Scott mı CANNONDALE mi?

melih3576

Daimi Üye
Tepki
137
Öncelikle herkese merhabalar,yurtdışından bisiklet getirebilme imkanım oldu ve Türkiyede bisiklete ayıracağım miktara ( en fazla 1500 Euro yani 3000 ytl) yurtdışından çok daha iyi bir bisiklet alabileceğim gibi,hayırlısı olsun bakalım,sabırsızlıkla yaz mevsimini bekliyorum.Bakalım bekleyen derviş muradına erebilecekmi?
Sizler şunu sormak istiyorum.İngiltere'de bu fiyata 3 tane bisiklet seçeneği var,bunlar:
1- Scott Scale 20
2- Cannondale Taurine 3
3- Cannondale F-1
Sizce bu harika bisikletlerden hangisi alınmalı?Yurtdışında bu üç bisikletin fiyatıda aynı( 1499 Euro)Ancak hemen belirtmeliyimki F-1 alüminyum kadroya ancak Lefty amortisöre sahip(tek borulu ve tasarım harikası).Diğer seçenekler ise Karbon kadrolu.Bisiklet forumda Cannondale Tourine 3 kullanan kişilerin olduğunu biliyorum ancak F-1 ve scale 20 hatırlamıyorum.Dolayısıyla yurtdışından alabilirsem bu 3 bisikletten hangisini seçmeliyim?Bilgi sahibi olan kişilerin görüşlerin bekliyorum,tüm ilgilenenlere şimdiden teşekkür ediyorum....

Scudo

Serdar TEBER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Ben aynı imkana sahip olsam Scale 20 getirtirdim. Hem scale kadro, hem karbon, hem de renkleri en güzel olan karbon scale kadro. Tabii bence :D

Erhan Doğaner

Forum Bağımlısı
Tepki
63
önce kendine şu soruları sormalısın kardeş:
1)bu bisikletle ne yapacağım? yarışacakmıyım gezecekmiyim?
2)sıkılma ihtimalim var mı? sıkılırsam satacakmıyım (bu çok önemli)
3)bisiklette benim için ne en çok öenmli?

ben scale 20 öneririm sana, iyi makinadır... cannodaleda ise verdiğin paranın yarısı kadroya gidecek bunu iyi bil:) "Handmade USA" yazsın istiyorsan tamam tabiki:) eğer diyorsanki cannodale kadro aliyim sonra satarım, iyi bir fiyata satabilirsin şayet alıcısı boldur... ama onun dışında scale 20 sana hem komponenti itibariyle hemde ağırlığı itibariyle büyük avantajlar sağlayacak emin ol. kib...
bu arada yurtdışı şansın varsa ve acelen yoksa kasım aralığa kadar sabret o zaman yarı yarıya avantaj sağlayabilirsin şayet 2009da muazzam komponent değişimi bekleniyor dünya çapında çünki 2008 değişiklik bakımından çok sönük geçti, 2009da garanti bir patlama yaşanır sende çok karlı çıkarsın. ancak Türkiyeden alacaksan hiç bekleme fiyat burada 1 euro oynamaz:D 2009 uda geç getirirler çünki toptan alışı ocak-şubat ayında pahalı olur...

bir ekonomist gözüylede umarım sana yardımcı olabilmişimdir...:)

punkermanmania

Forum Demirbaşı
Tepki
219
hepsı cook guzel ama ben olsam

lefty olan Cannondale F-1 ı secerdım . tabıkı zevkler insandan ınsana fark gosterır ;)

solamare

Daimi Üye
Tepki
156
bambu kadro yap kendine ayrıntılar var kadro bölümünde

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@erdinc34

Dostum sen taktın heralde bu bambu olayına ; Bi çok yerde konular açmışsın

Sen başla istersen bambu toplamaya ;

Adam bisiklet seçiminde kararsız kalmış ve model belirterek yardım istemiş ;

Sen diosun ki bambu yap ??

punkermanmania

Forum Demirbaşı
Tepki
219
@erdinc34

arkadasımız bısıkelet secımınde yardım ıstıyor

neden bambudan kadro yapsınkı ???:eek:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ben olsam Scale alırdım, F-1 çok şık ama sen bılırısn yıne de,doğru tercihi yapman dileğiyle.

Koray Karaman

Forum Bağımlısı
Tepki
752
ScaLe 20 hayalimdeki bisiklet..Ben senin yerinde olsaydım düşünmezdim bile..

melih3576

Daimi Üye
Tepki
137
Arkadaşlar ilginize teşekkür ediyorum ancak yanlışlıkla Scale 30 yerine 20 yazmışım ve biraz önce farkettim.Scale 30 karbon kadrolu ve fiyatı 1499 euro.Kusura bakmayın,teşekkür ederim...

bicycle16

Forum Demirbaşı
Tepki
332
@melih3576

scale carbon olsun renk farketmez scale 30 komponenti alırsın scale 20 kadroya toplarsın aynı paraya gelir saygılar