Scott metrix 30 hakkinda düşünceleriniz...

Deniz Baran

Aktif Üye
Tepki
30
Bisiklet
Bianchi
Değerli forum arkadaşlarım; yaklaşık 1 aydır bisiklet arayışındayım. Sürekli fikrim değişti, ama son kararı trek fx 7.4 de kılmışken bütçeden dolayı vazgeçmek zorunda kaldım. Şimdi Scott metrix 30 düşünüyorum. (2013 modelini). Sizce bu bisiklet nasıldır? Fiyatına göre uygun mudur? O bisikleti alırsam keşke şunu alsaydım dermiyim?
Daha binlerce soru...

Buda 2012 model Scott Metrix 30
(link)

Yorumlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum. Saygılar...

Scudo

Aşkın Şentürk

Forum Demirbaşı
Tepki
100
Bisiklet
Mosso
@Deniz Baran

İyimiş ama Trek fx 7.3 2013 ile karşılaştırmak gerek bu modeli :) Trek fx 7.3 te arkada deore önde alivio bunda tam tersi yapılmış bir de şöyle bir durum var trek fx 7.3 2013 kaç kg onu da bilmek lazım kadro olarak iki marka da isim yapmış durumdalar zaten :)

• Beğen
Tepkiler: Deniz Baran

Deniz Baran

Aktif Üye
Tepki
30
Bisiklet
Bianchi
@Aşkın Şentürk

Evet buna da bakmıştım aslında ağırlık olarak çok iyi ama 2li aynakol var. Bu beni zorlar diye düşünüyorum.

utku bayburt

Daimi Üye
Tepki
83
Bisiklet
Trek
agirliga takilma bence.bunlar sehir-tur bisikleti zaten.200 gram hafiflik sana hicbir fayda saglamaz bence.sen en begendigini al bence.ikisi de asagi yukari ayni bisiketler zaten.daha sonra bindikce ihtiyaclarina gore ekipmanlarini degistirirsin bence.

• Beğen
Tepki
10
scott metrix lerde üst boru bacak arası yüksekliği biraz fazla.yani apış arası üst boruya değebilir.bu bir dezavantaj.sele üzerinden sertçe inince nazik yerler hasar görebilir.ancak açıları ve görüntüsüyle konforlu gibi.belki bilmiyorsundur diye;bisiklet seçiminde boy önemli.bisikleti boyuna göre seçmelisin.ayrıca bisikleti binip denemeden almamanı tavsiye ederim.zaten selenin üzerine oturduğunda bile anlıyorsun.tamam bu bu bana göre diyorsun.denemekte fayda var.müstakbel bisikletin hayırlı olsun.

• Beğen

Aşkın Şentürk

Forum Demirbaşı
Tepki
100
Bisiklet
Mosso
@Deniz Baran

Rica ederim ürünü aldınız mı elinize geçti mi ? Aldıysanız yorumlarınız nelerdir ?

Deniz Baran

Aktif Üye
Tepki
30
Bisiklet
Bianchi
Yok daha almadım. Para ayarlayınca alacağım. O zaman yorumlarımı yazarım. :).)

Tepki
130
İsim
navigraph55
Bisiklet
Scott
Dün kurulumunu yaptığım metrix 30 piskiletimin (2014)bugün ilk test sürüüüşünü keyifle yaptım...Zaman içinde gördüğüm avantaj-dezaavantaj sürüş ve yol karakterşlerini de yine bu sütüunlardan paylaşmaya devam ederim..20150827_190153.jpg

Tepki
130
İsim
navigraph55
Bisiklet
Scott
22 günde 600 km yi geçtim ve selemi italyan selle markasının yaylı GEL serisiyle değiştiriverdim..Doğal olarak şimdi daha konforlu ..