scott scale 80 kadrom kırıldı..!

ErhanYılmaz

Daimi Üye
Tepki
299
arkadaşlar aslında paylaşmayacaktım ama bursalı arkadaşlarım çok ısrar ettiler..paylaş herkezin bilgisi olsun bu ekonomik krizde ne sıkıntılarla alıyoruz malzemeleri diye..! bende ısrarlara daha fazla karşı koyamadım..firma yetkilileri zararımı karşıladılar sağolsunlar..umarım paylaşımımı hoş görürler
herkezin bildiği gibi kadrom buydu scale 80 (2008)
(link)
sonra başına bunlar geldi..:eek: :( :mad:
(link)
(link)

bende altıma TREKK.! çektim baba :)
(link)
arkadaşlar,abilerim,sayın satıcılar,v.s v.s umarım paylaşımımdan ötürü bana kızmadınız.. ben başıma gelen bu olayı eğer burada paylaşmasaydım,galiba buradaki binlerce bisiklet severe ayıp etmiş olurdum..hiç kimsenin kimseye ayıp etmemesi dileğiyle saygılar

Scudo

Serdar TEBER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Ben de aynı kadroyu kullanıyorum. Marintek firmasının kadronun arkasında duruyor olması çok güzel. Geçmiş olsun.

• Beğen
Tepkiler: ErhanYılmaz

ErhanYılmaz

Daimi Üye
Tepki
299
teşekkür ederim MARİNTEK çok güvenilir süper bir firma.!
erdoğanlar bisiklet sayın lütfü abiye ve MARİNTEK yetkililerine sonsuz teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: ZekiAlper

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
Sizinle ilgilendikleri için bizler de sonsuz teşekkürlerimi eksik etmeyelim:).. Keyifli sürüşler..!

• Beğen

Ahmet ERTAN

Forum Bağımlısı
Tepki
692
Bisiklet
Scott
geçmiş olsun erhan ...bir tüketiçi olarak firmanın zararını karşılaması güzel bir olay .. senin de çatlagı zamanında farketmen iyi olmuş ..kazasız sürüşler dilerim

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
Bizleri bilgilendirdiğin için sağol Erhan abi. Marintek firması gerçekten çok ilgili

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Tahmin ediyorum, bu durum bir üretim hatasindan kaynaklanmis olmali. Cünkü o noktadan kirilan pek fazla XC kadrosu görmedim bu zamana kadar. Herkesin basina gelebilecek birsey, önemli olan zararinizin telafi edilmis olmasi.

Yeni kadronuzu da güle güle kullanin.

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
Kkırıldığını nasıl fark ettiniz ? demek istediğim kırıldığı anı fark ettiniz mi? kırılma ani bir olay mıydı ?

Fotoğrafları yayınlamaya karar vermek ne kadar süre aldı diye de sormak isterdim ama işin gerçeği zararın telafisini riske atmamak için bende yayınlamakta acele etmezdim herhalde belkide hiç yayınlamazdım bilemiyorum !

ErhanYılmaz

Daimi Üye
Tepki
299
@jef

kırıldığını yani çatladığını bakım yaparken farkettim..! ALLAH,tan orada farkettim eğer farkedemeseydim belkide mudanya yokuşundan ağağıya 75km hız ile inerken kırılabilirdi ve belkide ben şuan sakat kalmış olabilirdim.! belkide hayatımı kaybedebilirdim.! yayınlamasaydım buradaki binlerce kişiye haksızlık olurdu.! bir amoeba kırıldığında hemen yayınlanıyor.! yada bir kron yada sedona.! neden scott kırıldığında yayınlanmasın.? yasakmı.? beni birilerinin kazandığı para değil insanların hayatı daha çok ilgilendiriyor.!

ilyasss

Forum Bağımlısı
Tepki
208
erhan abi paylaşımın için teşekkürler.tabiki herkesi bilgilendirmek ve başına gelen talihsiz olayı herkesin görmesini sağlamak büyük iincelik.
paylaşımın çok doğru ve güzel bir davranış.sanmıyorum scott firması bu ve bunun gibi bir sorun yüzünden imaj kaybedeceğini.sonuçta marka olarak dünya çapında liderler arasında.zaten bir lider ve güvenilir bir marka olduğunu zararını karşılıyarak bence göstermiş zaten.
tekar geçmiş olsun...allah kaza bela vermesin

• Beğen

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Geçmiş olsun öncelikle..
Ülkemizde böyle kaliteli satıcılar ve kaliteli ürünler olduğu için şanslıyız aslında, başka bir marka olsa belki kabul etmeyebilirdi ama Scott sonuçta dünyanın sayılı markalarından birisi ve satın alırken siz o garantiyede para ödüyorsunuz tıpkı diğer markalarda olduğu gibi.. Yani ilk alış tutarın yüksek olması hem AR-GE hem de garanti hizmeti için aslında...

