Sarıyer'de profesyonel bisikletçi ölümden döndü

Konu, Bisiklet Kaza Haberleri kategorisinde Fatih.acar tarafından 22 Eylül 2017 tarihinde paylaşıldı.

Etiketler:
  1. Fatih.acar

Fatih.acar Kilitli Pedal

Adı:
    Fatih
    Bisiklet:
    Scott
    Sponsorlu Sarıyer Yeniköy’de kendisi gibi profesyonel bisikletçi olan arkadaşlarıyla cadde üzerinde seyir eden Yunus Özekçe, yol ortasında “U” dönüşü yapan otomobile çarptı. Çarpmanın etkisiyle takla atarak yere savrulan bisiklet sürücüsü hafif şekilde yaralanırken, kaza anı güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı. Sarıyer Yeniköy’de kendisi gibi profesyonel bisikletçi olan arkadaşlarıyla cadde üzerinde seyir eden Yunus Özekçe, yol ortasında “U” dönüşü yapan otomobile çarptı. Çarpmanın etkisiyle takla atarak yere savrulan bisiklet sürücüsü hafif şekilde yaralanırken, kaza anı güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.
    Kaza, geçtiğimiz Pazar saat 11.30 sıralarında Sarıyer Yeniköy’de meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Yunus Özekçe, kendisini gibi profesyonel bisikletçi arkadaşlarıyla Yeniköy’den İstinye istikametine doğru yola çıktı. Özekçe arkadaşlarıyla birlikte seyir ettiği esnada yol ortasında bir anda “U” dönüşü yapan Dolunay Lor idaresindeki 34 HL 7527 plakalı otomobile çarptı. Çarpmanın etkisiyle takla atarak yere savrulan Özekçe, hafif şekilde yaralandı. Kaza anı ise güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.Görüntülerde bisikletliler caddede seyir halinde giderken, otomobil aniden "U" dönüşü yapıyor. Bisikletçi hızla araca çarpıyor ve yere savruluyor.

Yaralı sürücüyü polis memuru sakinleştirdi
    Arkadaşlarının ihbarı üzerine olay yerine sağlık ekipleri sevk edildi. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri yaralı bisiklet sürücüsünü yaptıkları ilk müdahalenin ardından çevredeki hastaneye kaldırdı. Çarpma nedeniyle Özekçe’nin profesyonel bisikleti de hasar gördü. Kazanın hemen sonrası gelen Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı ekip de olay yerinde inceleme yaparken, polis memuru Muharrem Aşçı ise yaralı sürücüyü sakinleştirmeye çalıştı.

Polis, kazayla ilgili inceleme başlattı.
    Kaynak : iha

2. Ahmet Ayaz

Ahmet Ayaz Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    linki de ben ekleyeyim Bağlantıyı görmek için üye girişi yapınız.

@Hayatikiteker üstte IMG olarak kalmış o yüzden ben farkedemedim linki. neyse fazla link göz çıkarmaz :D

Kafaikiteker ve Fatih.acar bunu beğendi.
    Fatih.acar

Fatih.acar Kilitli Pedal

Adı:
    Fatih
    Bisiklet:
    Scott
    @Ahmet Ayaz link fotoğrafta mevcut zaten fotoğrafı açınca ilgili video ve habere yönlendiriyor

4. bicyleizm Bisikletin Gurmesi

Bisiklet:
    Diğer
    Geçmiş olsun da 'profesyonel ???????

5. Ozan k.

Ozan k. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    KTM
    mekonzA, KaanG, Mustafa.T06 ve 11 kişi daha bunu beğendi.
    Fatih.acar

Fatih.acar Kilitli Pedal

Adı:
    Fatih
    Bisiklet:
    Scott
  7. S-Works

S-Works Special Works Detaylı Araç Bakım Merkezi

Adı:
    Bayram
    Bisiklet:
    KTM
    Geçmiş olsun. Umarım arkadaşın sağlıkla ilgili problemi yoktur. Maalesef Yaptığımız spor bilinçsiz insanlar yüzünden tehlikeli :(

Kuzey Ege bunu beğendi.
  8. kobalamin

kobalamin Daimi Üye

Adı:
    H.Onur
    Bisiklet:
    b'Twin
    Hepimizin başına gelebilecek bi kaza maalesef.Gecmiş olsun arkadaşa.Allahtan arac küçük kısa bi şeymiş de bisikletçi araca direk yapışmadan üzerinden atlayarak düşmüş.Öbür türlü direk yapışsaydı hasar daha kötü olurdu

9. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Kuzey Ege ve -Ertuğrul bunu beğendi.
  10. Birhan K. Forum Bağımlısı

Özellikle Yeniköy-Emirgan arası gerçekten çok tehlikeli. Adım başı vale terörü esiyor, ya da böyle şuursuz sürücülerin trafik ihlalleri...

sedat3133, ByRamichLee ve Bugraacik bunu beğendi.
  11. soulless

soulless Daimi Üye

Adı:
    Turgay KASARCI
    Bisiklet:
    Giant
    Geçen hafta yine aynı rotada ben de düştüm. Kendi hatamdı ama yine de kötü bir tecrübe. Bir mekanın önünden geçerken "dikkat edin valeler tehlikeli olur" diye mekan önünde çalışan birinden uyarı bile almıştık. Sanırım daha erken saatlerde bitirmek gerekiyor o güzergah sürüşünü... Tabii sürücülerin dikkatini beklemek biraz hayal olunca böyle söylemek adiyattan oluyor... Çok geçmiş olsun

