Scott speedster 20 - focus culebro sl 2.0 - cube peloton race

C. Tiryaki

Daimi Üye
Tepki
501
Bisiklet
Scott
Merhaba arkadaşlar. İlk bisikletimi forumla aldım, forumla sattım. İkincisi için de yardımlarınızı bekliyorum.

Bütçeme göre, bisikletleri kendimce eleye eleye Speedster 20, Culebro SL 2.0 ve Peloton Race modellerini belirledim. Bu üç bisiklet anladığım kadarı ile gerek marka prestiji, gerek donanım olarak birbirine çok yakın. Fiyatları arasında da uçurumlar yok.

Sadece tasarım olarak incelediğimde; alışılmışın dışında çizgileri ile Scott birinci, asabi tavrı ile Cube ikinci, sadeliği ve mat rengi ile Focus üçüncü sırada yer alıyor. Ancak markayı ve kullanıcı yorumlarını inceledikçe Cube ön sıraya ortak olma yolunda ilerliyor. Scott ve Focus'u yerinde inceledim ancak Cube için fırsatım olmadı.

Tahminen bir hafta içinde alışverişi tamamlamak istiyorum. Bu üç bisiklet hakkında tercih ya da yorumlarınızı paylaşırsanız çok sevinirim.

Cube modellerini görebileceğim İstanbul içindedeki satıcıları da yazarsanız çok iyi olur.

Teşekkürler.

Speedster 20

(link)

(link)

Focus Culebro SL 2.0

(link)

(link)

Cube Peloton Race

(link)

(link)

Scudo

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Cube mesajiniza da yazdım. Ben bu 3 bisikleti düşünüyorum. Hatta speedster 20 için pazarlık da yaptım. Speedteri 105 yerine rs500 aynakolu , focusu kablolama dıştan ve rs500 var diye eledim. İleri beisiklet istanbula peloton, peloton pro ve peloton sl getirmiş ama race getirmemiş. Yasmini de aradım stokta hiç peloton race yok.olsa yonlendirecekti. Sadece ankara erdogan larda var.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Scott'ın renklerini pek beğenemedim, Focus'un jantları o güzel kadroya hiç gitmemiş ve her ikisinde de aynakol RS500 yani eski bir model.
Komple 5800 105 seti ve Fulcrum jantlardan dolayı ben Cube alırdım. Kadıköy'deki İleri Bisiklet satıyor diye biliyorum.

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Üçü arasında benim sıralamam birinci seçenek CUBE, ikinci FOCUS, üçüncü SCOTT olurdu. 2014 scott s10 kullanıyorum, en büyük eksiği kadronun ağır olması. FOCUS un kadrosu da güzel yalnız, ayna kol, jant vs seçenekler CUBE de daha iyi gibi görünüyor.

Osman Yener

Forum Demirbaşı
Tepki
643
Bisiklet
Scott
Bende bir Scott Speedster S10 2014 kullanıcısı olarak size Scott'ı önerebilirim. Focusla donanım olarak aynılar zaten. @MuratHan 'ın bahsettiği ağırlık mevzusu doğru fakat diğerleri ile arasındaki fark 300 gr civarı. Ben bu farkın çok önemli olmadığına inanan biriyim. Ama kadro tasarımı bence açık ara içlerinde en iyi olan Scott. Aero benzeri bir tasarımı var ve diğer alü kadrolardan bu formu ile ayrılıyor bence, zaten ağırlık farkıda bu tasarım nedeniyle oluşmuş. Cubeda donanım artılarına rağmen içlerinde en pahalı olanı olması lazım. Benim düşüncem donanım farkının kullanımda bu kadar fark yaratmayacağı yönünde. Benim sıralamam scott, focus, cube şeklinde olurdu. @C. Tiryaki hangisini tercih ederseniz edin yeni bisikletiniz şimdiden hayırlı olsun.

• Beğen
Tepkiler: C. Tiryaki

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Cube ve scotta aynakol 50/34 ruble 11-32 focusta ise aynakol 52/36 ruble 11-28
focusu ben biraz da bu yüzden eledim.
Focus mesela dıştan kablolamayı iyi bir özellik gibi yazmış tamirci için kolaylıkmış e o zaman üst seviye bisikletlerine niye içten kablolama koymuşlar
Kaçkara gittim birkaç hafta önce S20 için 3000 TL altı bir fiyat söylediler(gerçi S boy ellerinde yoktu M ve L vardı) . Ankara Erdoğanları aradım CUBE peloton race için S20 fiyatından 300 TL fazla istediler. Dediğim gibi pazarlık yapmadım.
Ankaradan CUBE almayı düşünürseniz birlikte pazarlık yapalım. 3000 altına bulursak ben alırım :D :D :D (bana 53 lazım, arayıp pazarlık ederseniz die söylüyorum)
Son olarak bunlara alternatif forumda da 2 kişi aldı KTM Strada 2000 var. Probike sitesinde var ama ellerinde var mı bilmiyorum
(link)

