SavaŞ! War! Guerre! Krİeg!

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Tolga Ayla tarafından paylaşıldı.

 1. Tolga Ayla

  Tolga Ayla Onursal Üye

  Kayıt:
  12 Eylül 2009
  Mesajlar:
  1.744
  Beğeniler:
  2.577
  Şehir:
  İstanbul, Ümraniye
  Seviye:
  YORUMSUZ..

  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

   
  Doğu Biçer ve Cem Kılınç bunu beğendi.
 2. Yusuf Z. Şipal

  Yusuf Z. Şipal Onursal Üye

  Kayıt:
  14 Nisan 2010
  Mesajlar:
  1.834
  Beğeniler:
  1.449
  Şehir:
  Aydın, İzmir
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  Mübarek 6. filo seyrüsefer yine. Bu memleketlerin insanları, örneğin Fransızlar demiyorlar mı acaba hiç" bizim Libya' da ne işimiz var" diye. Hadi biz diyemiyoruz Afganistan' da ne yapıyoruz diye, zira bizde demokrasi yok, sesini çıkaran içeride, halkın birşeyden haberi yok. Ama Fransa, İtalya vb böyle mi, halk taraftar mı bu müdahaleye. Yoksa onlar da ABD siyasetlerini uygulayan hükümetleriyle aynı fikri mi paylaşıyorlar.
  Bu dünyada adalet, görüldüğü gibi güçlünün adalet anlayışına bağlı.
  Gerçi geri kalmış toplumlar da sonlarını kendileri hazırlıyorlar, ekranlardaki görüntülerden halkın ne kadar cahil ve aciz olduğu anlaşılıyor. Her ne kadar onların bu cehaletleri zaten arzulanan birşey olup sürekli bunlara yönelik iç siyaset uygulanmış olsa da yine de ellerinde silahlarla havaya ateş açan enteresan tipler. Sanki savaş oyunu oynuyorlar. Toplumsal bir bilinç yok.
  O tarafa bakınca kendi ülkemin daha iyi durumda olduğunu, dinamiklerinin daha sağlam temellere oturduğunu düşünüyorum. Zaten o yüzden bize yönelik hemen böyle bir askeri müdahale ortamı yaratılamıyor. Bizde önce güçlü ordunun gücünü kırıp akabinde toplumsal ayrışmayı körükleyici politikalar ve uzun vadeli stratejik planlara ihtiyaçları var. Haritaları değiştirmeye kalkanların da gözardı ettiği şey bu işte. Belki Libya' da yapabilirsin ama burada mayası Atatürk'ün dehası olan bir Türkiye var.
  Allah tüm ulusları savaştan korusun diye dua etmek lazım yine de.
   
 3. Cem Kılınç

  Cem Kılınç Kıdemli Üye

  Kayıt:
  10 Kasım 2010
  Mesajlar:
  296
  Beğeniler:
  219
  Şehir:
  Beyşehir, Konya
  Seviye:
  Bağdat'a demokrasi! götürürken, Birleşmiş Milletler Kararlarını zerre kadar umursamayan abd yine iş başında. abd, Irak ta milyonlarca sivili öldürürken söz geçiremeyen Birleşmiş Milletler dişine göre bir ülke buldu. gelişmeler her yönüyle midemi bulandırıyor.
   
  Tolga Ayla bunu beğendi.
 4. cruiser76

  cruiser76 Aktif Üye

  Kayıt:
  7 Nisan 2006
  Mesajlar:
  124
  Beğeniler:
  103
  Şehir:
  İstanbul-Maltepe
  Seviye:
  Avrupa gibi tam demokrasi dünyanın her yerine hakim olmalı. Bu açıdan emperyalist ülkelerin çekincelerini anlıyorum. Dünya artık çok küçüldü. Ortadoğuda olan bir şey tüm dünyayı etkiliyor. Bu yüzden demokrasi ve istikrar hakim olmalı heryere. Bunuda getirmek için bombadan anlayana bomba, iç halkının isteklerinden anlayana demokratik söylemler.

