Samsun Trabzon Hopa Batum (Karadeniz Sahil Turu) 3. Gün

pedalterapi

Daimi Üye
Tepki
1.136
İsim
erhan erdem
Bisiklet
Carraro
3. güne merhaba :)

Tuhaf bir mutlulukla uyanıyor insan tur günü sabah. Hem dinlenmiş olmanın verdiği keyif hem de yeni günün heyecanı. Yazarken bile içim ısınıyor bu satırları. Toparlandım sabah kısa sürede zaten genellikle gece çok dağıtmam eşyalarımı. Dağıttıysam da sabaha kolaylık olacak şekilde toparlar öyle yatarım. o yüzen hazırlanmam uzun sürmez. 06:45 gibi yola koyulmuştum bile :) Sahildeki bisiklet yolundan şehir henüz boşken doğuya doğru hareket ettim. Bisiklet yolunda video da çekmiştim ancak yatay çekmişim o yüzden yüklemedim. Sahilden kara yoluna doğru dönünce sol tarafta bir börekçi de kahvaltı yapanları gördüm.

185698

Duble çay ve börek aldım 2-3 tane de çikolatalı krema aldım minik paketlerde. Çünkü o çikolatalar Giresun'a varınca İranlı ailenin verdiği çeyrek ekmeğin içine girecekler :) Biraz hurma cevizle de enerji yüklemesi yapıp azıcık gazeteye göz atıp saat 08:00 e doğru kara yoluna düşmüş ve Ordu'dan çıkmıştım bile.

185699

Ordu'yu çıktıktan sonra sağda Aytemiz Petrol'e girin. Muhasebeci Mete ile tanışın. Kendisi hem yardım sever hem de bisiklet sever :) Bisikletçi yani. evi 6 km mesafede işe bisikletle gidip geliyor. Hatta sigarayı bırakmış ve sigaradan tasarruf ettiği parayla bisikleti değiştirmeyi düşünüyordu. Soğuk su ile mataralarımı doldurup başka bir ihtiyacım olup olmadığını sordu. Çok şükür eksiğimiz yok ama bu soru bile içini ısıtıyor insanın. "Kardeşim suyun var mı? Bir ihtiyacın var mı? Paran var mı?" Bu güzel insanla vedalaşıp bastım cesurun pedalına " Giresunun içinde iki sokak arası, Altı kurşun attılar üç de bıçak yarası" türküsüyle Giresun'a girdim bile. Gittiğim coğrafyanın müziklerini dinlerim ben. Her zaman dinlediğim türküler coğrafyasında farklı geliyor insana :)

185700

185701

Oy Bulancak Bulancak bu iş nasıl olacak . . .

185702

185703

Şehir içi trafiği biraz zorladı beni. Merkezde 3 tane zabıtayla klasik turcu sohbetini yaptıktan sonra neredeyse 3 gündür rampa çıkmıyorum bari dedim çıkayım şu Giresun'un kalesine :) al birinci vitese tın tın tın çık çık yok çıkama çıkama çıkama in yürü yürü yürü :) iterken bile mahvoldum :) bilmeyenler için şöyle anlatayım arabalar 1. vitese alıp alttan kaptırıp çıkıyolar :) Her zaman savunduğum bir söz var. Rampa ne kadar çok ve dikse manzara o kadar güzeldir diye. Sizi o rampaların eseriyle başbaşa bırakıyorum :)

185704

185705

185706

Kaleye çıkınca orada Kurtuluş Savaşı kahramanlarımızın anısına anıt mezar ve bilgilendirici yazıları konulmuş. İnişe geçmeden biraz dinleneyim dedim. Çayımı demledim, sabahki çikolatalı kremaları İranlı ailenin verdiği çeyrek ekmeğe sürüp gidon çantasındaki 5 cevizi de kırıp yedim ve öğlen öğününü geçiştirdim böylece.

185707

Düştük yola benimkiyle yine :) Sıkı ve sert bir inişten sonra kara yoluna koyulduk.

185708

Denize doyarak ilerliyoruz bir yandan da takalar balık avına çıkmış dönüyorlardı.

185709

185710

Akşam Tirebolu'ya ulaştım ve sıcak duş için Eren Pansiyon'la pazarlık sonucu anlaştım (hatırlamıyorum kaç paraydı). Marketten aldığım ton balığı ve makarnayı pansiyonda kendi mutfak eşyalarımı kullanarak hazırladım ve duş işini de halledip yattım uyudum.

3 gündür yoldaydım ve keyifler mikemmel :)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Scudo

KuzeydenGaliba

Daimi Üye
Tepki
266
İsim
KuzeydenGaliba
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Kalenin rampasını merak ettim doğrusu.

• Beğen
Tepkiler: pedalterapi

pedalterapi

Daimi Üye
Tepki
1.136
İsim
erhan erdem
Bisiklet
Carraro
@cenkpasha
valla iteklemek bile eziyetti hocam

Tepki
228
İsim
Volkan
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Valla ben olsam üşenir çıkmazdım o rampayı helal! Bu arada dikkatimi çekti poller dışarda çadırı çantaya koymuşsun. Birde aşırı yüklü görünmüyor yani klasik arka bagajın üstü dolu görüntü yok! Fazla malzeme almadın sanırım Erhan, neler vardı çantalarda?

recep24ank

Forum Bağımlısı
Tepki
4.634
İsim
Recep Eşref ÇINAR
Bisiklet
Carraro
Güzelliklikleri görebilmek için yükseklere çıkımak gerekiyor. Sizde bunu yaparak dopanın tadını çıkartıyorsunuz. Takibe devam.

Myali

Forum Bağımlısı
Tepki
1.554
İsim
Sef
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
içim ısındı Allaha emanet olun.

pedalterapi

Daimi Üye
Tepki
1.136
İsim
erhan erdem
Bisiklet
Carraro
@evrimvolkan
yüküm iki heybeye sığmayacak kadar çok 4 heybeye göre de azdı. çadırımı da ön heybeye sığdırdım ancak poller uzun olduğundan onları eski bir yağmurluk kumaşından su geçirmez kılıf yaptım ve açıkta tuttum. bu şekilde daha derli toplu oluyor. bagaj üzerine ektra yük koymayı pek sevmiyorum.

@5ef
çok sağolun :))

@recep24ank
teşekkür ederim yeni turlar pek yakında