Scott Sub 20 2009 vs. Trek 7.3 Fx 2010

Tepki
2
Öncelikle ilk mesajıma herkese foruma bulundukları katkılardan dolayı teşekkür ederek başlamak istiyorum.

Uzun bir aranın ardından bisikletle tekrar tek vücut olmam gerektiğini anladım. Bunun birinci ve en önemli nedeni kondisyon ikincisi ise keyif amaçlı.

Bisikleti nerelerde kullanacağıma gelirsek ; başlarda daha çok urban olmak üzere kondisyonumu kazandıkça uzun turlara çıkmak istiyorum. Oturuş pozisyonu olarak trek fx 7.3 ün daha rahat olacağını kesin bir faktör ancak scott sub 20' nin sportif pozisyonu (belimi rahatsız etmediği sürece) daha keyifli olacaktır. Kısacası arzuladığım bisiklet beni ne şehirde ne de 50-100 km. lik yollarda rahatsız etmemeli. Fiyat konusuna gelince sub 20 2009 %20 indirimli 640 euro. Trek 7.3 fx 2010 ise 590 euro. Scott 2010 modelleri indirimsiz olacağı ve fiyat limitimi aşacağı için kesinlikle düşünemem.

Bilgi ve tecrübemin cevaplayamayacağı bazı sorular var. Bunları içtenlikle cevaplarsanız çok sevinirim.

1. Bu iki modelin spesifikasyon kalitesini karşılaştırabilir misiniz? (Kadro, vites, vb...)
2. Bu iki modelin size göre birbirlerine karşı üstünlüğü nelerdir?
3.. Sub beni 50-100 km. lik yollarda rahatsız eder mi?
4.. Siz olsaydınız hangisini tercih ederdiniz ve neden?

Son bir sorum daha olacak. Duyduğum kadarıyla Scottlar Türkiyeye Avrupadan ithal geliyor ancak Trekler Asyadan. Avrupa üretimi bir bisiklet kulağa her zaman hoş gelir. Trek'in bildiğim kadarıyla 3 ayrı fabrikası var ve Türkiyeye Asyadaki fabrikadan geliyor. Avrupada üretilmiş bir Trek Asyada üretilmiş Trek'ten daha güvenilir midir?

Not: Bu iki modelin karşılaşmalarına forumda rastladım ve inceledim ancak sorularım farklı olduğu için tekrar açma ihtiyacı duydum. Affola

Scudo

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
Bilindik markaların nerdeyse bir otomobil değerinde olan en üst modellerini almayı düşünüyorsanız ve birazda şansınız yaver giderse Avrupa'da yada Amerika'da üretilmiş bir bisiklet bulabilirsiniz gerisi uzakdoğu üretimi. Şansınız yaver giderse diyorum çünki bazıları en üst modellerini bile uzakdoğuda üretiyor.. Yalnız işin bir diğer boyutu var. Uzakdoğu'da üretilen her bisiklet kötü değildir hatta daha iyi olma ihtimali bile vardır.
Şimdi gelelim şu Scott'ların Avrupa'dan geldiğini söyleyenlere :) Bir zahmet o bisikletlerin Avrupa'ya nerden geldiğini sorabilir misiniz onlara ? Ama cevabı duyunca moraliniz bozulmasın sakın, kesinlikle kötü değiller.
Tercih olayına gelince Scott disk frenli ve biraz daha hızlı bir bisiklet, duruş açısının rahatsız edici olduğunu düşünüyorsanız uygun bir boyun ve gidonla bu problemi çözebilirsiniz.

Tepki
2
Peki Marka-model-parça kalitesi olarak hangisini seçerdiniz Güney bey? Benim bu seçimi yapmam için bilen birisinden yardım almam lazım açıkçası.

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
İkiside kalite olarak birbirine çok yakın. Dediğim gibi Scott'un avantajı üzerinde disk freni olması. Ama bu sizin için bir avantaj yaratmıyorsa Trek derim. Uzun mesafe sürüşlerde Scott'a nazaran daha rahat görünüyor.

minolta35

Aktif Üye
Tepki
48
İkisi de çok güzel modeller ama bence bu kadar paraya test sürüşü yapmadan almanız biraz riskli gibi görünüyor.
Diğer markaların 2010 larını beklemeyeceksiniz yani?Belki çok farklı bir alternatif de çıkabilir.

Tepki
2
Bu iki modelle aşağı yukarı aynı fiyatta ve kalitede olması şartıyla her tavsiyenize açığım. 2010 model olması benimde arzum ancak bir çok firma yeni ürünlerini indirimsiz satar. Scottun 2010 modelleri de buna dahil. Scott sub 2010 lar en az %20 daha pahalı olacak buda benim limitimi aşar. Max 640 Euro olması şartıyla seçeneklere açığım.

Tavsiyelerinizi bekliyorum...

Emre C

Üye
Tepki
0
bahsettiginiz 2 modelle ben de ilgilenmekteyim, bu nedenle eger seciminizi yaptiysaniz dusunce ve tecrubelerinizi paylasirsaniz sevinirim.

alper turan

Aktif Üye
Tepki
21
Bisiklet
Giant
ben sub 20 2009 modelini kendim kullanıyorum fakat ön maşayı sr suntour ncx amortisörlü maşayla değiştirdim.trekle aralarında bi fark yok gibi parça olarak birinin eksisi diğerinin artısı olmuş ve bence eşit durumdalar.sub 20 12.4 kg olması lazım trek ne durumda bi bilgim yok ağırlıkta çok önemli bence trekin ağırlığınıda bi araştırın.sub 20 nin disk freni bence çok büyük bi artı sonuç olarak ben disk frenden vaz geçmem (kullananlar güzelliğini bilir) ben olsam sub 20 alırdım ama tercih sizin.

Tolga Tunçel

Forum Bağımlısı
Tepki
195
City Bike ilanlarında yaklaşık 500km binilmis Sub 20 bisikletimi satmaktayim. Sıfırdan farkı yoktur. İsterseniz gorusebiliriz. Tesekkurler