  Ben açıkçası emperyal ülkelerin isteklerini haklı buluyorum. Sadece bu işte petroldü jeopolitik önemdi bunlarda önemli tabiki ama görüyoruz uzak asyada bir ülkedeki oluşum Abd yi kalbinden vurdu. Bizide vurdu, Hsbc binası ve diğer saldırıları unutmayalım. Kaddafide aynı derecede tehlikeli. saddam da öyleydi. Tamam Irak'ın şu anki durumu iç açıcı değil, ama suç yine batı damı. Gene Irak halkında. Tam demokrasiyi işletmeliler. Ama ne yapıyorlar, mezhepsel savaş var, birbirini öldürüyorlar, kardeş kardeşi vuruyor. Suç Abd nin mi? Hayır suç yine oradaki halkın.

  Kendilerine çeki düzen vermeliler, önlerinde örnek var, Atatürk Türkiyesi, cahil yaşayışı bir kenara terk etmeliler. Modern yaşama geçmeliler.

  Bütün dünya demokratikleşene, istikrarlaşana kadar (tabi öncelikli olan ülkeler den başlamakla) bu devam edecek.
   
  Tolga Ayla ve Samet Şenel bunu beğendi.
 5. emre karakoç

  emre karakoç Kıdemli Üye

  Kayıt:
  2 Kasım 2010
  Mesajlar:
  349
  Beğeniler:
  218
  Şehir:
  adana
  Seviye:
  Bu demokrasi taşıma hevesi nedense sadece petrolü olan ülkeler için oluşuyor.Somaliye, etiopyaya demokrasi taşımaya yanaşan yok. Bu arada Sudi Arabistan Bahreyni işgal etti ona da ses eden yok.
   
  Tolga Ayla ve Yunus YILMAZ bunu beğendi.
 6. cruiser76

  cruiser76 Aktif Üye

  Kayıt:
  7 Nisan 2006
  Mesajlar:
  124
  Beğeniler:
  103
  Şehir:
  İstanbul-Maltepe
  Seviye:
  Onlarada sıra gelicek...
   
  Tolga Ayla bunu beğendi.
 7. Cem Kılınç

  Cem Kılınç Kıdemli Üye

  Kayıt:
  10 Kasım 2010
  Mesajlar:
  296
  Beğeniler:
  219
  Şehir:
  Beyşehir, Konya
  Seviye:
  Zaten buna zemin hazırlamak için ellerinden geleni yapıyorlar Yunus, taktik hep aynı. Dün Irakve onlarcası , Bugün Libya yarın kimbilir hangi ülke.
  Bunları dile getirdiğinde de provakatör olursun, demokrasi düşmanı olursun.
  Bu yetişen Gençlikle (tabiki istisnalar herzaman var) gelecek bize neler getirir bilmiyorum. Daha İstiklal Marşı'nı ezberi bilmeyenlere (hepsi değil 2 kıtasını) sorsan onlardan çok seven yoktur Vatanını.

  DOğuda askerler sınırda canını verir, Batıda adamı gece nöbetine götüremezsin.

  3-5 ay askerlik yapmamak için kırk takla atanlar "Savaş Çıksa Canımı Vererim "diye ortalıkta gezinirler. Yani illa Savaş Çıkması gerekir bizim milletimize.

  O yüzden umarım dediğin gerçekleşmez diyorum.
   
  Tolga Ayla bunu beğendi.
 8. Raven_35

  Raven_35 Onursal Üye

  Kayıt:
  23 Kasım 2006
  Mesajlar:
  2.439
  Beğeniler:
  1.932
  Seviye:
  Kaddafi suçlu bu konuda.Kaç senedir ülkeyi yönetiyorsun, ülkede ayaklanma varsa düzgünce halletmeliydin.Halkını bombalayarak değil.Batılı ülkeler kaç haftadır operasyon yaparız diyorlar.Böyle ortam olmadan,düzgünce yönetimden çekilmeliydi.Şimdi daha iyi mi oldu yabancı ülkelerin gelip savaş açması.
   
  Tolga Ayla bunu beğendi.
 9. özgür bağdatlıoğlu

  özgür bağdatlıoğlu Kıdemli Üye

  Kayıt:
  11 Haziran 2010
  Mesajlar:
  338
  Beğeniler:
  276
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Geotech
  Seviye:
  Politikanın tükürdüğünü yalama kültrü olduğunu yine gördük; rusya BM de müdahale için izin verdikten sonra çoğunluğu avrupalı olan bu kuvvetleri haçlı ordusu diye suçlıyor ve aynı şekilde operasyona izin veren arap birliği üyeleride sivil kayıplardan sonra geri adım adıp yok şöyle yok böyle yok falan filan...
   
