Sanal dünyada tüm bisikletseverleri tek bir çatı altında toplamak???

Ümit Bozyılan

Daimi Üye
Tepki
351
herkese merhabalar,,,
Bisiklet ile ilgili birçok forum var internette,her birisinin de kendine özgü kullanıcıları var,,,Tüm forumların birleştirilmesin herkesin yararına olacağı çok açık,ayrıca kapsamlı bir forumda herkesin beklentisi karşılanabilir,,,

Peki öyleyse bu neden geçekleşmiyor??BEn niye birçok forumu takip etmek zorunda kalıyorum???Bunun önündeki engeller neler??

Bu konudaki düşüncelerinizi merak ediyorum,,,
Açıkcası ben bu durumdan çok rahatsız oluyorum,

Scudo
Tepki
37
@mumutum

elbette bu sorunun tek bir cevabı yoktur. Ama biz (link) isminde bir forum kurarak tüm doğa sporları ile uğraşanları tek bir çatı altında toplamak amacı 1 hafta kadar önce ile bir adım attık. Dağcılık, Bisiklet, Mağaracılık, Rafting umarım bu girişimimizde sizlerinde desteği ile başarılı oluruz. Saygılar

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Butun otomobil markalari bir araya gelip en ustun teknolojide ve en ucuz tek bir otomobil uretseler?

Tum televizyon kanallari bir araya gelip tek bir kanal halini alsalar?

Ornekler cogaltilabilir mumutum. Ama soyle bir gercek var ki rekabet, her ne kadar yipratici ve yorucu da olsa gelismeyi getiriyor. Diger yandan birlik kuruldugunda da birlikten kuvvet doguyor, ancak bu birligi tek vucut haline getirirsen yine arada cok fazla guc kaybin olur...

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
Ayrıca öyle büyük kapsamlı bir siteyi yönetmek kolay olmaz.

Ümit Bozyılan

Daimi Üye
Tepki
351
Butun otomobil markalari bir araya gelip en ustun teknolojide ve en ucuz tek bir otomobil uretseler?

Tum televizyon kanallari bir araya gelip tek bir kanal halini alsalar?

Ornekler cogaltilabilir mumutum. Ama soyle bir gercek var ki rekabet, her ne kadar yipratici ve yorucu da olsa gelismeyi getiriyor. Diger yandan birlik kuruldugunda da birlikten kuvvet doguyor, ancak bu birligi tek vucut haline getirirsen yine arada cok fazla guc kaybin olur...

evet, ama forumların aynı hobiyi paylaşan insanları bir araya getirmek dışında ne gibi bir işlevi olabilir?
rekabetin hangi alanda olduğunu anlayamadım,
daha çok kişinin bir arada olmasıyla bilgiye ulaşmak ve onu paylaşmak çok daha kolay olur, daha çok gezi tur duyuruları olur ve bundan herkes haberdar olur mesela,,,
ama tabi bu işin olması için harcanacak emek bunun sonucunda ortaya çıkacak şeylere değmezse o zaman başka olur tabi,,,
şahsen böyle bir şeye önayak olacak motivasyonum yok,:),,,sadece böyle bir şeyin olmasını temenni ediyorum ve gerekli donanıma sahip birisi ilk adımı attığında onu destekleyeceğimi belirtiyorum :):),,,
bir hayal bir fantazi de olabilir dilediğim,,,

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
Madem bilgi bisiklet konusunda çok fazla(bu forumdaki olanlardan daha da fazlasına) sahibi olmak istiyorsun??:) o zaman diger sitelerede üye olup onlardan da yaralanmalısın başka çözümü yok. Seninkisi bir ütopya ya benzemiş "Keşke bütün devletler birleşşe de tek bayrak altında olsak:eek:"

Süleyman Onur Dülger

Forum Bağımlısı
Tepki
487
Valla başka hiçbir foruma girmiyorum.Yani aynı konuda.
Örneğin bisiklet için sadece bisikletforum
Cep telefonu için ...com
Oyun hakkında ...com
yani belirli güvendiğim siteler var.Örneğin;Cep telefonuyla bir derdim oldumu,bildiğim siteden başkasına girmem.Bisikletforum da aynı şekilde.

Ümit Bozyılan

Daimi Üye
Tepki
351
"Keşke bütün devletler birleşşe de tek bayrak altında olsak"
iyi fikir :)

Bu alandaki rekabetin hiçbir yarar getirmediğini, bisikletseverleri birbirinden uzaklaştırdığını düşünüyorum :),,,,