Schwalbe Lugano Folding vs Vittoria Zaffiro Pro Folding kıyaslama

Fatih ÇT

Forum Demirbaşı
Tepki
567
Bisiklet
Scott
Yarışçı değilim, sürekli performans beklentim yok. En büyük beklentim lastiklerin en azından 2000-3000 km götürmesi ve bu sürede çok sık patlamaması.
Bu iki lastik arasında kaldım. Satın almak üzereyim. İkisi de sıfır. Sizin tavsiyeniz nedir?

Schwalbe Lugano Folding (255 gr) - çifti 120 TL
Vittoria Zaffiro Pro Folding (240 gr) - çifti 100 TL

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
continental grand prix four season 4 çok güzel lastik. katlanabilir ve vectran patlak korumalı.

(link)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
öyleymiş düzelttim. bisiklet üstünde gelince anlayamamışım.

Fatih ÇT

Forum Demirbaşı
Tepki
567
Bisiklet
Scott
Yalnız fiyat olarak biraz yüksek. teki 115 TL :) ben çifti için bu kadar bütçe ayırdım.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Forumda başka başlıklarda lugano için çok patladığı yazılmıştı. Bir de hucthinson equinox 2 var, uygun fiyatlı, şu anda kullandığım lastik.

(link)

Tolga_Cr32

Aktif Üye
Tepki
69
Bisiklet
Carraro
Bendeki Lugano 'dan aslında memnundum ancak su mazgallarına çarptıktan sonra iki turda bir patlamaya başladı sonrada zaten arka dış lastikte tırnakla kaldırılabilen bir parça yarıldı ( yanakta )

Bende Pazartesi Hutchinson Equinox 2 sipariş ettim bir iki gün içerisinde elimde olacağını düşünüyorum.

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Lugano kullandim bir sure. Kotu bir lastik degil. Ama kesinlikle iyi bir lastik de degil.
Baska secenek varsa ona yonelmek daha mantikli olur.

Nuri Alper Ulupınar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.429
Bisiklet
Trek
Uzun zamandır kullanıyorum.
Fiyatı çok uygun patlakla henüz karşılaşmadım.

(link)

Fatih ÇT

Forum Demirbaşı
Tepki
567
Bisiklet
Scott
kaç km dir kullanıyorsunuz?

Aslında bu lastikleri alacaktım. Ama tellidir diye vazgeçtim. Yine zaffiro serisinde bir üst model plan zaffito pro'yu o yuzden seçenekler arasına koydum. Zaffiro'yu da çok tavsiye eden duydum.
Yanlılmıyorum değil mi? Decaothlonda satılan zaffiro telli olan model.

UtkuSener

Forum Demirbaşı
Tepki
678
Bisiklet
Trek
Vittoria'nın sitesinde kullanıma göre lastik önerisi veren bir tablo var yolda kullanmalık, 23c kalınlık, tur ve antreman için her zeminde kullanılacak lastiği istediğim zaman zaffiro öneriyor (pro versyonundan daha sert yapılı)

kış aylarında bende sizin gibi uzun ömürlü lastik arayışına girmiştim, continental gatorskin aldım 1500 km de daha kalıp çizgileri silinmedi, yurt dışı alma şansınız varsa gatorskin öneririm veya schwalbe durano (adı durability den geldiği için uzun ömür muhabbeti var)

günlük gezilerde keyif çıkartmak için bisiklete biniyorsanız grandprix serisi tam olarak gereksiz seri :D forumda nedense çaya çorbaya grandprix öneriliyor. lugano ile zaffiro arasında kalsaydım sırf merakımdan daha önce hiç kullanmadığım vittoria'yı tercih ederdim :D

• Beğen
Tepkiler: Ali Eren

Tolga_Cr32

Aktif Üye
Tepki
69
Bisiklet
Carraro
Hocam,

Bende Vittorio 'ya baktım aslında ancak telli diye vaz geçtim Lugano ları sökmek çok zor oluyor bu yüzden telsiz aldım. Gatorskin ve Schwalbe Maraton gerçekten çok iyi lastikler çok iyi yorumlar ancak maliyet yüzünden Equinox 'da karar kıldım.