  Tolga Ayla bunu beğendi.
 10. Mümin Zorcan

  Mümin Zorcan Kıdemli Üye

  Kayıt:
  5 Aralık 2010
  Mesajlar:
  205
  Beğeniler:
  122
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Barut il barış mı olur huzur mu olur ?
  Bu tamamen insanlık ayıbı her öldüren insan bu ayıba tabiidir.
  Her silaha mermi koyan lobi-leşmiş şirketlere kazanç sağlayan insanlık ise bu ayıbın tuzu biberidir............
   
  Doğu Biçer ve Tolga Ayla bunu beğendi.
 11. Cem Şentin

  Cem Şentin Bisikletkolik

  Kayıt:
  28 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  1.403
  Beğeniler:
  1.333
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Bu savaşla ilgili en iyi yorumu 18 Mart'ta Güncel Meydan'daki "Titanik Batıyorken Keman Çalıyorlar" makalesini yazan İrfan Tuna yapmış. Makale şöyle:

  Afganistan’a saldırdılar… Irak’a saldırdılar… Şimdi Libya’ya müdahale etmeye hazırlanıyorlar… Üstelik BM’den kararı da çıkardılar.

  Ne için?

  Libya halkını çok sevdikleri için mi?

  Yoksa kendilerini sonsuza dek dünyanın efendisi sandıkları için mi ?

  Peki bu yozlaşmayla, bu çürümeyle, insanlığın başına açtıkları bunca belayla sonsuza dek dünyanın efendisi olabilecekler mi ?

  ***

  Aşağıda bir ülkenin bütçe açığı rakamları var.

  Bu ülke, geçtiğimiz Şubat ayında, 1 ayda 222,5 milyar dolar bütçe açığı vermiş …

  1 Ekim'de başlayan mali yılın ilk 5 ayında 641,3 dolar bütçe açığı vermiş…

  Peki hangi ülke bu ?

  ABD elbette.

  2010 yılında 1,29 trilyon dolar açık veren ABD bütçesinin, bu yıl ise 1,56 trilyon dolar açık vermesi bekleniyormuş.

  ***

  Emperyalist-kapitalist sistemin ‘amiral gemisi’ ABD, bu büyüklükteki bir bütçe açığını, karşılıksız dolar basıp, dünyadaki kumarhane kapitalizminin faiz-döviz-borsa piyasalarına pompalayarak finanse etmeyi başarabildi bugüne dek.

  Ama ABD’nin de, onun önderlik ettiği emperyalist-kapitalist sistemin de başı fena halde belada.

  Çünkü artık karşılıksız dolar basarak dünyaya pompalama olanakları giderek yok oluyor.

  Avrasya coğrafyasında, liberalizmle değil kamuculukla, halkçılıkla dünyanın en büyük ekonomisi olmaya emin adımlarla yürüyen bir Çin gerçeği var artık.

  Üstelik bu öyle bir gerçek ki, bunu hiçbir biçimde gizlemenin olanağı da yok.

  Grafik ve veriler için kaynak:

  Bakın, açıklanan son 2010 yılı Gayri Safi Yurt İçi Hasıla (GSYH) rakamlarına göre; 2010 yılı GSYH rakamı 14,624 trilyon dolar olan ABD, 2010 yılı GSYH rakamı 14, 800 trilyon dolar olan Çin’in 176 milyon dolar gerisinde kalmış.

  Sektör paylarına bakıldığında, ABD, hizmet sektöründe Çin’i geçmiş. Üretim sektörü olan Tarım ve Sanayi sektöründe ise Çin, ABD’ye fark atmış.

