Saygıdeğer Forum Yöneticilerine ve siz pedal arkadaşlarıma.

Konu, 'Site Hakkında Genel Konular' kısmında Umut AL tarafından paylaşıldı.

 1. Umut AL

  Umut AL Aktif Üye

  Kayıt:
  9 Mart 2009
  Mesajlar:
  191
  Beğeniler:
  179
  Şehir:
  KIRKLARELİ/Babaeski
  Seviye:
  Az önce aklımı gelen bir fikri sizle paylaşmak istedim. Sitemizin anasayfasında belli süre aralıkları ile ülkemizdeki bisiklet derneklerinin,kulüplerinin reklamını (logosu,adı,kuruluş tarihi) yapsak. En azından kulüplerimize manevi destek sağlasak olmaz mı ?
   
 2. GiciK eRay ADALI

  GiciK eRay ADALI Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  6 Nisan 2009
  Mesajlar:
  829
  Beğeniler:
  735
  Şehir:
  Ankara (Eryaman) || Edirne (Merkez)
  Seviye:
  umut güzel bir düsünce lakin yönetim tahminimce bunun yerine sponsor firma reklamını tercih edecektir. Bir konuda ben de aşırı reklamdan şikayetci olmustum. ama gayet sert bir cevapla karsılasmıstım.

  Topluluk - Dernek logolarının yayınlanması demek reklam alanı pikselinden calmak yani reklamları bir nevi azaltmak demek bu da yönetimce nasıl karsılanacaktır bilemiyorum. Ya da yapılırsa her topluluk logosu aynı sıklıkla mı karsımıza cıkacaktır yoksa sponsorlukvari bir uygulama mı olacaktır onu da bilemiyorum. Tabi "Su an bu konuyla ilgili forumda kısım var orası yeterlidir" de denebilir mi onu da bilemiyorum. Yani kısaca ben hicbirsey bilmiyorum bilemiyorum.

  Ama gönül ister böyle bir köşesi olsun bu guzide forumun. İnsanlar kaç kişi olduğumuzu bilsin, kendi sehrinde kendini yalnız hissetmesin..

  bir de bu konulardan dolayı bir gün ban yersem bu siteden dostlar beni hatırlasın =)
   
  Umut AL ve Timukan Karaca bunu beğendi.
 3. Piskiletci

  Piskiletci Onursal Üye

  Kayıt:
  20 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  2.959
  Beğeniler:
  2.999
  Bisiklet:
  Corratec
  Seviye:
  Bu iş parayla olur, çünkü bu forum belli bir çalışma ile ayakta duruyor, parayı basar anlaşırsanız olur

  yukarı sayfaya her dernek için bir resim ve link koymuş olursak, alan çok fazla büyüyecek ve ilk girişte reklamdan başka bişey gözükmeyecek.
   
 4. İlyas ŞANLI

  İlyas ŞANLI Onursal Üye

  Kayıt:
  9 Haziran 2008
  Mesajlar:
  1.730
  Beğeniler:
  1.048
  Şehir:
  Samsun
  Seviye:
  Doğru söylüyorsun kardeşim.Bence dernekler ve gruplar için ayrı bir bölüm oluşturulabilir forumda.Böylelikle daha kolay ulaşılabilir.
   
  Umut AL ve Timukan Karaca bunu beğendi.
 5. sadana

  sadana Onursal Üye

  Kayıt:
  19 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  2.268
  Beğeniler:
  2.592
  Şehir:
  Adana
  Seviye:
  Çok güzel bir fikir..Tebrikler umut...
   
  Umut AL ve Timukan Karaca bunu beğendi.
 6. SRT

  SRT Bisikletkolik

  Kayıt:
  11 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  1.112
  Beğeniler:
  1.255
  Şehir:
  İzmir/İstanbul
  Bisiklet:
  Diğer
  Seviye:
  Bence de çok iyi olur...Bisiklet Dernek ve Kulüplerinin öncelikle bu tip manevi desteklere ihtiyacı olduğunu düşünüyorum...
   
  Umut AL ve Timukan Karaca bunu beğendi.
 7. #7
  Umut AL

  Umut AL Aktif Üye

  Kayıt:
  9 Mart 2009
  Mesajlar:
  191
  Beğeniler:
  179
  Şehir:
  KIRKLARELİ/Babaeski
  Seviye:
  Tabii ücret istenirse , bu ücreti özelden mesaj atıp kulubümün yetkili kişileriyle konuşurum. Her iki tarafta, ücrette anlaşılabilirse neden olmasın :)
  Saygılarımla.
   
  Doruk Atay bunu beğendi.
 8. GiciK eRay ADALI

  GiciK eRay ADALI Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  6 Nisan 2009
  Mesajlar:
  829
  Beğeniler:
  735
  Şehir:
  Ankara (Eryaman) || Edirne (Merkez)
  Seviye:
  umut yanlıs anlama ama eğer ücret istenirse bu TOPLULUK VE DERNEKLERİ DESTEKLEME değil TOPLULUK VE DERNEKLERİ SÖĞÜŞLEME olur yani desteklenenden cok müsteri olur topluluklar bu da hic hos bir davranıs degil para varsa isin icinde varsın olmasın orada ufak bir logo.. forumlarda zaten grupların adı geciyor.
   
