Şartlarıma Uygun Tavsiyeleriniz ?

Tepki
0
İyi günler, kafamda bazı isteklerim var ve tabii ki bir de bütçem.

Öncelikle bisikletin MTB olmasını istiyorum. Bisiklet ile dağa çıkmayacağım, genellikle şehir içinde kullanacağım ancak arada bir çok zorlamadan dağ gezileri de olabilir. İstanbul'da ikamet ediyorum ve bulunduğum şehirde kaliteli bir yetkili servisi olması iyi olur. İleride bisiklet sporuyla hobi olarak ilgilenebilirim yani benim için bir başlangıç bisikleti olmalı. Boy: ~173, Kilo: ~57

Ve en önemlisi de bütçem 300-350 TL suları.

Marka-model olarak tavsiyelerinizi bekliyorum...

Scudo

Alper Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
450
300-350Tl ye alabileceğim bisikletler arasında ciddi bir fark yok, tavsiyem bu işe gönül verecekseniz bütçenizi biraz arttırıp sedona borla ile başlayabilirsiniz...

• Beğen
Tepkiler: Tolga Çakar
Tepki
0
Önerileriniz için teşekkür ederim ancak o kadar yukarı çıkamam. Biraz araştırdım ve Bianchi Speed ile Salcano NG 650 'nin bana uygun olduğunu gördüm. Bunlarla ilgili siz ne dersiniz ?

Tepki
0
Bir mağazada peşin 290 TL'ye NG 650 buldum.

-Garantinin geçerli olması için her ay bakım yaptırmak gerekiyormuş dedim mağaza yetkilisi "Bir kere bakım yaptırıp kaşeletmeniz yeterli her ay gitmenize gerek yok" dedi.

-Salcano'nun servisleriyle ilgili olan müşteri memnuniyetsizliğinden bahsettim ve iyi bir servis tavsiye etmesini istedim, "Biz İstanbul-Maltepe servisiyle çalışıyoruz, gayet ilgililer" dedi.

Yani servisi iyiyse İnşaallah NG 650 almayı planlıyorum.

Ayrıca sitesinde 367 TL gözüken bir bisikleti nasıl 290 TL 'ye satıyorlar anlamadım...

Veysel Yılmaz

Aktif Üye
Tepki
65
Fiyatlar Salcano'da acayip bir şekilde düşebiliyor kardesim.

Daha on bes dakika önce bir arkadasımla özelden bunu konusuyorduk.İstanbul'a gittim Salcano hariç herkes neredeyse internet sitesindeki fiyatta fazla fiyat verecekti.Bir tek Salcano'ya sormadım o da zaten edirne'de var Salcano düşünürsem oradan kargoyla ugrasmadan konusurum diye.

Sene basında burada bir arkadasım Salcano Assos aldı.Piyasa degeri 620 civarındaydı.Tanıdık da varmıs 400'e aldım demişti bana.Sırf bu yüzden Salcano alabilirdim ama aklım Sedona'da kaldı böyle bir secim yaptım.Memnunum da bana hayli hayli yetiyor. :)

Fiyat/performans olarak aynı özellikte bir bianchi bile cok cok daha pahalı fiyatta ki diger markalardan bahsetmiyorum.Salcano kalitesini artırıp piyasada kendisini saglamlastırmak icin bazı hamleler yapıyor ve eğer servislerini de kontrol edip işin ucunu tutabilirse acıkcası sadece komponentleri icin bile alınabilecek bisikletler var.

Ürünü begendiyseniz iciniz rahat olsun servisiniz de sıkıntı olmazsa öyle bir fiyata arkadasım da aynı ürünü almayı düşünüyor nakitte indirimleri 300 altına iniyorsa kacırmamasını söylerim bende.Simdiden hayırlı olsun.

mehmet erinç

Aktif Üye
Tepki
59
valla iyi inmişler.nerden aldın bu fiyatı.bende astro 212hd düşünüyordum.cazip bir fiyat olursa alabilirim.

Taner Erinmez

Aktif Üye
Tepki
124
Bisiklet
Sedona
Arkadaşım, ben 1 ay kadar once bisiklet almak istedim ve hala alamadım. İlk aklıma yatan bianchi speed di hatta az daha alıyordum yarın geleyim dedim. ki 300 falan bütçe vardı.

Aradan 1 ay geçti. Ben işe başladım öğrenciyim hemde. Para biriktiriyorum. Ayrıca 750 limitli bir finans kart aldım.

yine 1 ay içinde, bianchiden sedona borlaya kaydı ilgim. daha sonra sedona 711v ye.
Daha sonra Kron 2011 ler çıktı. xc 500 xc 1000 derken ,

2 gun once bir arkadas geldı calıstıgım bara...Daha yarım saat once bir Sedona 741D almış geldi bağladı bisikleti oturdu. Saolsun birde verdi
Sürdüm.

Böyle rahatlık böyle keyif yok. Ancak 1050TL ve Benim Bütcem şuan 850 ye çıkıyor.

Anlatmak istediğim senin istediğin keyif ne ise ona göre para harcaman. Ben verimli olsun sağlam olsun 3-5 sene rahat gitsin ve geliştirebileyim istedim. Geldiğim nokta bu.