  Üstelik Çin’in böylesine korkunç düzeyde bir bütçe açığı yok. Çin’de, resmi rakamlara göre bile yüzde 9’larda dolaşan bir işsizlik sorunu da yok…

  Çalışma koşullarının iyileştirimesi ve ücret sorunları ise hiç kuşkunuz olmasın bu kamucu ve planlı kalkınma anlayışıyla çok yakın bir gelecekte Çin’de sorun olmaktan çıkacak…

  ***

  Emperyalistlerin oraya buraya efelendiklerine, posta koyduklarına bakmayın. ABD’nin başını çektiği emperyalist-kapitalist sistem çatır çatır göçüyor.

  Bu gerçeği hala anlamamış olanlar bile çok yakın bir gelecekte bu gerçekle yüz yüze kalacaklar.

  İlkel toplumdan köleci topluma, köleci toplumdan feodal topluma, feodal toplumdan kapitalist topluma, insanlık varolduğundan günümüze dek hep böyle oldu. Bir ekonomik-politik-toplumsal sistem, insanlığın en temel barınma ve beslenme gereksinimlerini karşılayabildiği, üretim güçlerinin gelişmesini engellemediği sürece ayakta kalabildi. Üretim güçlerinin gelişmesini engellemeye başladığı anda, insanlığın en temel barınma ve beslenme gereksinimlerini karşılayamadığı anda, çürümeye, yok olmaya başladı. Hiç kuşkusuz bir toplumsal sistemden diğerine geçiş 1-2 yılda olmadı. Yüzyıllar sürdü bu. Ama mutlaka kaçınılmaz son gerçekleşti.

  Bu süreçte, üzerinde güneş batmayacağı söylenen ne imparatorlular çatır çatır göçüp gitti…

  ***

  Evet dostlar, tarih sahnesinden silinip giden tüm imparatorluklar, diğer tüm toplumsal sistemler gibi, artık mafyalaşan ve insanlığın başına bela olan emperyalist-kapitalist sistem de, tarih sahnesinden çekilme sürecini yaşıyor. Bu sistemin ‘amiral gemisi’ ABD de, ’’Titanik’’ gibi fena halde su almaya başladı… Sistemin su alan tüm bölgeleri suya gömülüyor, burnu havaya kalkıyor…

  ’’Titanik’’ filmini izleyenler anımsayacaklardır. Batmaz denen kilometrelerce uzunluktaki görkemli gemi, buzdağına çarpıp da su almaya başlayınca hemen batmamıştı. Geminin su alan tarafı yavaş yavaş batarken diğer tarafı havaya doğru yükselmeye başlamıştı. Geminin kaçınılmaz olarak batacağını bilen kaptan, bir yandan öncelikle soylu ailelerin kadınlarını ve çocuklarını filikalarla gemiden uzaklaştırmaya çalışırken, diğer yandan da ortamı sakinleştirmek için güvertede havai fişek gösterisi yaptırmış, keman çaldırmıştı…

  Ama ne atılan havai fişekler, ne de güverdeki Keman konçertosu, geminin ortadan ikiye yarılıp sulara gömülmesini engelleyememişti.

  Dünyada ve ülkemizdeki Amerikancılar da batan sistemin güvertesinde keman çalıyorlar, havai fişek atıyorlar, kendilerince güç gösterisi yapıyorlar ama boşuna…

  Çünkü çürüyen her sistem gibi sistemleri de kendileri de, tarihin derinliklerine gömülecekleri kaçınılmaz sona doğru hızla yaklaşıyorlar ne yazık ki…
   
  Tolga Ayla, Alper Üste ve emre karakoç bunu beğendi.
 12. cruiser76

  cruiser76 Aktif Üye

  Kayıt:
  7 Nisan 2006
  Mesajlar:
  124
  Beğeniler:
  103
  Şehir:
  İstanbul-Maltepe
  Seviye:
  Çöken bir şey varsa oda şu anda ki diktatöryalardır. İletişim ve internet çağında artık halkını sömürü zihniyeti son bulacak. Bu iki kere iki dört.

  Kapitalist sisteme gelirsek, dünyada kapitalist sistem son bulmaz. Üzgünüm dostlar son bulmaz. Ha ne olur, birden çok kapitalist sistemler olur. Çin denmiş, Çin in kapitalist sistemi, Avrupa nın kapitalist sistemi, Rusya nın kapitalist sistemi olur. Ama son bulmaz. Her güçlü ülkenin bir hinterlandı olacaktır.

