Sarıyer'e Bisiklet Yolu Projesi

Scudo

Birtan Kolburan

Daimi Üye
Kayıt
1 Nisan 2014
Mesaj
375
Tepki
238
Yaş
39
Şehir
İstanbul
Bisiklet
Specialized
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sarıyer Hacıosman Metro İstasyonu’ndan Belgrad Ormanı girişine kadar sürecek olan 6.5 kilometrelik bisiklet yolunu hayata geçiriyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İstanbul’a 6.5 kilometre uzunluğunda bisiklet yolu kazandırıyor. Sarıyer Hacıosman Metro İstasyonu’ndan başlayarak, Büyükdere Bahçeköy Yolu-Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi- Valide Sultan Caddesi- Bahçeköy Orman Fakültesi güzergahını takip edip, Belgrad Ormanı girişine kadar devam eden, 6.5 kilometre uzunluğunda yeni bir Bisiklet Yolu daha hayata geçecek. Belgrad Ormanı girişinden sonra da, halen orman içinde mevcut Bisiklet Yolu ile entegre olabilecek olan bisiklet sürücüleri; isterlerse kendi bisikletleri ile ya da istasyondaki İSPARK bisiklet kiralama sistemi ile bu güzergahta rahat ve konforlu bir biçimde bisiklet kullanabilecek. Entegre metro sistemi ile Sarıyer/Hacıosman’a ulaşabilen vatandaşlar Belgrad Ormanı’nda da bisiklet keyfi yapabilecek. Uygulama Projesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı-Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü’nce hazırlanan 6.5 kilometre uzunluğundaki Bisiklet Yolu, mevsim şartlarının iyileşmesini müteakip Trafik Müdürlüğü ve Yol-Bakım Müdürlüğü’nce hayata geçirilecek.

İstanbul'a 6.5 kilometrelik bisiklet yolu -İstanbul Haberleri - İstanbul Haberleri - Milliyet İstanbul
 

lealtad

Forum Bağımlısı
Kayıt
23 Aralık 2014
Mesaj
1.623
Tepki
1.665
Şehir
İstanbul
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
Hayırlı olsun, güzel ve başarılı bir karar
 

stalker

Aktif Üye
Kayıt
13 Ocak 2015
Mesaj
122
Tepki
48
Şehir
eskişehir
İsim
Ahmet ö.
Bisiklet
b'Twin
Eskişehirede lazım :(
 

emrah sökmenberk

Daimi Üye
Kayıt
6 Nisan 2014
Mesaj
279
Tepki
198
Şehir
sakarya
İsim
emrah
Bisiklet
Mosso
süper olmuş keşke sakarya'da da böyle bir proje yapsalar süper olur kıskandım :D
 

FelixTheCat

Forum Bağımlısı
Kayıt
3 Mayıs 2013
Mesaj
692
Tepki
942
Şehir
İstanbul
İsim
Betül
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sarıyer Hacıosman Metro İstasyonu’ndan başlayarak, Büyükdere Bahçeköy Yolu-Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi- Valide Sultan Caddesi- Bahçeköy Orman Fakültesi güzergahını takip edip, Belgrad Ormanı girişine kadar devam eden, 6.5 kilometre uzunluğunda yeni bir Bisiklet Yolu daha hayata geçecek.
Belgrad Ormanı girişinden sonra da, halen orman içinde mevcut Bisiklet Yolu ile entegre olabilecek olan bisiklet sürücüleri; isterlerse kendi bisikletleri ile ya da istasyondaki İSPARK bisiklet kiralama sistemi ile bu güzergahta rahat ve konforlu bir biçimde bisiklet kullanabilecek.
Entegre Metro Sistemi ile Sarıyer/Hacıosman’a ulaşabilen herkes Belgrad Ormanında da bisiklet keyfi yapabilecek.
Uygulama Projesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı-Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü’nce hazırlanan 6.5 km. uzunluğundaki Bisiklet Yolu, mevsim şartlarının iyileşmesini müteakip Trafik Md. ve Yol-Bakım Müdürlüğü’nce hayata geçirilecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi

Mailime düşen habere göre 6.5 km yeni bir bisiklet yolu yapılacakmış bizler için sevindirici fakat yeterli uzunlukta değil keşke he ryere yapsalar.
 

HikmetYılmaz

Forum Bağımlısı
Kayıt
31 Temmuz 2012
Mesaj
638
Tepki
904
Şehir
Istanbul Maslak
Bisiklet
KTM
"Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü’nce hazırlanan 6.5 kilometre uzunluğundaki Bisiklet Yolu, mevsim şartlarının iyileşmesini müteakip Trafik Müdürlüğü ve Yol-Bakım Müdürlüğü’nce hayata geçirilecek."

Dün o yoldan ormana gittim, herhangi bir faaliyet yoktu.
 
Yukarı Alt