Scott Sportster P6

Tepki
0
arkadaşlar trek fx 7.1 alacaktım ama bu bisiklet
(link)
bana daha uygun geldi. tavsiye eder misiniz? trek e göre çok eksiği var mı?

Scudo

Mustafa Ozler

Daimi Üye
Tepki
198
Scott sub serisi de sporster serisi de kadro olarak oldukça üstündür, fakat P6 benim kişisel olarak hiç tercih etmediğim bir markaya ait jantlar kullanıyor. diğer bütün sporster modelleri alex kullanırken bu modelde niye rigida var anlayamıyorum. Alex jant taktıkları anda bu bisiklet bir numaralı commuting bike olacak halbuki. tamam sele borusu ve gidonun da değişmesi lazım ama onlar küçük detaylar, Trek serisinin de alt modelleri için uzun vadede gerekli.

Bir 2010 alacaksanız kadro sanırım bu sene disk uyumlu bu da yeni bir gelişme. 2009 yoktu hatırladığım kadarıyla.

hakan sancaktar

Daimi Üye
Tepki
170
rigida jantar iyidir ya öyle demeyin. ben uzun süre zag19 kullandım, harika çemberlerdir.

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
@Mustafa Ozler

kadro ağırlığı hakkında bilginiz var mı ? ben jant, gidon, vites-fren aynakol vs epey parçasını değiştirdim. şimdi hafif bir maşa almayı düşünüyorum. ancak bu kadroya daha fazla yatırım yapmakta doğrumu bilemiyorum. ya da "cannondale bad boy V break" alıp devam etmek daha mı doğru olur. bu modelin kadrosu çok sade ve güzel görünüyor gerçi bunun da ağırlığını öğrenmem gerek.

Mustafa Ozler

Daimi Üye
Tepki
198
Belki yeşil Bisiklette size bu kadro'nun net ağırlığı hakkında bilgi verebilirler diye düşünüyorum. Eskiden P6 kadrosuna çok çok yakın olan uzun furş borusuna sahip çıplak sub kadroları satıyorlardı çünkü. ikinci yöntem olarak hesaplayarak ulaşmak mümkün ama uzun bir evödevi olur. P6'ya bahsettiğiniz değişiklikleri yaptıysanız bence yeni bir bisiklet aramanız gereksiz. Daha iyisi elbette var ama bu haliyle P6 çok tatmin edici durumda olmalı. Carbon veya alloy bir maşa yetecektir de artacaktır. Diğer yandan Cannondale Badboy hakkında yorum yapmaya gerek yok ancak 700c V brake modeli var mı emin değilim galiba sadece 26" modeli var. Ancak şunu hatırlatmak isterim bu sinifta ağırlıktan çok dayanıklılık önemli. Bu durumda benim tercihim muhteşem fiyatlarına rağmen cannondale'in tesoro traveler rohloff 28 veya badboy rohloff modeli.

• Beğen
Tepkiler: caner ünsal

Metehan Mendi

Daimi Üye
Tepki
296
@jef

Yaptığınız değişiklikler bisikletinizde özellikle de sürüş konusunda hissedilir farklar yarattı mı öğrenmek isterim .. Bu değişikliklerin neler olduğunu ve maliyetini de belirtirseniz sevinirim .. selamlar

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
@Metehan Mendi
jant "mavic open sport" .................30X2= 60
teller "Dtswiss relation 2.0" ............72x1.5= 108
tel başları ................................72X0.3= 21
zefal jant şeridi ............................2x3= 6

gidon amoeba scut........................30......... 30
sele selle italy srl 135elden kullanılmamış aldım dükkanda 120
sele borusu scot un daha üst model MTB lerde kullandığı bir model adını hatırlamıyorum.............................. 35.......... 35
deore set.................................. 270........... 270
elcik scot A4 confort.....................12.......... 12
barent tranz x jd 861...............................................11
pedal shimano spd 540............................................ 45
--------------------------------------------------------------
toplam: 825 euro

barent ile elciği neden yazdım derseniz ikisinden de çok memnum düz çatal kullanımında "gözenekli iri çakıl asfalt" titreşim yapıyor bu iki üründe hem konforlu hemde titreşimi çok azaltıyor.

diğer parçalarda bisikletin akıcılığını arttırdı ağırlıkta sanırım 1.5-2 kg azaldı.