  Ama çöken tekrar etmek gerekirse diktatörler olur. Buyrun Suriye de de olaylar varmış. Hepsi çökücek arkadaşlar. Olan Abd nin Fransa nın attığı bombalarıyla paralarına oluyor. Birde ölen cahiller. İran da çökecek.

  Daha çok barış içinde bir dünya istiyorsak, bu böyle, tüm ülkeler tam demokrasiye geçecek, başka yolu yok. Bunu emperyal ülkeler belki emperyal amaçları içinde istiyor olabilirler. Olabilir. Ama bu insalığın huzuru için gerekliyse , gülü seven dikenine katlanır.
   
 13. Cem Şentin

  Cem Şentin Bisikletkolik

  Kayıt:
  28 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  1.403
  Beğeniler:
  1.333
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Benim yazımı oku, ne demek istediğimi anlarsın. Unutma ki feodal düzenden kapitalist düzene hemen değil, en az 200 yıl içinde geçildi. Bu demektir ki en az 100 sene içinde kapitalizm yıkılacak. Bir düzenin en güçlü zamanı aynı zamanda zayıflamaya ve dolayısıyla çökmeye başladığı andır. Osmanlı'nın Kanuni'den sonra düşüşe geçtiğini hatırlarsan bu düzen aslında yaşadığı krizlerden dolayı çöküştedir. Sadece bu saldırılar gerçekte demokrat olmayan emperyal ülkelerin demokrasi yalanını kullanarak, geçmişteki müttefikleri tasfiye yoluyla yıkılışı durdurmanın görünüşüdür. Ama yıkılış durdurulamayacak. Yerine Çin'in uyguladığı karma ekonomi gelecek.
   
  Tolga Ayla bunu beğendi.
 14. cruiser76

  cruiser76 Aktif Üye

  Kayıt:
  7 Nisan 2006
  Mesajlar:
  124
  Beğeniler:
  103
  Şehir:
  İstanbul-Maltepe
  Seviye:
  Bilmediğimden soruyorum, şu anki ekonomiyle karma ekonomi arasında ki fark nedir. Çok kutuplu dünya mı demek istiyorsun. Eğer öyleyse, ben de o fikirdeyim, benim demek istediğim kapitalizmin son bulmayacağı.

  Amerika nın gücünün biteceği ise hikaye, ozaman İngilizce öğrenmeyelim Çince öğrenelim.

  Ve tam demokrasiye geçilecek. Bu bir yalan değil realite...

  Birde merak ettiğim, bu emperyal devletler hadi kendi çöküşlerini geciktirmek için oraya buraya saldırıyorlar. Ya bu Kaddafi, Chavez, Mübarek, Suudi deki Vahhabiler,İran şeriatı, neden Mustafa Kemal gibi tam demokrasi kurmak için uğraşmıyorlarda, kendi zenginliklerini halklarını sömürerek sürdürmeye çalışıyorlar. İşte bunu anlamıyorum.
   
  Tolga Ayla bunu beğendi.
 15. Cem Şentin

  Cem Şentin Bisikletkolik

  Kayıt:
  28 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  1.403
  Beğeniler:
  1.333
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Karma ekonomi, serbest piyasanın olduğu ama kamunun piyasayı daha sıkı denetlediği, önemli sayıda kamu şirketinin olduğu ve sosyalizme daha yakın bir sistemdir. Unutma ki ileride Çin, ABD'nin yerine süper güç olacak ve ABD 50 sene içinde çevrilemeyecek hale dönüşecek borçlar nedeniyle çökecek ve yanında AB'yi de götürecek. Yani kapitalizm son bulacak eninde sonunda. Çünkü artık yerini aldığı feodal ekonominin durumuna düştü.
   
  Tolga Ayla bunu beğendi.
 16. cruiser76

  cruiser76 Aktif Üye

  Kayıt:
  7 Nisan 2006
  Mesajlar:
  124
  Beğeniler:
  103
  Şehir:
  İstanbul-Maltepe
  Seviye:
  Haaa anladım. O karma ekonomi yani, Özal zamanında o terk edilmişti. Komünizm kardeş o. O sistem çoktan doğu bloğuyla çöktü gitti. Yanlışsın, insan ve bireysellik anlamında gelecekte daha çok özgürlük olacak, devlet ekonomiden tamamen çekilecek, şirketler devletlerden daha güçlü olacak. Küreselleşme diye korkularak anlatılan da bu. Bireysellik önem kazanacak (yoksa bunlar liberal düşünceler mi, bizim ülkemizde liberalizm de yanlış anlatılıyor bence), internet-haberleşme, hep bu yönde durdurulamaz ilerleyişler.