12. polo34 Daimi Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Daha dün fenerbahçe de bisiklet yoluna kamyon girdi, üzerime üzerime geliyor, inadına çekilmedim, durdurdum bağırdım, içinde dört adam ama kendimi kaybetmiştim, cok sinirlenmiştim :)

tahaakkus bunu beğendi.
  13. Serkan Mıstınoğlu

Serkan Mıstınoğlu Road Runner

Bisiklet:
    Cervélo
    Cok gecmis olsun :(

Uzerinde forma,kask ve eldiven olan yol bisikletlerine profesyonel bisikletci demelerine hastayim öte yandan..

The UGUR, fnym, seker156 ve 5 kişi daha bunu beğendi.
  14. Saru

Saru Son kadro bükücü

Bisiklet:
    b'Twin
    Araç yanılmıyorsam smart ama aracı kullanan kişi yeterince "smart" değil. Geçmiş olsun.

15. soneryen

soneryen İnstagram: #macerakolik

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Trek
    Geçmiş olsun Allah beterinden korusunda aynı cümleyi arka arksya 3 kere okurtun bize :)

Cyclist999 bunu beğendi.
  16. Bugraacik

Bugraacik İstanbul Bisikletlisi

Adı:
    Buğra Açık
    Bisiklet:
    Carraro
    Bence burada arkadasin profesyonel olup olmamasına takılmamak gerekir. Burada konu bi insanın canı, hemde bizim gibi bisiklet kullanan birinin. Aynı şey Torku'dan bi bisikletçinin başına gelse böyle konuşulmazdı sanırım.

Arkadaşa çok geçmiş olsun.

17. PsyBeowulf

PsyBeowulf Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Beşiktaş - Ortaköy arasındaki yolda taksiciler hep böyle yapıyor

18. Kuzey Ege

Kuzey Ege Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Carraro
    Oldum olasi o yoldaki bir anda dönen suruculerden, yolun ortasinda dikilip musteriden bahsis bekleyen valelerden nefret ettim. Aslinda nefret dolu bir insan degilim ama bu bahsettiklerimden nefret etme hakkim oldugunu dusunuyorum.
    Bu arada kask ve tayt giydigime gore kendimin de profesyonel bisikletci sayilma ihtimalini sevdim. Kask tayt olmayinca normal bisikletci, olunca pro.. Supermis..

Gecmis olsun diyorum arkadasimiza. Su valelerden veya salak suruculerden birine okkali bir dayak atip televizyonlara haber olup, internetlere dusup bi korku salmali aslinda.

saglam.serdar bunu beğendi.
  19. Şafak Atilla Akpınar

Şafak Atilla Akpınar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Lisanslı sporcu olması profesyonel demek icin yeterli bir sebep...

Örnek: ozan tufan(fenerbahce)

Çarptığı şöförde sanırım yumuşak kalpli birisi, görmedim diyor. Vurduktan sonra da nutkum tutuldu cümlelerini duyuyoruz. Bisikletinin hasarını karşılasın bize yeter

MinorArtS, Ahmet Bag ve Cyclist999 bunu beğendi.
  20. hashus1099

hashus1099 Deprem Dede

Adı:
    hashus1099
    Bisiklet:
    Canyon
    Sponsorlu sabah 5'te çıkmadığım sürece o güzergahta olmaktan nefret ediyorum.
    perşembe sabah çıktım en son. 5'te çıkmama rağmen çayırbaşı'na gidip beşiktaş'a dönene kadar 7-8 kişiye/arabaya bağırdım. her zaman olduğu gibi ortaköy'de ab bakanlığı karşısındaki çorbacılardan, bakmadan yola atlayan sığırlara oldu ilki. genelde orada takılan taksi şoförleri sıkıntı yaratıyor. ya da mekandan çıkıp aheste aheste yola atlayanlar. sonra reina civarından, geldiğimi göre göre yola enine çıkan birine bağırdım. yoksa durmayacak, geldiğimi görüyor. fren yapsam ben duramayacağım. sabahın 5'inde de böyle oluyorken, gündüz 8-9 gibi hiç binilmez elbette. emirgan, hisar, bebek, istinye, yeniköy'de trafik ve valeler insanı canından bezdiriyor. o trafiği engellemenin tek yolu, parklanmaya engel olmak. mekana girmek için yolu 2 dakika işgal ediyor her araba.

Kuzey Ege, -Ertuğrul ve saglam.serdar bunu beğendi.
  1. Daha güzel bir site kullanımı sağlamayı hedeflediğimizden dolayı, bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Bu sebeple çerezlerden yararlanarak sitemizle nasıl bir etkileşimde bulunduğunuza dair ilişkili verileri kaydedecek araçlardan faydalanıyoruz. Bu siteye giriş yapıp kullanarak, çerez kullanımını kabul etmiş oluyorsunuz.
    Duyuruyu Kapat