scott ransom 30 & trek remedy 7

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
yaza kadar bu iki bisikleten birisini almayı düşünüyorum. fakat karar veremedim. sizce hangisini seçmeliyim.

kullanım amacı hafif freeride, hızlı inişler ve agrasif xc sürüşü olacak.

remedynin fiyatı hakkında bir bilgim yok fakat ransomla aynı gibidir büyük ihtimal.

Trek Remedy 7

(link)

Scott Ransom 30

(link)

ayrıca 4000 ytlye kadar olan önerilerinizide bekliyorum.

Scudo

ikarus

Üye
Tepki
16
Remedy'nin Abd satış fiyatı $3,299.99.

Karşılaştırman açısından; Trek 3700 Abd'de : $379.99
Türkiyede, 340 euro.

3700'üzerinden orantı yaparsak, Remedy'nin Türkiye satış fiyatı 3788 euro oluyor.

specialized-s

Aktif Üye
Tepki
149
@gurkankas

slm kardes benim tavsiyem sana ransom 30 olur. O bisikleti azda olsa tattım 2008 modelinin fiyatı 5500 ytl trek'ten oldukca daha iyi bir bisiklet çünkü arka ve ön suspansıonlar her ikisde kitlenebiliyor ayrıca arkanın 3 kitleme ayarı var koldan kitlemeli.

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

Anterak

Aktif Üye
Tepki
245
Selam, yurt disinda bu cevabi yaziyorum. Turkiye genelde herkez pro "scott"
oldugu icin Ransom icin baya positif tavisye alicaksin. Belcika ve fransa gibi ulkelerde scott diger markalar ila bir ustu yok.

Bu sene Trek ve yeni fuel ve remedy modeleri ile yeni arka suspansyon breve sini cikardilar, bu suspansyon denedim cok olan ustu calisiyor.
Yokus asagi inislerde frenleri kullandin mi, arka tekerlegin ziplamamadigini ve suspansyon nun artik hic bloke olmadigini kesv ettim. Bunu "review" larda da yaziyordur.

http://www.novabis.com/BURAK/FORUM/full_floater_dualtuned.jpg

Remedy ile XC de freeride i gayet iyi bir sekilde kullanabilirsin. Unlu dirtcu Mc Caul bile oturma yerini sifira indirip Dirt te kullaniyor bu kadroyu
http://p1.pinkbike.com/photo/2299/pbpic2299740.jpg

Trek bu sene bu tip yeni suspansyon ila cok basarili kadrolar cikaridilar (fuel, remedy ve 88)

Trek ler cok saglam bisikletler ve omur boyu garantileri var.

Ransom hakkinda hala arka suspansyonun kolu kirildigini duyuorum. Ransom cok daha agir ve ekluzif bisiklet, xc de agir gider ama inislerde gayet basarili bir kadro

Doruk Atay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.507
bende remedy... ama eğer getirtme imkanın varsa ironhorse ve transition a bir bak derim ben... ;)

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Bence remedy :)
Kadrosunun tasarımı,yeni süspansiyon teknolojisi ve daha geniş kullanım sahası ile tercih sebebim olurdu..
Ransom'da çok çok üstün bir teknolojiye sahip ama xc kullanımı için biraz ağır kalabilir remedy'ye göre.. Yine de eğer imkan bulabilirsen kendin test edip o şekilde alman ve içine sinmesi en önemlisi ;)

Anterak

Aktif Üye
Tepki
245
Bence tam do it all bisikleti ver yere goturebilcegin bir bisiklet hele tr de telesiej olmayan yerde. Tabi o tarz dedigimiz "enduro" kadrolarda c'ok daha fazla imkahanlar var sise listemi yoluyacam

Anterak

Aktif Üye
Tepki
245
Enduro/performans/XC (< 150 mm)
trail bisikletler

(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
Nicolai Bass CC
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

Big enduro (150/160mm) :
Yani freeride yapilabilinir modeler.

(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

ujur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.215
bencede remedy. sonuçta fr bisikleti. ransom am bisikleti kırığını bile canlı gördüm ve arka süspansiyonda pek başarılı değil. patlayabiliyor ve scott bunu sürücünün hatası olduğunu söylüyor ve tamir için bayabi beklemen gerekiyor. ve fiyatı oldukça yüksek bi süspansiyon yani fr ye gelicek bi bisiklet değil. hem sağlamlık hemde teknoloji olarak remedy doğru bi seçim olucaktır.

• Beğen
Tepkiler: hsrv_khy

Ug90

Üye
Tepki
45
Ben öğrenci psikolojisiyle kesinlikle Ransom derim. Bir arkadaşım kullanıyor ve memnun. Ben de şekline ve rengine vurulmuştum ilk gördüğümde. Sonra daha fazlasını istemeye başladı arkadaşım teknik açıdan. Eğer imkan varsa teknik açıdan Remedy daha üstün bir bisiklet. Hangisini alırsan al memnun kalacağını düşünüyorum. Arada sadece profesyonel teknik açısından Remedy'de daha rahat bir vicdana sahip olursun bence.