 9. Doruk Atay

  Doruk Atay Bisikletkolik

  Kayıt:
  4 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  1.085
  Beğeniler:
  1.675
  Şehir:
  Tuzla
  Seviye:
  Burası yalnızca bir internet sitesi bir forum. Reklam babındada biz Deltayı desteklemiyoruz, Delta bizi destekliyor. Peki niye destekliyor?; Hem kendi reklamları oluyor hemde verdikleri reklam ücretiyle forum ayakta kalıyor. Sonucta iki tarafta amacına ulaşmış.
  Bu iş parayla olmaz diyorsunuz ya... Çıkın dışarı sokaktaki bir adamdan 50 lira isteyin bakalım ne cevap verecek.
   
 10. GiciK eRay ADALI

  GiciK eRay ADALI Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  6 Nisan 2009
  Mesajlar:
  829
  Beğeniler:
  735
  Şehir:
  Ankara (Eryaman) || Edirne (Merkez)
  Seviye:
  bu yazdıklarım bu baslıga yazılan 10uncu mesaj ve su an bu sayfada aynı reklamdan 12 tane var. ben de web site işleyişleri hakkında bilgi sahibiyim ben de sponsorluk nedir ne işe yarar bilincindeyim. Ben reklam olmasın demiyorum uine de nedense sürekli bu şekilde lanse ediliyorum. 630×84 piksellik reklamın 70x84'lük kısmında her dakika farklı bir dernegin logosu bulunsa (bakın dernek diyorum resmi olarak varlıgı kabul edilenlerin bile paylaşımı yeterli olacaktır) forum üyeleri icin güzel bir durum olmaz mıydı? Ama 70x84'lük bir kısım ki bu profil resimlerinin neredeyse yarısı bir alan demek ana reklamın %11'lik kısmı demek bu da ana reklamdan gelen gelirin %89'a düşmesi demek ve site yönetici ve sahipleri "değer mi tanımadıgımız dernekler icin bu kayıp" diye düsüneceklerdir, düşünmeyecek midir?Benim daha önce açtıgım baslık ve devamında yapılan mesajlaşmalardan benim cıkardıgım ve beynime kazınan durum; bence cevapları "değmez" olacaktır. Bende bu kanı oluştu site yöneticileri ile olan mazimden dolayı.

  AYRICA ben işin içinde para varsa derken "derneklerin tanıtım icin logosunun yayınlanmasına para istenirse" durumunun üzerinde duruyordum. Misal Edirne'de bir dernek var ve yerel bir sponsorluk ile bir geliri var ve logosunu yayımladı bu sitede ve Edirne'de bisiklete bakış açısı değişti bisikletli kitlesi genişledi ama Kırşehirdeki dernek yeni kurulmus ve ödenek bulamamış logosunu burada yayımlayamamış orada bisiklet yaygınlaşamamış bu güzel bir durum mudur? Paradan bahsederken "dernek logosu yayımlanacaksa bu ücretsiz olmalı, ama sponsor illaki olacak sponsorluk da devam etmeli ki site ayakta kalabilmeli" diyorum. yukarıda da söyledigim gibi bahsettigim ana reklamın yüzde 10'luk bir kısmı, bir sayfadaki reklamların da ortalama %2'si fazlası degil %2'si bisiklet derneklerine ücret istenmeden tahsis edilse .Bisikleti yaygınlaştırabilmek ve bağlarımızı güçlendirebilmek icin sadece ve sadece ana reklamın %2'lik kısmını feda etmek çok mudur? bence değildir.

  Kendi "kontrol paneli"me bakıyorum 3 kırmızı kutu var biri "fotograf makinasında mercek-lens önemlidir" dedigim icin "saçama cevap" bulundugundan diğer 2si bu konuda yazdıgım 2 yazımdan "."."

  Ve tekrar tekrar diyorum; bu konulardan dolayı bir gün ban yersem bu siteden, dostlar beni hatırlasın...

   
  Umut AL bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

upload_2016-6-24_11-14-9.png
Performans sürüşü yapanların yanıtını aradığı bir soru olsa gerek: Aslında, her şart altında mevcut durumumuzdan daha hızlı nasıl gidebiliriz diye de özetlenebilir. Benim düşüncem aynen şöyle:...
General-Energy-Burn-Rate.png
Yine uzun ve detaylı bir makale ile kaldığımız yerden devam ediyoruz :D Bu haftaki konu beslenme ve su içme. Fakat içinde yağ ve karbonhidrat yakımına dair harika, herkesin işine yarayacak...
wide_tire.jpg
Sürüşlerimizdeki ortalama hız, ne durumda olduğumuzun iyi göstergelerinden biridir. Yol bisikletine ilk geçtiğimdeki ortalama hız hedefim 25 km/h olurdu hatırlıyorum :) Zamanla daha da yükseldi....