Sarıyer'de profesyonel bisikletçi ölümden döndü

Fatih.acar

Forum Demirbaşı
Tepki
1.134
İsim
Fatih
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sarıyer Yeniköy’de kendisi gibi profesyonel bisikletçi olan arkadaşlarıyla cadde üzerinde seyir eden Yunus Özekçe, yol ortasında “U” dönüşü yapan otomobile çarptı. Çarpmanın etkisiyle takla atarak yere savrulan bisiklet sürücüsü hafif şekilde yaralanırken, kaza anı güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı. Sarıyer Yeniköy’de kendisi gibi profesyonel bisikletçi olan arkadaşlarıyla cadde üzerinde seyir eden Yunus Özekçe, yol ortasında “U” dönüşü yapan otomobile çarptı. Çarpmanın etkisiyle takla atarak yere savrulan bisiklet sürücüsü hafif şekilde yaralanırken, kaza anı güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.
Kaza, geçtiğimiz Pazar saat 11.30 sıralarında Sarıyer Yeniköy’de meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Yunus Özekçe, kendisini gibi profesyonel bisikletçi arkadaşlarıyla Yeniköy’den İstinye istikametine doğru yola çıktı. Özekçe arkadaşlarıyla birlikte seyir ettiği esnada yol ortasında bir anda “U” dönüşü yapan Dolunay Lor idaresindeki 34 HL 7527 plakalı otomobile çarptı. Çarpmanın etkisiyle takla atarak yere savrulan Özekçe, hafif şekilde yaralandı. Kaza anı ise güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.Görüntülerde bisikletliler caddede seyir halinde giderken, otomobil aniden "U" dönüşü yapıyor. Bisikletçi hızla araca çarpıyor ve yere savruluyor.

Yaralı sürücüyü polis memuru sakinleştirdi
Arkadaşlarının ihbarı üzerine olay yerine sağlık ekipleri sevk edildi. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri yaralı bisiklet sürücüsünü yaptıkları ilk müdahalenin ardından çevredeki hastaneye kaldırdı. Çarpma nedeniyle Özekçe’nin profesyonel bisikleti de hasar gördü. Kazanın hemen sonrası gelen Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı ekip de olay yerinde inceleme yaparken, polis memuru Muharrem Aşçı ise yaralı sürücüyü sakinleştirmeye çalıştı.

Polis, kazayla ilgili inceleme başlattı.
Kaynak : iha

Scudo

Fatih.acar

Forum Demirbaşı
Tepki
1.134
İsim
Fatih
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ahmet Ayaz link fotoğrafta mevcut zaten fotoğrafı açınca ilgili video ve habere yönlendiriyor

S-Works

Special Works Detaylı Araç Bakım Merkezi
Tepki
423
İsim
Bayram
Bisiklet
KTM
Geçmiş olsun. Umarım arkadaşın sağlıkla ilgili problemi yoktur. Maalesef Yaptığımız spor bilinçsiz insanlar yüzünden tehlikeli :(

• Beğen
Tepkiler: Kuzey Ege

kobalamin

Daimi Üye
Tepki
446
İsim
H.Onur
Bisiklet
b'Twin
Hepimizin başına gelebilecek bi kaza maalesef.Gecmiş olsun arkadaşa.Allahtan arac küçük kısa bi şeymiş de bisikletçi araca direk yapışmadan üzerinden atlayarak düşmüş.Öbür türlü direk yapışsaydı hasar daha kötü olurdu

soulless

Daimi Üye
Tepki
823
İsim
Turgay KASARCI
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçen hafta yine aynı rotada ben de düştüm. Kendi hatamdı ama yine de kötü bir tecrübe. Bir mekanın önünden geçerken "dikkat edin valeler tehlikeli olur" diye mekan önünde çalışan birinden uyarı bile almıştık. Sanırım daha erken saatlerde bitirmek gerekiyor o güzergah sürüşünü... Tabii sürücülerin dikkatini beklemek biraz hayal olunca böyle söylemek adiyattan oluyor... Çok geçmiş olsun

polo34

Daimi Üye
Tepki
157
Bisiklet
Sedona
Daha dün fenerbahçe de bisiklet yoluna kamyon girdi, üzerime üzerime geliyor, inadına çekilmedim, durdurdum bağırdım, içinde dört adam ama kendimi kaybetmiştim, cok sinirlenmiştim :)

• Beğen
Tepkiler: tahaakkus

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçmiş olsun Allah beterinden korusunda aynı cümleyi arka arksya 3 kere okurtun bize :)

• Beğen
Tepkiler: Cyclist999

Bugraacik

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Buğra Açık
Bisiklet
Carraro
Bence burada arkadasin profesyonel olup olmamasına takılmamak gerekir. Burada konu bi insanın canı, hemde bizim gibi bisiklet kullanan birinin. Aynı şey Torku'dan bi bisikletçinin başına gelse böyle konuşulmazdı sanırım.

Arkadaşa çok geçmiş olsun.

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Oldum olasi o yoldaki bir anda dönen suruculerden, yolun ortasinda dikilip musteriden bahsis bekleyen valelerden nefret ettim. Aslinda nefret dolu bir insan degilim ama bu bahsettiklerimden nefret etme hakkim oldugunu dusunuyorum.
Bu arada kask ve tayt giydigime gore kendimin de profesyonel bisikletci sayilma ihtimalini sevdim. Kask tayt olmayinca normal bisikletci, olunca pro.. Supermis..

Gecmis olsun diyorum arkadasimiza. Su valelerden veya salak suruculerden birine okkali bir dayak atip televizyonlara haber olup, internetlere dusup bi korku salmali aslinda.

• Beğen
Tepkiler: saglam.serdar

Şafak Atilla Akpınar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.587
Bisiklet
Trek
Lisanslı sporcu olması profesyonel demek icin yeterli bir sebep...

Örnek: ozan tufan(fenerbahce)

Çarptığı şöförde sanırım yumuşak kalpli birisi, görmedim diyor. Vurduktan sonra da nutkum tutuldu cümlelerini duyuyoruz. Bisikletinin hasarını karşılasın bize yeter

hashus1099

Deprem Dede
Tepki
1.464
İsim
hashus1099
Bisiklet
Canyon
sabah 5'te çıkmadığım sürece o güzergahta olmaktan nefret ediyorum.
perşembe sabah çıktım en son. 5'te çıkmama rağmen çayırbaşı'na gidip beşiktaş'a dönene kadar 7-8 kişiye/arabaya bağırdım. her zaman olduğu gibi ortaköy'de ab bakanlığı karşısındaki çorbacılardan, bakmadan yola atlayan sığırlara oldu ilki. genelde orada takılan taksi şoförleri sıkıntı yaratıyor. ya da mekandan çıkıp aheste aheste yola atlayanlar. sonra reina civarından, geldiğimi göre göre yola enine çıkan birine bağırdım. yoksa durmayacak, geldiğimi görüyor. fren yapsam ben duramayacağım. sabahın 5'inde de böyle oluyorken, gündüz 8-9 gibi hiç binilmez elbette. emirgan, hisar, bebek, istinye, yeniköy'de trafik ve valeler insanı canından bezdiriyor. o trafiği engellemenin tek yolu, parklanmaya engel olmak. mekana girmek için yolu 2 dakika işgal ediyor her araba.