Anterak

Aktif Üye
Tepki
245
o tarz bisikletlerde de benim surdugum bisiklet de var : Santa Cruz Heckler.
Öne 160 mm (Fox 36 mesela), ve arkaya bir Fox DHX Air 5.0 taktin mi (155mm), yallah 50 km xc den freeride parkurlara her durumda bisikleti kullanabilirsin. Bu kadronun avantajlari :

- cok saglam, inanilmaz gaplar atladigini gordum
- bu tip montaj icin yine de light kaliyor 13 ile 14 kg arasi
- bakimi cok kolay, single pivot oldugu icin, butun suspansyonu full sokup, rulmanlari kolay ca degisitirip bakimini yapabiliyorsun
- pistlerde cok hasas, ve kisa, kolay goturuluyor
- ziplamalarda ve havada cok dengeli bir frame

http://www.novabis.com/BURAK/FORUM/hc001.jpg
http://www.novabis.com/BURAK/FORUM/img2.jpg
http://www.novabis.com/BURAK/FORUM/img1.jpg
http://www.novabis.com/BURAK/FORUM/img3.jpg

ilkerikier

Daimi Üye
Tepki
251
Ben bir ara ransom 20 kullanıyordum. öndeki maşa çıkış yaparken 100 mm ye iniyor inerken yanlış hatırlamıyorsam 160 mm ye çıkıyordu. benim için biraz ağır olduğundan çıkarken zorlanıyordum ama inişlerde gerçekten de çok rahattı. hatta iniş için kullandığım en rahat bisikletti diyebilirim. inişlerim gayet hızlı olmaya başlamıştı ama atlama zıplama hiç yapmıyordum. sonra daha hafif olan genius 10 kullanmaya başladım. o bisikletle daha rahat çıkıp ransom a yakın iniş yapabiliyordum. gerçekten çok keyifli bir bisiklet. uzun sürüşler hızlı inişler yapılabilen bir bisikletti. şimdi ise trek fuel ex 9.9 kullanıyorum. geniusa göre daha hafif ve daha az amortisör çalışması olmasına rağmen hissiyat olarak geniusdan aşağı kalır yanı yok. binmeden önce arka tarafı kontrol etmekte zorlanabileceğimi düşünmüştüm. ama active brake pivot ve full floater özelliklerinin ne demek olduğunu indikten sonra aradım. frenlemelerde arka taraf hiç zıplamıyor ve süspansiyon tam çalışmaya devam ediyor. remdy de de aynı teknoloji var diye biliyorum. eğer ki atlama zıplama yapmıyacaksan. rahat çıkıp rahat ve hızlı inmek istiyorsan genius veya fuel ide düşünmeni tavsiye ederim. bu arada treklerde arka süspansiyonun gidondan kilidi yok ama pro pedal özelliği var. pro pedal moduna aldığın zaman senin pedal bastığın sırada amortisörün çalışmasını hissetmiyorsun ama çıkarken bir taşın kayanın üstünden geçersen çalışmayı hissediyorsun. ransom da ise bildiğin gibi gidondan kilit sistemi var.aynı şekilde geniusda gidondan kilitlemeli fuelex pro pedal özellikli.

Eaworkz

Forum Bağımlısı
Tepki
1.561
@gurkankas

bikere ransom bana göre artık eskimiş olan Y kadro dizaynıyla remedy den bir adım geride kalıyor.çunku her nekadar kitlenebilsede bu tip kadrolar bana göre çok verimsiz ve bir allmountain bisiklet için hantal.Rijitlik ve arka çalışma performansı o yüzden Trek remedy de kesinlikle daha fazladır.

Erhan Doğaner

Forum Bağımlısı
Tepki
63
bu arada trek remedy 6 ile 7 arasında bir fark var mı? kadro farkı manasında soruyorum. birde trek 2007 modellerden sonra bir değişiklik yaptımı? merak ettimde bunları cevaplarsanız sevinirim.

ransomda güzel kadro arka amortisör bana pek sağlam görünmedi... Y tipi kadroları bence değiştirecekler yakında...

ama ikiside çok pahalı bisikletler bence. merak edip sormuştumda bikaç ay önce remedy 9 varmış ellerinde ve 5500 euro demişlerdi. benim cubede harika ama:D:D ams var bendede...

ujur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.215
@edoganer

evet fiyatları baya yüksek.
ransomun arka amortüsörü evet pek sağlam değil. yani xc bisikletini fs yapmışlar am diye satıyolar. ransomun kırığını bile gördüm, arka amortüsörü 2 yıl dolamdan 2 kere patlamış arkadaşım bile var. kadro çok kalın ama kadrosu bile sağlam değil açıkçası. o kadar para verip ransom alıp uğraşıcağına remedy al hem daha çok tercih edilen hemde daha sağlam bi bisiklet almış olursun ve mantıklı bi seçim olur.

• Beğen
Tepkiler: hsrv_khy

Erhan Doğaner

Forum Bağımlısı
Tepki
63
ben merakımdan sordum şimdi alıcak durumum zaten yok:) sadece fikir aldım:) görüşürüz