Schwalbe Dış lastik Önerisi

Bertan T.

Daimi Üye
Tepki
65
Merhabalar,

Hali hazırda Continental 4 season dış lastik kullanmaktayım. İç lastiklerim Michelin Compair Ultralight.

Dış lastiklerimi değiştirmeyi düşünüyorum, aşınmaya başladığı için. Bununla ilgili olarak iki alternatifim var:

Schwalbe Ultremo ZLX Evo RaceStar Folding 700C Road Tyre
Schwalbe Ultremo ZX Evo V-Guard RaceStar Folding 700C Road Tyre

Bu fiyat aralığında (artı eksi olabilir, çok problem değil) daha iyi olacağını düşündüğünüz, ne marka olduğu önemli değil, 700x23 yol lastiği öneriniz ne olur?

Scudo

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
Önceliğinizin ne olduğunu belirtmediğiniz için "şu daha iyidir" şeklide bir tavsiyede bulunmamız zor. Yanlız Ultremo ZLX'in hiç bir patlak koruması olmayan bir yarış lastiği olduğunu belirtmekte fayda var diye düşünüyorum. Performansı çok iyi olsa da günlük kullanımda pratik değildir. 160gr ağırlığı var, bazı 29" iç lastiklerinden daha hafif.

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Bnce patlak korumalı greenguard alın ancak greenguard ın o kadar incesi var mı bilmiyorum bakmak lazım.

Bertan T.

Daimi Üye
Tepki
65
Patlak korumasi önemli, cunku yollar cok düzgün degil, önemli bir noktayı belirttiniz. Günlük kullanıma daha yatkın bir ürün olması avantajlı olur, performans anlamında zlx e yakin fakatgunluk kullanim icin patlak korumali ürün tavsiyeniz ne olur? Marka önemli degil

Greenguard i arastiracagim, tesekkurler

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
Benim önerilerim de:

Schwalbe Ultremo ZX HD (sizin düşündüğünüz ZX Evo V-Guard ile aynı lastik, sadece patlak koruması daha iyi)
Michelin Pro 4 Service Course
Continental Grand Prix 4000s

Bertan T.

Daimi Üye
Tepki
65
Önerdiğiniz lastikleri de araştıracağım, çok teşekkürler.

Greenguard en ince 700x25 varmış, önerilen ZX gayet uygun gözüküyor, ki üçü de gayet güzel lastiklermiş; üçü arasından seçim yapıp bir çift alacağım. Yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkürler.

Bertan T.

Daimi Üye
Tepki
65
4000s sanırım V-Guard'dan daha dayanıklı, HD bulamadım malesef yurtdışı sitelerde stoklarda. O nedenle sanırım 4000s seçeceğim, renkten ötürü de belki V-Guard.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
Hem 4000s hem de Ultremo zx kullanmış birisinin yorumu, faydalı olur diye düşünüyorum:

(link)

S.Paker

Aktif Üye
Tepki
100
@Murat B.

Hayretler içerisinde takip ediyorum forumu. Bu kadar detayı nasıl bilebiliyorsunuz?

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@S.Paker

Detayları bilmeye gerek yok aslında, Schwalbe'nin internet sayfasında yazıyor hepsi.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@S.PakerMeraklı olmak böyle bir şey eminim sizle de altı ay sonra dış lastik muhabbeti yapacağız hoşgeldiniz:))))

S.Paker

Aktif Üye
Tepki
100
Umarım :)
Pedal çevirmeye devam edeyim de, ilk hedefim bırakmadan durmadan pedal çevirmek.

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Conti, Schwalbe ve Michelin kullanmış biri olarak "MICHELIN Pro4 Service Course" derim.

Bertan T.

Daimi Üye
Tepki
65
O ve benzeri karşılaştırmaları okuyup karar vermeye çalışıyorum ben de, teşekkürler.

Siz neye göre Michelin dediniz?

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@Bertan T.

Size ipucunu verdim bundan sonrası "arayıp", "okuyup" kararı vermek size kalmış. Nette bu konuda dünya kadar yorum var.

yucel gulesenoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
360
Bisiklet
Pinarello
ben 2 takım pro 4 eskittim güzel lastikler yolu iyi tutuyor, akıcılığı çok iyi ve hafifler ama cam kesiklerine ve ıslak zeminde sıkıntılılar. schwalbe ultremo zx lastiklerim var ancak sadece bir yarışta kullandım, üzerine pek tartışılacak bir lastik değil :) şu andada conti 4000s kullanıyorum onlarda hafif sayılır, virajda iyiler ıslak zeminde çok farklı değiller ama sanki pro 4 lere göre daha gaddar gibiler. (hoş daha sonunu görmedim ya lastiklerin)

Bertan T.

Daimi Üye
Tepki
65
@Yucel, yorumunuz için çok teşekkür ederim. Bu tarz pratik bir tecrübe mesajı faydalı oldu.

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Bence GP4000S kullanmaya devam edin. Hem patlak direnci hem de diğer özellikler bakımından oldukça başarılı bir lastik. 10000kmden fazla kullandım hiç patlamadı.. Ultremo kullandigim zaman bir cok kere patlak lastikle ugrasmak zorunda kalmistm. Bence 10-20 gr hafif olsun diye riske atmayın. Hem sürüş keyfinizi kaçırmayın hem de riski düsürün.

Bertan T.

Daimi Üye
Tepki
65
Benim de aklimda daha onceki mesajimdaki gibi 4000s var fakat ultremo tasarım olarak cok iyi:) muhtemelen bu haftasonuna kadar 4000s alacagim.

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Ultremo basbaya yarış lastiğidir ve hatırladığım kadarıyla patlak koruması yoktur. Sadece yarışacaksanız ultremo kullanın yoksa bizim yollarda hemen patlatırsınız.