scott p5 sportster

canmurad

Aktif Üye
Tepki
274
Bisiklet
Scott
arkadaşlar yeni üyeyim bu bisiklet hakkında bana bilgi verebilirmisiniz . asfalt ama rampa çıkabilecek bir bisiklet için görüşlerinizi almak isterim . şimididen teşekkürler :)
bu yeni konumu ? umarım bir hata yapmamışımdır :)

Scudo

kayhan1907

Daimi Üye
Tepki
454
merhaba
ben bir ay önce aldım ve çok memnunum harika bir kadrosu var tur için aldım sadece benim gibi tombiksen ve atlayıp zıplamayı seviyorsan bir kaç parçayı değiştirmen gerekli. onlarıda zaman içinde buradaki ikinci elden bulabilirsin. bence çok iyi bir seçim. özel bir sorun olursa kanotr@hotmail.com dan bana ulaşabilirsin

canmurad

Aktif Üye
Tepki
274
Bisiklet
Scott
@kayhan1907

cevap verdiğin için teşekkür ederim , trek ,kron gibi markaların arasında kaldım , ama buna gönlüm yatıyor, yeni olduğum içinde anlamıyorum , mesela vites sistemi iyimidir. çok çeşidi var diyorlar. bu arada yaş 36 kilo 85 boy 1,72 :)

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Hibrit bisikletler konusunda sınırlı seçenekler arasında güzel bir seçenek olur.
Biz hindistan turumuzda P 2 ve P 5 kullandık.
benim biiskletim p 5 ti. diğer markaların hibritlerini türkiye de bulma şansınız zaten az.
bence tur için iyi bir bisiklet.
berbat yolu olan bir yerlere ( pakistan gibi ) :) gidecekseniz bizim gibi , üzerinde gelen lastikleri değiştirmeniz gerekebilir sadece.

selamlar.

canmurad

Aktif Üye
Tepki
274
Bisiklet
Scott
teşekkürler soner bey .ben henüz konya turuna bile başlayamadım :) ama gittikce bu spora dahada ısınıyorum :)

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Konyada ki İronlar ailesine katılırsanız, kısa sürede bu sporu yaparken alevler içerisinde bulabilirsiniz kendinizi :)

selamlar

• Beğen
Tepkiler: canmurad

canmurad

Aktif Üye
Tepki
274
Bisiklet
Scott
@Soner Sarıhan

wışşş :) onlar kim ki :) bende demirciyim ama .konyada ki ironları tanımıyorum .. :)

canmurad

Aktif Üye
Tepki
274
Bisiklet
Scott
arkadaşlardan aldığım tavsiyeler ve forumdaki olumlu görüşler üzerine scott sporstser bisikleti aldım . bu gün bisikletcim ayarlarını yapıp teslim edecek . inş. zevk alır ,zevkle binerim .
bu konuda bana destek olan buraya yazan arkadaşlarım teşekkür ederim . orjinal haliyle aldım . sadece lastikleri değiştirdiler . şu yanakları gosforlu olanlardan taktırdım lastikleri . ilerde bazı değişiklikler yapabilirim ,yeni olduğum içinde tam bilmiyorum . inş. bu konudada bana ardımcı olursunuz . kendinize iyi bakın :)

• Beğen
Tepkiler: Levent Temiz
Tepki
7
hayırlı olsun gule gule kullan. nasıl memnun musun p5'ten.
keske dağ bisikleti alsaydim falan diyor musun:))

• Beğen

canmurad

Aktif Üye
Tepki
274
Bisiklet
Scott
@alexandraki

Teşekkür ederim . çok memnunum harika bir bisiklet . gidip geldiğim yol asfalt olduğu için ,keşke dağ bisikleti alsaydım demedim .. ama bu işi devam ettirmek ve ilerde birde dağ bisikleti almayı düşünüyorum . :)

mcel

Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaslar, tahmin edebileceginiz gibi bisiklet alemine yeni yeni girmeye calisiyorum, cocukluk yillarini saymazsak. Internette dolasirken sportster p5 dikkatimi cekti.
Biraz arastirma yaptim, ve bu bisikletin hybrid oldugunu gordum. Cok fazla dag tepe dolasacak adam degilim ama arada sirada engebeli arazi surusu yapacagimda bir gercek. Aldigim taktirde asfalt ya da duz zemine mahkum olur muyum?
Bisikleti aldigimda amacim haftasonlari orta mesafeli geziler yapmak, adalara, belgrat ormanina falan gitmek, ufak capli turlara katilmak, hobi olarak bisikletin tadini cikarmak. Ulasim araci olarak kullanmayi dusunmuyorum simdilik. Kadrosu modifiyeye uygun olmasida tercihimdir cunku tadini aldiktan sonra daha ileri gitmek isteyecegime eminim.

