schwalbe furious fred nasıl bir lastiktir?

umutkahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Bisiklet
Geotech
(link)

arkadaşlar bu lastiğin arazi ve düz yol performansı hakkında bilgi almak istiyorum.bu lastiği kullanmış arkadaşlar bildiklerini paylaşırsalar sevinirim.

Scudo

umutkahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Bisiklet
Geotech
yardımcı olabilecek kimse yokmu?

bozokaydin

Daimi Üye
Tepki
156
Arazide (hafif patika yolda iyiydi, hafifliğinden ötürü hızlıydı ama atlama zıplama kayalık zemin yoktu. Asfaltta çok iyiydi yalnız, 250km kullandıktan sonra lastik üzerindeki aşınma çoktu. İlk gördüğümde şok olmuştum. Asfaltta çok çabuk aşınıyor ve kullandığım asfaltta en çabuk aşınan mtb lastiği.

• Beğen
Tepkiler: umutkahraman

Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
1.432
Bisiklet
Focus
@bozokaydin

250km kullanimda bu lastigin asinmasi mumkun degil, buyuk ihtimalle sizin kullandiginizda bir hata v.s. ya da baska birsey vardir..
Istanbul'un yaz sicaklarinda, genelde asfaltta olmak uzere, yaklasik 550km kadar kullandigim f.fred lastigimde en ufak bi asinma belirtisi dahi yoktu.. (82kiloyum) Hatta lastigimi satistan once temizledigimde, ilk gunku halinde gozukuyordu...

• Beğen

bozokaydin

Daimi Üye
Tepki
156
Uluslarası platformlarda da yalnızca 10 saatlik kullanımla yarılanmış arka lastiğe sahip olan ya da senede 3 sene lastik değiştirelebileceğini söyleyen yorumlar da var. 550 km kullanımda az aşınma olabilir ama "en ufak aşınma belirtisi dahi" yoksa bence sizin lastikleriniz özel olmalı. Bütün yorumlarda da bu lastik için dayanıklılığı az deniyor. Aksini ifade eden tek bir kullanıcı dahi yok. Aynı kullanım tarzı ile Maxxis Maxxlight 310'da kullandım, söz konusu ürüne göre dayanıklılık açısından asfalt kullanımında daha bariz şekilde iyiydi.

• Beğen

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
Çok hafif ve bir o kadar da çabuk aşınan bir lastik diyebilirim. Zaten direk sert zemin xc yarışları için tasarlanmış bir lastik, ama kumda da kullanılabilecek bir lastikmiş sanırım. Benim kullandıklarım 1000 km'ye gelmeden yarıldı.

• Beğen

umutkahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Bisiklet
Geotech
biraz daha yorum bekliyorum.bu arada şunu belirteyim.ben bisikleti çok atlaya zıplaya kullanırım.istediğim gibi bir dişli lastik buluncada araziyede giricem.buna göre yorum yaparsanız iyi olur.arka lastiği de kesinlikle kaydırmadan kullanırm.

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
@umutkahraman

Ben de Furious Fred'leri kaydırmadan gayet dikkat ederek kullandım fakat daha da dayanmadı. :)

• Beğen

Salih Manavoğlu

Daimi Üye
Tepki
492
Bisiklet
Cannondale
furipus fred hoplamaya ziplamaya gelecek bir lastik değildir. anladığım kadarıyla siz daha çok serbest stilde kullanımı seviyorsunuz.

FF düz, toprak ve sert engelleri olmayan xc parkurları icin hem hafif hem de dönme direnci cok düsük olacak şekilde tasarlanmış hızlı bir lastiktir. bu tasarımı sert arazi koşullarında ya da serbest stilde (hoplama ve ziplama ) ile kullanmak isterseniz lastiğinizde cabucak ve hic beklenmedik yılan ısırığı seklinde patlaklar oluşabilir.. sonuc olarak lastiği aldığınıza pisman olabilirsiniz..

benim önerim, sürüs tarzınıza göre üretilmiş bir lastik secmeniz seklinde olacak..

umarım ff hakkında az cok aciklayıcı olmuştur..

• Beğen