Okula işe gider gelirim bakalm dıosan, al bu ıkısınden bırını farketmez yani.

Tepki
0
@mehmet erinç

Mağaza etiket fiyatı üzerinden Yüzde 20 indirim yaptı. Bu mağazayı bana bir arkadaşım tavsiye etmişti, o da NOVA aldı. Onun aldığı dönemde özel indirim varmış 320'den peşin 220TL'ye almış. Ama şu anda o kampanya devam etmiyormuş, peşin alacaksan taksitli fiyatı üzerinden(NG 650 için 370TL) Yüzde 20 indirim yapıyorlarmış. (NG 650 için peşin 290TL dediler).

Ancak senin dediğin bisiklet için yaparlar mı bilmiyorum, istersen sorabilirim.

Tepki
0
@Taner Erinmez

Başlangıç olsun istiyorum. Öyle her gün dağa çıkıp bisikleti zorlamayacağım. Şehir içinde kullanırım, belki kafama eserse arada bir çıkarım bir yerlere. Sanırıım NG 650 benim için uygun. Hafif olması iyi, tabi Salcano'nun bir Türk firması olması da güzel bir şey.

Tepki
15
Ben de hem bianchi speed hem de Drag ontario var. Speed seviyesindeki bisikletle 600 liralık Drag arasında bile çok çok fazla fark var. Mümkünse ikinci bir alışveriş yapmak yerine direkt olarak borla ya da o seviye bisikletlerden başlayın.

Veysel Yılmaz

Aktif Üye
Tepki
65
@Umut Karataş
Benim de bir arkadasım 350 lira civarı bütceyle bisiklet almak istiyor gecenlerde Speed'i merak etti acaba agırlıgı tam olarak ne kadar tavsiye edermisiniz? Ben onu alacagına ng 650 alması taraftarıyım en azından daha hafiftir.Aksamları aynı asagı yukarı.

• Beğen
Tepkiler: Umut Karataş
Tepki
15
Tartmadım ama Speed in ağırlığı yaklaşık 17,5-18 kg falandır. Speed in yol tutuşu iyidir, oturaklıdır, sağlam taş gibi bisiklettir ama ağırlığından dolayı yokuşlarda zorlar.

Ng650 aluminyum olması nedeni ile daha avantajlı ama onun da kadro boyu seçenekleri kısıtlı, ben boyuma göre bulamamıştım. Öyle çok uzun boylu da değilim, 1.81.

• Beğen
Tepkiler: Veysel Yılmaz
Tepki
0
@Tolga Çakar

benim de almak istediğim bir bisiklet.bu fiyatı aldığınız mağaza hangisidir acaba?

Veysel Yılmaz

Aktif Üye
Tepki
65
@Umut Karataş

Boyunuz 1.81 peki kac " kadro aldınız ve rahat mısınız? Anladım cevabınız icin tesekkürler ağırlığı dısında bir sıkıntısı var mı peki?Kadrosu uyuyor olsa speed mi ng 650 mi dersiniz?

Tepki
15
20" kadro aldım. NG650 en büyük kadro boyu 17 idi sanırım.
Ağırlığı dışında bir sorun yok.
Kadro uyuyorsa aluminyum kadro olmasından kaynaklı tabiki ng650 derim. Çünkü arada pek bi fiyat farkı da yok.

• Beğen
Tepkiler: Veysel Yılmaz

Paslı Bisiklet

Daimi Üye
Tepki
157
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Downhill-Freeride
senin için en iyisi ng 650

Veysel Yılmaz

Aktif Üye
Tepki
65
@Umut Karataş

Hadi ya.En büyük kadro boyu 17" mi emin misiniz? Denemek lazım o zaman cok sagolun tavsiyeniz icin ben de ng 650 olmasını düşünüyordum.

Furkan Yaldızkaya

Daimi Üye
Tepki
193
Bisiklet
Salcano
(link)

linkteki bisikleti salcano bayisinden 1000 TL ye 50 Tl lik Prowell kask dahil aldım. Dolayısıyla 950 TL gibi bir fiyata sahip oldum. Tabi bunu alabilmek için yaklaşık 6 ay bekledim. Şimdiki sonuca gelince, yine bisiklet alacak olsam değil 6 ay 1 yıl bile beklerim. Gerekirse parça parça toplarım. Ama kullanmaktan maximum keyif alacağım bir bisiklet alırım. Ben bundan çok keyif alıyorum diyebilirsin ve kesinlikle haklısındır. Çünkü bisiklet gönül işi. Ama ben sana diyorum ki gerekirse 1 yıl bekle biriktir paranı 3 lira 5 lira.. Damlaya damlaya göl olur. Bütceni diyelim 2 katına çıkarttın, ki bu fiyat bir 711D için yeterli olur. Bu bisikletten alacağın keyif ise 20 katına çıkacaktır emin ol.
Seçim senin. Biz tavsiyeden öteye gidemeyiz neticede...

Tepki
10
yaklaşık 2 aylık ng 650 disk sahibiyim fiyatına göre çok üstün bir bisiklet tavsiye ederim