Marka takintisi olan bir insan degilim, o yuzden diger markalarin modellerini de degerlendiriyorum. Kullanim amacima uygun baska bir model tavsiyelerinizde olabilir.

Internetten gordugum kadari ile fiyati 420 euro. Butcemi biraz sıkarak fiyat araligini biraz daha yukari cekebilirim.

Tesekkurler..

canmurad

Aktif Üye
Tepki
274
Bisiklet
Scott
merhaba mcel ben aldım harika bir bisiklet.500 km oldu tık yok .. engebe farketmez ama çok çakıllı yolda bisiklete yazık olabilir :)

• Beğen
Tepkiler: mcel

bikermiker

Aktif Üye
Tepki
238
ben de bu işte yeniyim. hatta yeni bile değilim araştırma yapıyorum. çok büyük ihtimalle ben de bir p5 alacağım. şu anda diyarbakırdayım. temmuzda izmire gidince ordan almayı düşünüyorum. bu bisikletle hindistan' a kadar gidildiyse sadece yeni başlayalar için değil aynı zamanda ileri düzey sürücüler için de uygun olduğunu düşünüyorum. bütçeme en uygun bisiklet sanırım bu.

• Beğen

canmurad

Aktif Üye
Tepki
274
Bisiklet
Scott
:) @cakkoyun

Merhaba bende hala yeni sayılırım .p5 i tavsiye ederim. uzun yola şehir içi dışı gezintiye heryere rahatlıkla gidebileceğin bir bisiklet . bütce olarakta sınıfında mükemmel diyebilirim . zaten kadrosu işi bitiriyor. insan bakarken zevk alıyor. alırsan şimdiden hayırlı olsun diyorum . :)

• Beğen
Tepkiler: imhotepsami
Tepki
1
merabalar bende yeni yeni bisiklete merak sardım, p5 almayı düşünüyorum, p5 in lastiğini hangi tiple değiştirdiniz, tavsiyelerinizi bekliyorum...

@canmurad

gatila

Forum Bağımlısı
Tepki
812
uzman değilim ama sadece şunu hatırlatmak isterim:
P5'in amortisörü kilitlenebilir özellikte değildir
P4 ve daha üst modellerinki ise kilitlenebilir
bence bu çok önemli bir özellik ve sırf bu nedenle bütçeyi biraz zorlayıp en az P4 almak gerek.

• Beğen

canmurad

Aktif Üye
Tepki
274
Bisiklet
Scott
Merhaba
önce imphotemsami ye cevap vereyim . lastikten çok anlamam ama üzerinde ki lastikler marka olarak cst scales kevlar hollanda malı yanakları fosforlu görünümüde şehir ve yol için uygun görünüşlü , benim hoşuma gitti zevkler değişir :) .
amörtisöre gelince gatila nın sözünü yabana atmamak gerekir, profosyoneller için önemli bir ayrıntı olsa gerek .benim gibi genelde şehir içi ve kısa mesafeli turlarda kullananlar için kitlemeli olması çok önemli bir ayrıntı değil .gerekirse sertleştirilebiliyor . tabi istişare etmekte fayda var . kullanım amacına göre sorup soruşturunuz .
kendinize iyi bakın . hangisini alırsanız alın.yeni başlıyorsanız tek tavsiyem , ön freni azda olsa yumuşatmanızdır . yoksa benim gibi çakılırsınız :))

• Beğen
Tepki
1
teşekkür ederim canmurat bey, siz bu paraya bu p5 donanımını nası buluyosunuz, ekstra bişeyler aldınız mı? yardım tavsiye ve görüşleriniz için teşekkür ederim,,,

• Beğen

canmurad

Aktif Üye
Tepki
274
Bisiklet
Scott
@imhotepsami

Ben teşekkür ederim . hibrit değilde yol yada dağ bisikleti olsaydı ,sanırım kadroyu bile bu paraya zor verirlerdi :) . donanım derken vites ve fren sisteminden bahsediyorsanız ,benim gibi yeni başlayanlar için çok ideal . daha lüksüne en azından şimdilik gerek yok . üzerindeki donanım gayet iyi . tabi ekstradan ben km saati taktırdım . bana göre olmazsa olmazlardan . diğer (pompa,yedek lastık, alyan takımı ,sele altı çanta , matara, fener gibi) avadanlıkları ihtiyaca veya zevkinize göre kendiniz belirleyebilirsiniz . zaten bisikleti aldınız mı gözünüz sürekli bisiklet ilgili (marka,parça,donanım,takım gibi )konularda oluyor . mail adresim canmurad@hotmail.com
kendinize iyi bakın :)

• Beğen