SARIKIZ'ın Soluğunda...

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Hakan Eşme tarafından paylaşıldı.

 1. Hakan Eşme

  Hakan Eşme Bu muydu Yaşam? Hadi Öyleyse Bir Kez Daha!!!

  Yaş:
  51
  Kayıt:
  27 Şubat 2008
  Mesajlar:
  1.771
  Beğeniler:
  6.163
  Şehir:
  Keşan
  Adı:
  Hakan EŞME
  Bisiklet:
  Geotech
  Seviye:
  [​IMG]

  Yağmur yağdı tüm gece. Çadırımın üstünde şıp şıp damlalar, aralıksız, kesintisiz, sürekli.

  Kaz Dağları bu, bilen bilir; bulutların nasıl da döküldüğünü yeryüzüne. Pınarı bol, suyu buz, havası oksijen dolu. Eteklerindeydik gece boyu, sırılsıklam, ıpıslak.

  Sabahın ilk saatlerinde yağmurun akşamki gücü ve sürekliliği azalmıştı. Yine de döküyor, dökülüyordu. Sanki koca bir yazın ertesi, içini akıtıyordu Sarıkız toprağa.

  Çadırdan çıkıverdim, gökyüzüne öykülerini yazacak kadar uzayıp kalem olmuş karaçamların altında diğer çadırlara gittim, ekip arkadaşlarının bazıları uyuyor bazıları çoktan uyanmıştı bile.

  Yağmur bir yudum geciktirse de bizi, düşmeliydik yollara. Sarıkız bizi bekliyor diye kurmuştuk zihinlerimizi, halbuki izin verirse dokunabilecektik zirvesine, tek bir yürek, tek bir vücut olarak.

  Hızlı bir şekilde kahvaltı ve hazırlık sonrası dönmeye başladı pedallarımız. Büyülü bir dünyanın içinde yol alıyorduk, yağmur ince ince atıyordu damlalarını. Tepelere baktığımızda görülen sisin tam da içine düşmüştük. Upuzun karaçamların ardı sıra koyu bir sis bize masallar dünyasını çağrıştırıyordu.

  Kah çevirdik pedalı, kah aldık elimize demir atlarımızı. İndik, çıktık, dere, tepe, soluk soluğa, ıslak kuru, akıverdik yukarılara.

  Sarıkız'a yaklaştıkça soluğu daha kuvvetli duyulmaya başladı, kendisi gözükmese de rüzgarı bizi devirecek gibiydi. Sis ve soğuk havaya bir de şidddetli mi şiddetli bir rüzgar eklenmişti.

  Fakat çıkmıştı ok yaydan bir kere, başlamıştı pedallar dönmeye. Zirve düzlüğüne vardığımızda toprak zemin yer yer çamura dönmüş ve zorluyordu tekerleri. Yine de tüm ekip kararlıydık. Varılacaktı Sarıkız'a, dokunulacaktı zirvesine...

  Azim, kararlılık ve sabırla döndü tekerler, sisten göz gözü görmüyordu. Eteğine vardığımızda, "işte ulaştık sana" deyip, demir atlarımızı yatırdık yere, onlar da ayakta duracak gibi değildi.

  Heyecanla, sevinçle, coşkuyla çıkıverdik adaklar asılmış, kayalardan kuytuluklar yapılmış ve şanlı bayrağımızın dalgalandığı zirvesine.

  Der ki üstadlar, "Dağ izin vermezse çıkamazsın zirvesine" Bir kez daha izin vermiş, kollarını açmıştı Sarıkız. Dokunduk soluğumuzla onun gizemli dünyasına.

  Coşkularımızı kattık sislerin arasından dağlara, gözükmeyen denizlere.

  Zirveniz, coşkularınız ve soluğunuz eksik olmasın, dönüversin pedallarınız, her daim keyifle, heyecanla...

  Hakan EŞME / Kaz Dağları - Sarıkız
   
 2. five

  five Bütün yıl hayal kurup birkaç hafta pedallayan...

  Yaş:
  46
  Kayıt:
  29 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  1.089
  Beğeniler:
  2.115
  Şehir:
  İstanbul-Bostancı
  Bisiklet:
  Diğer
  Seviye:
  Tebrik ederim.
  Hem zorlu hem keyifli hem de başarma duygusunu tatmin eden böyle maceraları gıpta ve hayranlıkla izliyorum. Ben de Uludağ'ın zirvesinde benzer duyguları yaşamıştım. Bisikletsizdim ama oraya ulaşmak, zirveye dokunmak büyük keyif vermişti bana...

  Duygularınızı paylaştığınız için teşekkür ederim.

  Nice güzel zirvelere

  five
   
  Hakan Eşme bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

upload_2017-2-6_15-26-49.png
Bugüne kadar üzerinde hiç durmadığım bir konudan bahsedeceğim: Antrenman yoğunluğu dağılım modelleri (ingilizce kısaltması TID, yani Training Intensity Distribution). TID nedir, ne işe yarar...
1430320075081-17h1tytotvj9m-630-354.jpg
Her yaş grubuna yönelik güzel tüyolar veren bir Bikeradar makalesi buldum ve elimden geldiğince size iletiyorum :) Bisiklete binmek genç ve dinç kalmanın yollarından biridir. Vücudumuzun yıllara...
3-1468594337431-m30jxc42k218-960-540.jpg
Merhabalar, yine güzel mi güzel bir Bike Radar konusu yakaladım ve bunu hemen foruma kazandırmaya karar verdim :) Konu, çok eğlenceli ve hepimize hitap ediyor. Ben, konuyu okurken ve konunun...