Fatih ÇT

Forum Demirbaşı
Tepki
567
Bisiklet
Scott
şimdi aradım decathlon'u , 27,9 TL olan zaffiro'lar telli olan modeller. Her biri 340 gr , iki tekerde yaklaşık 200 gr yapar. Tekerde olması da başka yerde olsa bu ağırlaşma hiç umrumda değil. Ama üstadlar aman tekeri ağırlaştırmayın dedikleri için çekiniyorum.

Fatih ÇT

Forum Demirbaşı
Tepki
567
Bisiklet
Scott
@UtkuSener

muhtemelen yurtdışından alacağım, çünkü burada fiyatlar çok uçuk. Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için. Şimdi söylediğiniz lastikleri araştıracağım.
Tam bu iki lastikten artık birini alırım dedikten sonra yeni öneri gelmesi hiç iyi olmadı :) şimdi yine en baştan aldık.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@UtkuSener

hocam conti bayisi değilim, maksat çaya çorbaya gp önermek değil. vectran korumalı, sağlam, yol tutuşu iyi, dayanıklı ve uzun süre sorunsuz kullanılabilecek bir lastik olduğu için önerdim.

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Vittoria Rubino Pro'lara da bakmanızı öneririm..

(link)

Nuri Alper Ulupınar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.429
Bisiklet
Trek
3000 km dir kullanıyorum. Patlak görmedim.
Hamuru çok iyi. Tutunması ıslak zeminde hiç fena değildi.
Vittoria ya olan güvenim 26*1,5 randenour dan geliyor. Onu da 20000 km yi devirdim. 3 patlakla yola devam ediyor..:islik:

Takma işlemini kendim yaptım. Sorunsuz bir şekilde taktım, zorlanmadım.

Bence ağırlığını düşünmeyin. Bir kaç kilo verirsiniz lastik bedavaya gelir...:)

Fatih ÇT

Forum Demirbaşı
Tepki
567
Bisiklet
Scott
@Edip Dinçer

Teşekkür Edip bey. Öneri yapan , yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

Nuri bey size de çok teşekkür ederim. Bu sefer sanırım telli almayacağım. Bir sonraki sefer denemek istiyorum bu lasitkleri ben de.

(link) 54 TL (225 gr)
(link) 70 TL (225 gr)
(link) 90 TL (220 gr)

şimdi fiyat olarak rubino pro uygun görünüyor. Diğer lastikler için üstüne 32 TL veya 72 TL koymam lazım. Değer mi? Oturup düşüneyim, hem de araştırayım en iyisi.

Tekrar herkese teşekkürler.

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
Merhabalar, daha önce continentalde (sport contact) kullanmış biri olarak michelin benim çok hoşuma gitti. Fark olarak daha yumuşak bir hamur, akışkanlığı güzel, kesinlikle daha sessiz ve darbeyi emen titreşimi azaltan bir yapısı var, yol tutuşuda daha iyi geldi bana. Titreşim azalttığı için yaptığım hızıda farkedemiyorum, yüksek hızlarda son derece sakin ve çok çabuk ısınıyor. Sürüş zevkimi arttırıcağı aklıma gelmezdi. Bende ucuz yollu ve dayanıklı bir lastik arıyodum, michelin dynamic 23c denedim, bundan sonra kesinlikle michelin de devam ederim.
Şu ana kadar 700 km kullandım, sadece 1 kez arka lastiğim patladı, onda da farkedemeden yoldaki cam parçalarına girdim. Motis bisiklette vardı en son fiyat olarak 45 tl, çokta ağır değil. Bu fiyata telli bir lastik tabi :).

Örnek bir resimde vereyim;

http://s12.postimg.org/43ndrtvwd/2014_06_19_11_22_35.jpg

Tolga_Cr32

Aktif Üye
Tepki
69
Bisiklet
Carraro
Tüm tavsiyeler benimde çok işime yarıyor, tavsiye ve yorumlar için teşekkür ederim