Scott Sporster 30 2011

Emre Aslan 1981

Aktif Üye
Tepki
124
Bisiklet
Scott
Merhaba arkadaşlar,
Foruma geçen hafta üye oldum ve bu da ilk mesajım.
8 yıllık bir Bianchi'm vardı çift amortisörlü, pek sık binemiyordum, bu sene biraz daha binmeye heves edip biraz da bilgilenince daha hafif bir tur bisikletinin kullanma amacıma uygun olduğunu anladım.
Geçen hafta biraz araştırma yaptım alacağım bisiklete karar verme konusunda ve dün başlıktaki bisikleti aldım. Pek binemedim (satın aldığım yerden eve kadar yaklaşık 3 km) ama fotoğraflarını paylaşmak istedim.
http://i55.tinypic.com/zoi9z9.jpg

Scudo

Emre Aslan 1981

Aktif Üye
Tepki
124
Bisiklet
Scott
Fotoğrafları paylaşmak istemiştim ama beceremedim. Herneyse araştırayım biraz, öğrenince güncellerim.

Sinan Ceylan

Daimi Üye
Tepki
151
İsim
Sinan
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Kazasız belasız pedallar dilerim.
Güzel bisiklet. :)

• Beğen
Tepkiler: Emre Aslan 1981

ocanakci

Daimi Üye
Tepki
241
Bisiklet
Lapierre
hoşgeldiniz... öncelikle bisikletiniz gerçekten çok hoş-kıymetini bilin ve üstünden inmeyin derim. :D forumdaki ana başlıklardan tüyolar alarak, forumda ve bisiklet dünyasında yol almaya devam edebilirsiniz. Faydalarını gerçekten göreceksiniz. İyi pedallamalar. :D tekrar hoşgeldiniz.

• Beğen

Emre Aslan 1981

Aktif Üye
Tepki
124
Bisiklet
Scott
Teşekkür ederim arkadaşlar iyi dilekleriniz için. Hoşbulduk.
Forumdan okuduklarım ve Tokat'ta satın aldığım yerin sahibi İsmail abi sayesinde doğru karar verdiğime inanıyorum.

Cihan A.

Forum Bağımlısı
Tepki
888
Bisiklet
Kron
Bu şehir bisikleti çok güzel.Hoşuma gitti.Güle güle kullanın.Hayırlı olsun...

• Beğen

Emre Aslan 1981

Aktif Üye
Tepki
124
Bisiklet
Scott
Teşekkür ederim arkadaşlar,
Bugün km. saati, sele borusuna bağlanabilen bir kilit, ön ve arkaya sinyalli ışık ve sol tarafa ufak bir ayna aldım. Kaskım, pedli taytım ve eldivenlerimi daha önce almıştım.
Geri kalanı yavaş yavaş dizeriz artık. Yağmur sonrası ıslak zeminde de sürebilmek için çamurluk, bagaj ve ayakçak almayı düşünüyorum bir zaman sonra. Bir de orta mesafe sürüşlerde koltuğuna alışmakta zorlanırsam jel kılıf alabilirim.

Hakan Yaş

Aktif Üye
Tepki
87
Hayırlı olsun, güle güle kullanın, kazasız belasız....

Yalnız birşey merak ettim, kadro boyunu uygun aldınız değil mi? Bana sele çok aşağıda gibi geldi.

• Beğen

Emre Aslan 1981

Aktif Üye
Tepki
124
Bisiklet
Scott
@Hakan Yaş

Teşekkür ederim. Kadro boyunu M aldım, boyum 1.68. Seleyi biraz daha yükseltmem gerekiyor belki. S alsam sele biraz yukarıda kalacaktı sanırım, M'de de biraz aşağıda kalıyor.

Emre Aslan 1981

Aktif Üye
Tepki
124
Bisiklet
Scott
@arda22

Bayisi var, Sedona, Whistle, İdeal, Salcano vs. satıyor :)

Emre Aslan 1981

Aktif Üye
Tepki
124
Bisiklet
Scott
Teşekkürler arkadaşlar.

Forumda biraz arama yaptım ama hangi başlıkta sormam gerektiğini bulamadım, bilgisi olan arkadaşlar cevap verebilir ya da ilgili bir başlığa yönlendirebilirlerse memnun olurum.

1. Pedala şimdiye kadar hep ayak tabanımın ortasıyla basardım ama birlikte tura çıktığımız bir arkadaş ayak tabanının uç kısmıyla (tam ucuyla değil ama ortası ile ucu arasındaki kısımla) basmam gerektiğini, bu şekilde hem bacaklardan hem de ayak bileğinden güç alabileceğimi söyledi. Bu şekilde basabilmek için de seleyi normalden daha yükseğe getirdi. Şu anda pedal aşağıdayken bacağım tam açılıyor artı ayak bileğimi de açarak ayak ucuyla değiyorum pedala. Pedal en alt konumdayken bacak çok hafif kırık olmalı sanırım ama ayak tabanı pedala hangi noktada basmalı, ortadan mı uçtan mı?

2. Bisikletimin kilitlenebilir maşası var, ilk aldığım gün maşayı kilitlediğimde hiç esnemiyordu ama geçen gün denediğimde kilitlediğimde dahi bir miktar esniyor, yaylanıyor, hatta gidona baskıyı devam ettirince epey bir içine giriyor süspansiyonlar (kilit açıkken hali kadar olmasa da) normalde hiç esnememesi lazım değil mi?

Teşekkürler.

diavolo

Forum Bağımlısı
Tepki
486
çok güzel bisiklet, hayırlı olsun, özellikle renk seçiminizi çok beğendim zira içinde sarı olan Scott'lardan gına gelmişti :D

• Beğen

Emre Aslan 1981

Aktif Üye
Tepki
124
Bisiklet
Scott
Bisikletimin son hali

(Aslında haftasonu arkadaşla yaptığımız turu yayınlamak istiyorum da, nasıl fotoğraf yüklendiğini hatırlamaya çalışıyorum) :)

(link)

(link)

Emre Aslan 1981

Aktif Üye
Tepki
124
Bisiklet
Scott
Tamamdır, bir foto daha yayınlayıp sonrasında ilk tur yazım için hazırlıklara başlayayım :)

(link)