• Beğen
Tepkiler: Metehan Mendi

Metehan Mendi

Daimi Üye
Tepki
296
Görünüşe göre oldukça fazla değişiklik yapmış ve para harcamışsınız .. şahsım adına 2009 P 55 bisikletimi satıp 2010 P1 almak hem daha ucuz hem de daha mantıklı olacak sanırım .. Teşekkürler , selamlar

• Beğen
Tepkiler: taniel güder

Mustafa Ozler

Daimi Üye
Tepki
198
Sorunsuz bir bisikletiniz var gibi gözüküyor... 32 delik göbekler mavic open sport'u zorunlu kılmış olabilir. Orta karar bir mavic ama gene de oldukça iyidir. bisikletinizin bir çok özelliği de uzun turlara P1'in özelliklerinden daha uygun. Güle güle kullanın.

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
Teşekkür ederim. bende gerçekten çok memnunum.

Bisikletle yeniden birlikte olamaya başladıktan bir süre sonra sigarayı bıraktım. 2 senedir sırf bu nedenle maddi kazancım harcadığımdan epey fazla.
Bisiklete harcanan parayı sadece mantıkla açıklamak zaten doğru değil. Bu Cumartesi İzmir Nif dağının etrafını dolandım 105 km lik keyfin aslında maddi karşılığı da yok.
Şu sıralar savunamayacağım bir özlemim-hedefim var 10 kg altı 26 jant, düz maşa, fazla sportif sürüş pozisyonu dayatmayan bir bisiklet. pek lüzumlu olmadığının da farkındayım aslında.:sigaraici
"scott scale" düşündüm ama çok öne eğik kullanıma uygun , connondale bad boy bu nedenle ilgimi çekiyor. bir kaç modifikasyonla 10 kg altına ineceğinden emin olamıyorum.

Metehan Mendi

Daimi Üye
Tepki
296
Ben de yaklaşık 2,5 yıl önce sigarayı bıraktım ... Bu süre zarfında edindiğim komple dalış malzemesi , çeşitli outdoor ve kamp malzemeleri ile scott bisikletime harcadığım paralar , 2,5 yıllık sigara masrafına hala yetişemedi .. Bu uğraşların kazandırdığı sağlık , keyif ve iç huzurunu zaten parayla ölçmek mümkün değil .. İkinci bir bisiklet benim de lüzümlu bulmadığım ama aklımda olan bir konu :) .. Sürüş pozisyonu ve ağırlık ortak kaygılarımız gibi görünüyor ... Bu konuda önceliği size bırakıyorum :) zira dalış sezonu ile birlikte enerjimin büyük bir bölümünü seleden , sualtına kanalize edeceğim .. Saygılar

Mustafa Ozler

Daimi Üye
Tepki
198
eğer 26 olacaksa kadrodan toplamak daha doğru. V frenli scandinium kadrolara bakın, 10kg'ın altına rahatlıkla inersiniz. maşayı kendiniz kestireceğiniz için sürüş pozisyonunda da bir miktar müdahale şansınız olur.

• Beğen
Tepkiler: caner ünsal

Barkın Kenan

Forum Demirbaşı
Tepki
54
@Mustafa Ozler

Sele borusu ve gidon'un neden değişmesi gerekiyor? Kalite bakımından tatmin etmedi mi sizi? P6 almayı düşündüğümden her küçük detayı öğrenmek istiyorum.

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
Soru bana değil ama görüşümü belirteyim. P6 nın gidon-gidon boğazının kullanım sırasında hissedilir bir sorunu yok. gidon alu değil çok ağır, gidon boğazı da pek kaliteli görünümü yok boyaları çabuk aşınıyor. bu iki parçasının piyasa değeri toplam 30-40 tl etmez tahmin ediyorum.
BU modelde esas parayı kadroya vermiş oluyorsunuz. Ben alalı 2.5 sene kadar oldu hala kadro yeni gibi. Mevcut donanımı ile de çok rahat kullanılıyor parça değişiklikleri birazda keyfi artırmak için oluyor.