Savaşmalı mıyım yoksa pes mi edeyim?

samuelbeckett

Aktif Üye
Tepki
135
Arkadaşlar merhaba.. Yaklaşık 2 aydır karbon yol bisikleti kullanıyorum. Daha önce şehir bisikleti kullanıyordum.. Yol'a geçtiğimden bu yana bazı sıkıntılarım var.. Eğilerek kullanıyorum boynum ağrıyor, eğilmeden dirseklerim dik kullanıyorum bu sefer de kollarım ağrıyor.. Kadro boyu tam bana göre, fıtık v.s gibi mazeretlerim de yok şükür ama bir türlü içim rahat etmiyor..

İki gün önce 55 km lik bir tur yaptım.. Giderken tamamen eğilerek sürem yani, dirsekleri kırarak hiç kolum ağrımadı.. (Daha önce çok ağrıyordu) Aynı yolu gelirken eğilmeden kullandım boynum hiç ağrımadı bu sefer kollarım ağrıdı.. Seleyi tam ayarlıyorum v.s. Neyi yanlış yapıyorum ya da neyi bilmiyorum...?

Pes mi edeyim.. Bisikletimi satıp tekrar şehir bisikletine mi döneyim yoksa Savaşıp kollarımı v.s güçlendirip devam mı edeyim..?

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
Scudo

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
Sizinki yine iyiymiş, benimki yola geçtiğimde üç ay boyunca ağrımıştı, sonra geçip gitti, sürmeye devam

Yeni bisiklet değiştirmiş birine bike fit tavsiye etmiyorum, vücudun adaptasyonu, alışmanız için bir süre gerekir, bu süre ne kadar bisiklet sürdüğünüze göre değişir tabi, zamanla ağrılar azalıp uçup gidiyor

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Tüm ölçüler doğruysa eğer, sizin yol yarış bisikletine alışma sürecinizin dolması lazım. Bisikletin üzerinde durma kondisyonu, her zaman pedal çevirmekten daha zordur. Biraz sabırla sıkıntınız çözülecektir diye düşünüyorum...:)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bike fit yaptırın. biraz da spor bilgisi. beslenme, masaj, esnetme gerdirme haraketleri vs...

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
55 kmlik yol kabaca 2 saat surer
Kol ve omuz kaslariniz bu sure boyunca araliksiz gergin olur. Ve boyle bir duruma daha aliskin degiller, yapmamislar daha once. Sizce de agrimalari dogal degil mi? :naslyany:
Gozunuzu seveyim 55 kmlik bir turda kollariniz agridi diye bisikleti satmak nedir :acpsnr:

samuelbeckett

Aktif Üye
Tepki
135
@Serkan Mıstınoğlu Serkan Bey.. çıktığım her turda böyle oluyor.. 2 ayda yaklaşık 500 km yol yaptım.. ve cahilliğimi ve bu konudaki bilgisizliğimi mazur görün ama artık "heralde yol bisikleti bana uygun değil heralde" diye düşünmeye başladım.. sizin tavsiyeniz nedir..? bu alışma süreci ne kadar sürer? nelere dikkat etmeliyim..?

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@samuelbeckett Bisikletiniz endurance kadro Cube idi değil mi? Yanlış hatırlamıyorsam boyunuz 178 ve bisikletiniz de 58 kadro boyunda idi.Belki de kadro boyu tam olarak size uymamış olabilir mi?

selim82

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
İsim
selim
Binmeden önce ısınma.ve esneme hareketleri yapmalısın. Sürüş esnasında sık sık gidonu tutma Pozisyonunu değiştir. vucudun esneklik kazandıkça acılar geçecek.

Motorola

Daimi Üye
Tepki
271
İsim
Abdullah
Bisiklet
Cube
@samuelbeckettAman ustadim nasil heyacanla arastirdiginizi ve aldiginizi biliyoruz. Cabuk pes etmek yok. :) kollar icin şınav faydali olabilir...

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Çok ilginç insanlara bike fit yaptır deyince neden duymamış gibi yapıyorlar acaba :D

Bu kadar insan bindiğine göre bi yerlerde hata vardır değil mi hocam? Açıkçası benim bisikleti sevmemdeki sebeplerden biri de sürekli yeni şeyler öğrenmek vücudunu tanımak problemlere çözümler bulmak vs... Bi de bu açıdan bakın

Berat01

Daimi Üye
Tepki
206
İsim
Berat
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Klasik
Fazla kendinizi yormayın felan derim birde kadro boyu önemli birde sanırım alışmak kolay olmaz bea ama doktora gözükmekte fayda olabilir

• Beğen
Tepkiler: samuelbeckett

bilalfidanboy

İstanbul
Tepki
2.328
İsim
Bilal Fidanboy
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Resim olarak atarsanız ona göre bir yorum yapılabilir,örneğin sele ön kısımdan gerekenden fazla aşağıya doğru eğimli ise efor sarfettikce belli bir km sonrası yük omuz + kollara biner ve bahsettiğiniz ağrılar olacaktır(yol bisikletine alisma devresini geçmiş olduğunuzu varsayarsak)bu arada gidon boyu faktörünüde eş geçmeyin..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Vucut geliştirme + plates + bikefit

Karbon bisikleti olan adamın bi zahmet spor gidip bikefit yapacak parası olsun ya 99999 liraya bisiklet alıp 3 kurus için konu açmayın ağrıyorsa vardır bir sıkıntı