  Ve sonuç tam demokrasi ve bireysel özgürlükler, koyun toplumundan bireysel özgürlüklerin olduğu topluma geçiş bu. Bu geçişi batı çoktan yaptı. Yapmayıp batının başına bela olanlar ise orta doğu ve asyadaki ülkeler, onlarda bu düzene geçecek başkada yolu yok.
   
  Tolga Ayla bunu beğendi.
 17. Yusuf Z. Şipal

  Yusuf Z. Şipal Onursal Üye

  Kayıt:
  14 Nisan 2010
  Mesajlar:
  1.834
  Beğeniler:
  1.449
  Şehir:
  Aydın, İzmir
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  Güzel tartışma için teşekkürler. Zeitgeist belgeseli için ne düşünüyorsunuz?
   
  Tolga Ayla bunu beğendi.
 18. Cem Şentin

  Cem Şentin Bisikletkolik

  Kayıt:
  28 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  1.403
  Beğeniler:
  1.333
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Komünizm farklı şey, komünizmde serbest piyagsa yoktur. Her şey kamuya aittir. Karma ekonomi sosyalizmdir ve bu açıdan komünizmle kapitalizmin arasında yer alır. Bu nedenle ileriki yıllarda giderek güçlenecek küreselleşme karşıtı akımdan dolayı kapitalizmin çökmesi kaçınılmaz. Orta Doğu ve Asya'da değişimi ABD tertiplerse ileride ABD karşıtı hükümetler başa geçecektir. Çünkü orada ABD aleyhtarlığı çok güçlü. Eğer Libya'daki saldırıyı desteklerseniz aynı bahanelerle Libya gibi yakın gelecekte bombaların yani BOP'un hedefi olabiliriz. Unutmaki amaç daha fazla kanın dökülmesini engellemek değil, ülkedeki petrol ve doğalgaza konmak.

  Bu arada ABD yanlısı Yemen ve Bahreyn'de de yönetime karşı isyanlar var. Yakında bu 2 ülkede ABD karşıtı Şiiler iktdara gelirse sıra ABD yanlısı Suudi Arabistan ve Katar'a gelecektir. O zaman seyreyle gümbürtüyü.
   
  Tolga Ayla ve Doğu Biçer bunu beğendi.
 19. matrixod

  matrixod Onursal Üye

  Kayıt:
  19 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  1.815
  Beğeniler:
  1.164
  Şehir:
  İzmir
  Adı:
  Ouz
  Seviye:

  Biz Afganistan'da ne işimiz var diye sormaya gerek duymuyoruz.Çünkü o yardımseverliğiyle gurur duyduğumuz Osmanlı'nın torunları olarak gerçek anlamda yardım için oradayız.
  Fakat bir noktada da size katılmamak elde değil Fransızlar nasıl olur da sormazlar? Veya diplomatlarımız neden sormazlar neden Ermeni soykırımı demelerine karşın misilleme yapmazlar???
   
  Tolga Ayla bunu beğendi.
 20. Doğu Biçer

  Doğu Biçer Kıdemli Üye

  Yaş:
  27
  Kayıt:
  29 Eylül 2010
  Mesajlar:
  211
  Beğeniler:
  190
  Şehir:
  Mersin
  Seviye:
  Daha Dün Yugoslavya Bölünürken İç Savaşda Binlerce İnsan Öldürülürken..
  Bugün Afrika'da Onlarca Diktatör Binlerce İnsanı Acımasızca Öldürürken..
  Filistinde Saat Başı Adam Ölürken..

  Kılını Kıpırdatmayan Bm Ve Nato Libya,Afganıstan,Irak'da Aldığı Hızlı Kararla Göz Dolduruyor..Bm'nin Ve Natonun Kimin Güdümünde Olduğu Besbelli.
   
  Tolga Ayla ve emre ersoy bunu beğendi.