub 20 lerde bariz düşme var resimlerden de bakabilirsiniz bi sub 20 ye bakın birde p1 e.Ağırlık konusuna gelince de 2011 sub ve 2011 p1 de az bi ağırlık farkı var 2010 dakine göre aradaki ağırlık farkını baya azaltmışlar birde bu amortisör şehir içinde bazen kaldırımlardan falan inmem gerekir diye düşündüm düz maşayla bu pek rahat olmaz heralde p1 deki görüntü sub da olsa dediğim gibi düşünmeden alırdım acaba p1 alıpta amortisörü karbon çatal lamı değiştirsek?Sizde kocaelideymişsiniz aslında sizin bisikletide inceleyebilirim uygun olursa sizin içinde hemde hibrit bisiklet test etme şansım olur trek 7,5 harici

• Beğen
Tepkiler: soner kulak

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Eğer düz maşa'ya karar verirseniz, yol bisikletlerine de bakın derim.

Yol bisikletleri sanılanın aksine sadece yarış için kullanılmıyor. 1-2 küçük ayarla gayet güzel tur bisikleti olabilirler. (Gidon'un yukarıya doğru alınması ile)

Yol bisikletlerinin tek sorunu, yarış için olanlarının dişli oranları turlar için fazla ağır. Dolu bisikletle yokuş çıkmak işkence olabilir yani. O yüzden, 3lü aynakola sahip bir bisiklet almanız gerek.

Bence bu seçeneği de düşünün.
Ha ayrıca, yol bisikletini hibrit bisiklete çevirmek de çok kolay. 9'lu deore kollar oldukça uygun fiyata bulunabiliyor, eğer 9lu bir bisiklet alırsanız.
Düz gidon fiyatı da yol gidonu fiyatlarına göre oldukça uygun.

Yani, bu 2 minik oynama ile yol bisikletinizi hibrite çevirebilirsiniz.

ercan günes

Daimi Üye
Tepki
102
Bisiklet
Scott
walla bende düşünüyorum scott sub edinmeyi lakin çok kararsızım kullanan bazı arkadslardaN sürüş konforunun pek yetrli olmadığını duydum özellikle kullanan arkadaslardan artıları eksileri bazında yorumlarını alabilirsem memnun olurum

Kerim KOÇAK

Forum Demirbaşı
Tepki
493
İsim
Kerim
Bisiklet
Bianchi
@Gökhan Toros

Bagaj falan takmak istiyorum dostum yol bisikleti de alıcam oda full cf olcak öyle arada gezmek için kullanıcam yani onu diğeri hibrid şehir içinde günlük işler için o yüzden yol bisikletini fazla ayak işlerinde kullanmak istemiyorum ki zaten cf yol bisikletine bagaj vs yük yüklemek olmaz

Cahit Türk

Daimi Üye
Tepki
128
Bisiklet
Salcano
@ercan günes

2009 sub 30 kullandım, memnun kalmadım ve satıp tekrar mtb aldım. Artıları eksilerini şöyle sıralayabiliriz;
Artılar;
-Hafif ve Hızlı
Eksiler;
-amortisörsüz olduğundan sert bir yapısı var dolayısıyla sürüş pek koforlu değil.
-şehir içi bozuk yollara pek uygun değil.
-mazgallar ve çukurlar ince lastikler ve rigid maşa yüzünden özellikle yüksek süratte çok ciddi tehlike.
- V-fren yetersiz kalıyor, acil frenlemede takla attırabiliyor. tecrübeyle sabit. alınacaksa disk fren tercih edilmeli.

Benim tavsiyem Sporsterden yana olur, ağırlık farkı fazla olmadığı sürece.

Tepki
16
Bisiklet
Corratec
Cyclocross modellerini inceleyebilirsin markaların.
(Lastik ve jant ölçülerine dikkat)

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@Kerim KOÇAK

Anladım. Genelde insanlar bütün bütçeleriyle tek bir bisiklet aldığı için, böyle bir tavsiye vermiştim size.

O zaman SportSter P1 en iyi seçenek oluyor.

Zaten yol bisikletiniz olduğu için gereken yerde uygun bisikleti kullanabilirsiniz.

Son olarak, İstanbul'da Bikeandoutdoor SCOTT bisikletleri satıyor. Gidip bir gün bisikletleri görüp almanız daha iyi olur. Oturur bakarsınız, ağırlığına bakarsınız, istediğiniz gibi incelersiniz.