Yayınlamanız çok iyi olmuş bence, burda amaç markayı kötülemek falan değil tam tersine insanları bilinçlendirmek.. Sonuçta bu herkesin başına gelebilir, bu yüzden herkes bisikletinin parçalarını ve kadrolarını sürekli kontrol etmelidir. Sırf bunu bizlere hatırlattığı için bile çok yararlı bir konu ;)

Trek'inizde hayırlı olsun, kadro rengi gerçekten harika.. Kazasız belasız çatlaksız kullanırsınız inşallah :)

ErhanYılmaz

Daimi Üye
Tepki
299
berkay_ Sonuçta bu herkesin başına gelebilir, bu yüzden herkes bisikletinin parçalarını ve kadrolarını sürekli kontrol etmelidir. Sırf bunu bizlere hatırlattığı için bile çok yararlı bir konu..!
ince noktayı anladığın için ve daha çabuk anlaşılır hale getirdiğin için bende sana teşekkür ederim

erzanaskin

Forum Demirbaşı
Tepki
81
Burada zaten marka kötülemekten çok ithalatçı firmanın sattığı malın arkasında durması ön plana çıkarılmış. Bence bu durumu bizimle paylaşman çok doğru bir davranış. Sonuçta mercedes ve bmw gibi arabalarda bile fabrikasyon hatalara rastlanabiliyoruz. Önemli olan satıcının sattığı malın arkasında durarak tüketiciyi madur durumda bırakmaması. Buradan çıkarılacak önemli sonuçlardan biride ekipmanlarımızın marka ve modelleri ne olursa olsun devamlı ve gerekli kontrolleri yapmak şart.

• Beğen

Fırat Ayanyan

Forum Bağımlısı
Tepki
259
Geçmiş olsun.
Bu gidişle scott Türkiye'den çekilecek :p kadroları kıran kırana :D

Aziz Mustafa Şahin

Aktif Üye
Tepki
145
@Fırat Ayanyan

Daha önce çeşitli yerlerinden kırılan yada çatlayan Scott, Giant, Trek kadrolar gördüm.Ama bu demek değildir ki bu kadrolar sürekli olarak kırılıyor. Öyle bir durum olsa dünyaca ünlü bu firmalar ürünleri geri toplar ve kullanıncı zararını telafi ederler.
Hatırlarsanız bir kaç yıl önce shimano Kasım 2005 tarihinden sonra satışa çıkan ( bazı )quickrelase'leri geri toplamıştı.Çünkü bu mandallar kapandıktan sonra kırılma tehlikesi taşıyordu.
Kırılan bir kadrodan dolayı ,herhangi bir ülkenin piyasasından çekilme gibi bir durum söz konusu olamaz.

ErhanYılmaz

Daimi Üye
Tepki
299
@erzanaskin

valla hocam scott dünyanın en iyi markası ise şekil A burada altta
(link)
dünyanın istediğiniz kadar en iyi markasını kullanın bisikletinize binmeden önce mutlaka kontrol ederek binin..! benden söylemesi saygılar

bts.elektronik

Forum Bağımlısı
Tepki
777
bu tür ultra light ve özellikle aliminyum türevi (scandium vs.) kadrolarda kullanıcının kilosuna ve kullanım tarzına bağlı olarak ne marka olursa olsun kırılma riski vardır.zaten bu nedenle bazı firmalar kilo sınırı tavsiyesinde bulunur.aslında kullanıcı kendisi,kilosuna ve kullanım tarzına bağlı olarak kadrosunu seçmeli veya satıcı ona göre önermelidir.yani 100 kg lik bir kullanıcıya kalkıp 1300 gr aliminyum bir kadro verilirse yada alırsa kırılma riski her zaman olabilir burda doğrusu bence 300-400gr daha ağır ama daha sağlam bir modeli seçmektir.bakın burda bu belirttiğim unsurlar hiç sorgulanmadan firma direkt olarak zararı karşılamıştır. işte önemli olan bu. büyük firma olmakta budur.

Fırat Ayanyan

Forum Bağımlısı
Tepki
259
@mehmetyesiloren

Bu sözüm neden bu kadar büyüdü anlamadım.Scott'ı insanoğlu üretmiyormu neden uygun koşullarda kırılmasın :) kırılmayacak kadro yok.Bu arada bende bir scott kullanıcısıyım.
Gelecek raporu sabırsızlıkla bekliyorum.Scott'ın bisikletlerini geliştirmesinde ufak bi payımız olacaksa ne mutlu bize :)
Ayrıca zararın karşılanmasına da sevindim tekrar geçmiş olsun

• Beğen
Tepkiler: erkanterik