C. Tiryaki

Daimi Üye
Tepki
501
Bisiklet
Scott
Çok teşekkür ederim arkadalşar. Hem Kaçkar Bisiklet hem de BikeAndOutdoor'da Speedster 20 nin benim için uygun olan S bedeni yokmuş. Hatta hiç gelmemiş bu sene galiba. Focus için durum pek kesin değil. Ya bu ay sonu ya da diğer ay sonu gibi gelme ihtimali var. Cube için henüz görüştüğüm bir yer yok. İstanbul içinde görebileceğimiz bir yer olmaması çok ilginç. Yurt geneline yayılmış bu kadar fazla Cube satıcısı varken İstanbul içinde bir, bilemedin iki tane olması daha da ilginç. İstanbul'a Race modelinin gelmemesi hepsinden ilginç. @x-rayted

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.933
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu üçlü arasında benim tercihim scott olurdu renklerinden dolayı. Bence bu yılın alü. Kadro 105 dınanımları içerisinde en başarılı renk s20nin.
Bende bu cube, scott ve ktm arasında kalarak ktm seçmiştim. Cube elememin sebebi küçük kadro yapısı uygalamış olmaları görmeden alacaktım ve güvenemedim açıkçası. Scott ve Ktm arasında kaldım ktm bir adın öndeydi çünkü fotoğraflarda fc5800 aynakol kullanmışlardı her nekadar açıklamada fc5800 yazmasada şöyle bir uyanıklı yapmış ktm firması 105 fc rs500 yazmış ve ben 105i görür görmez atladım hiç aklıma gelmedi farklı aynakol kullanacağı :) Çok sorun etmedim ben bu durumu memnunum biaikletimden. Hatta tavsiye ederim listeye ekleyin bence.

Bahadır S.

Daimi Üye
Tepki
698
İsim
Bahadır S.
Bisiklet
Canyon
Aynı durumda ben de vardım. Sadece listemde focus yoktu.
Toplam fiyat, üzerindeki donanımları karşılaştırırken yurtdışından canyon sipariş etmeyi daha uygun gördüm. Hem donanım hem toplam ağırlık açısından uygun.
Endurace al 6.0
Kafa karıştırmak istemem ama bu süreci bizzat yaşadığım için verdiğiniz paraya en doğru kararı vermeye çalışıyorsunuz, hal böyleyken canyon benim gözümde ağır bastı...
Hangisi olursa olsun bisiklet güzel şey...

• Beğen
Tepkiler: C. Tiryaki

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.933
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@feversea aynen canyonda bir seçenek. Hatta bike-discountdan getirttilebilir canyon yok ama birsürü marka var hemde çoğu ücretsiz kargo.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
estetik olarak ben olsam scott u tercih ederdim ama sen ben değilsin ben de sen değilim :krsn:

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mehmet.ali
Bike-discountta turkiye ye gonderi yok bakmayın free shipping yazdığına.

Chucky-1

Daimi Üye
Tepki
54
Bisiklet
Diğer
3 Ünden hafif 3 ünden daha kaliteli donanım ve 3 ünden daha ucuz tek model her parçasıylan 105 ve sele borusu gidon vs gibi ekipmanları fsa olan bir model var. Jantları rs 10. Esnemeside hissedilemeyecek kadar az.Almak istediğim bisiklettir kendisi. Montajı Manisada yapılır kendisi İtalyada üretilir kadro ömür boyu garantilidir. Adıda Carraro 062 dir saygılar.

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.933
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@x-rayted

Nasıl gönderi yok millet alışveriş yapıyor ordan.

@Yiğit Alp Okyaylı carraro italyada üretilmiyor malesef. İtalyada üretilenler farklı ayni bianchi gibi.

Bahadır S.

Daimi Üye
Tepki
698
İsim
Bahadır S.
Bisiklet
Canyon
@mehmet.ali bike discount ta Türkiye ye bisiklet gönderimi yok hocam. Ana sayfada delivery ekranına girersen hangi ülkelere gönderi yaptıklarını görebilirsiniz.

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mehmet.ali
Parça satışı var da merlin gibi komple bisiklet satışı yok. Denedim oradan biliyorum.Felt F75 sipariş aşamasında ülkenize gönderi yoktur diyor. Bir de radon denedim o da aynı. Shipping listte türkiye karşısında bisiklet için çarpı var.
(link)

C. Tiryaki

Daimi Üye
Tepki
501
Bisiklet
Scott
Cevaplar için tek tek teşekkür ederim.

Cube Peloton SL modeli hakkında görüşleriniz nedir peki?

Ayrıca kredi kartı kullanmadığım için nakit almayı düşünüyorum. Sizce nakit indirimi ve pazarlıkla % kaç indirim alınabilir. Bisiklet piyasasından pek anlamıyorum.

Teşekkürler.