Sarsıntılı yollarda zincir sorunu!

TRD8138

Aktif Üye
Tepki
27
Ön vites ve arka vitesim kayet iyi çalışmasına rağmen sebebini anlamadığım bir sorunum var bu sorun şöyle oluşuyor.Sürekli sarsıntılı yollarda taş dolu fazla yukarı zıplatmayan yalnız bisikleti sarsan yollarda yada geniş basamklı merdivenler vardır aklınıza getire bilidiniz mi? Şimdi bu noktalar dan hızlıca geçmeye çalıştığımda ön vites yerinde durmasına rağmen zincir aynakolda bir alt dişliye yarım bir şekilde geçiyor. Benim anladığım kadarıyla zinicr sanki zıplamanın etkisiyle bir alta geçmiş gibi bu sorunu nasıl çözerim Arka vitesim XT,zinicirim Xt acaba arka vites gerkinlik ayarıyla mı ilgili bir sorun var?

Scudo
Tepki
307
Bence gerginlik yetersiz geliyor olabilir. Bende öyle yollara girince arka vitesin kolu ile aynakolun alt tarafında kalna zincir kısmı langır langır sllanıyor ama sizin gibi bir zincir atma söz konusu değil.
Tahminimce gerginlik olabilir sorun tam tam olarak emin değilim.

• Beğen
Tepkiler: TRD8138

mziyaeddin

Daimi Üye
Tepki
272
İsim
Mehmet Ziyaeddin UYANIK
Bisiklet
Marin
Bende xt kullanıyorum ve böyle bi problemle karşılaşmadım. Acaba zincirin mi uzun?

• Beğen
Tepkiler: TRD8138

TRD8138

Aktif Üye
Tepki
27
Gösterdiğim bisikletçiler zincir uzun değil dedi.Viteslerde dedikleri gibi kayet iyi çalışıyor.Sorunu umarım bulurum.Yardımcı olan bütün arkadaşlara teşekkür ederim.

ByAtilla

Aktif Üye
Tepki
78
Arkadaşım sen bisikletçiye götürdü isen bisikletçi demişki zincir uzun değil viteslerde problem yok eee o zaman problem ne allah allah :S

by_cix

Aktif Üye
Tepki
59
Zincirin uzun olmasından kaynaklıda olabilir sorun ancak kullandığın arka attırıcın uzun bacak ise arazi ,bozuk zemin vs.. gibi yerlerde zincirin fazla oynama yapması normal bu senin için büyük bi sorun haline geldiyse kısa bacaklı bir model tercih etmeni öneririm...