Sarp Kapısından Çıksam, Nereye Gitsem, Nerden Dönsem

Devrim Uyanık

Aktif Üye
Tepki
97
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar, Ağustos'da 15 günlük bir boşluğum var. 1500 kilometre civarı bir tur yapmak istiyorum. (+/-300)
Boşluğu yakalamışken, dışarı çıksam diye düşünüyorum. Mevsim itibariyle biraz daha kuzeylerde dolaşsam daha iyi olur gibi düşündüm. Vize mize de uğraşmak istemediğim için, Kafkaslara göz diktim az buçuk.

Trabzon'a Rize'ye Hopa'ya falan gideyim otobüsle, Sarp kapısından çıkayım devam edeyim falan gibi düşüncelerim var. Bakü'ye baktım, Sevastapol'e baktım ama haritadan bakıyorum yani öyle, en ufak bir fikrim yok mekanlar hakkında. Ne yerim, içerim, insanlarla anlaşabilir, derdimi anlatır mıyım, nerde kalırım vs.

Tur bisikletiyle çıkacağım, 700x35 lastik ölçüsü var. Asfalt dışına çıkmamayı tercih ederim zorunlu olmadıkça. Çadırım yok. Pansiyonlarda otellerde konaklamam gerek.

O taraflarda turlamış arkadaşlardan yardım rica ediyorum. İngilizcem var sadece. Rota olsun, konaklama şehirleri olsun, nerden nasıl geri dönülür, karşılaşılabilecek zorluklar nelerdir, ne bileyim.. turu düşünce seviyesinden plan seviyesine taşıyabilecek herhangi yönlendirmeler hora geçecektir.

Saygılar

Scudo

ayhanakbuga

Daimi Üye
Tepki
549
Bisiklet
Scott
Orhan Kılıç - Bisikletgezgini ve Ali BABİ - Zamanın Seyyahı'nın bloglarını (okumadıysan şimdiye kadar) ziyaret edersen, Gürcistan'la ilgili merak ettiğin bütün bilgilere erişebilirsin :)

Tepki
71
Merhaba Devrim düşündüğün turun daha kapsamlısını temmuzun ikinci haftası başlatıcam.forumda başlık açtım Hopa-Gürcistan-Rusya adında.1 yıldır araştırma yapıyorum o bölgeler hakkında merak ettiklerini sorabilirsin Orhan abinin blog sayfası çok yardımcı olucaktır orayada bakabilirsin

Devrim Uyanık

Aktif Üye
Tepki
97
Bisiklet
Salcano
Teşekkürler, blogları da inceleyeceğim, ama en çok aklıma takılan konuyu sorayım. Oralarda da kasaba vari ilçe vari yerlerde konaklayacak yerler bulabilir miyim? Yerken konaklarken, derdimi anlatacak kadar anlaşabilir miyim insanlarla, tabelalar komple Gürcü, Rus alfabesi midir, bir pansiyon gördüğüm vakit, onun bir pansiyon olduğunu algılayabilecek miyim mesela gibi :)