Samanlıkta iğne arıyorum da yardım edebilecek olan var mı :)

oyunbozan

Üye
Tepki
5
İsim
ceyhun
Bisiklet
Sedona
Merhaba Herkese,

Öncelikle herkesin affına sığınıyorum. Bazı konulara baktım ve de araştırma yaptım. Fakat kafamdaki soru işaretleri gitmedi. Dış lastik genel yardım bölümüne de yazdım ama kimse cevap vermedi. Fakat burada binlerce konu konu gezip araştıracak zamanım yok. Cidden çok yoğun bir dönemdeyim şu an. Akşam ve hafta sonları biraz zamanım oluyor. O boş zamanımı da evladım yerine koyduğum bisikletime ve arkadaşıma ayırıyorum :)

İki tane sorum olacak, biraz sitem edercesine

1) Türkiye' de neden 27,5 lastik seçenekleri çok az. Bisiklet satışlarında gözle görülür artış olmasına ve 27,5 jantın artık 26 jant kadar fazla tercih edilmesine rağmen... Yurt içinde 27,5 düz şehir lastiği arıyorum fakat bir iki model çıkıyor karşıma ve onların da stokları bitmiş oluyor. Yurt içinde 27,5*1,65 yada 1,75 düz şehir lastiği nerede bulabilirim. Benim gözümden kaçmış seçeneklerde olabilir diye düşünüyorum.

2) Yurt dışından daha önce alışveriş yapmadım. Sizce Yurt içi mi Yurt dışından mı almak mantıklı. Bir arkadaşım vasıtası ile yurt dışından lastik getirebilirim. Lastiklerin vergisi araştırmalarıma göre ambalajına ve fiyatına göre değişiyormuş. mesela 50 dolar olan lastiklerin maliyeti bana ne kadara patlar.

İlk konum, şirketteyim ve detaylara ve kelimelere dikkat edemedim :)

Herkese Saygılar.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Merhabalar; 75 euro geçmeyen hiç bir üründe gümrük vergisi ödemezsiniz , yurtdışından aldığınızda 75 euro üzerindeyse , ürün fiyatı+ürün fiyatının %18 kdv+shipping. Ürün 75 euro altındaysa euro fiyatı+shipping.

Mert S.

Daimi Üye
Tepki
224
Bisiklet
Carraro
27.5" şehir bisikleti olmadığından(ya da yaygın değil) 27.5" şehir lastiği de 1-2 marka harici bulamazsınız. Dağ ve arazi kullanımı için üretilir 27,5" lastikler. Siz aldığınız dağ bisikletini amacına uygun kullanıyorsanız lastik bulmakta sıkıntı çekeceğinizi hiç sanmıyorum...

ss80MTB

Üye
Tepki
45
İsim
Seçkin Ş.
Bisiklet
Ghost
Merhabalar,

Ebaydan sürekli alışveriş yapan biri olarak tavsiye ederim. Gümrük vergi sınırı 75 euro ancak karşı taraf ile anlaşıp yüksek olan fiyatı aşağıya çektirebilirsiniz. Birde eğer ürün avrupadan geliyorsa %18 vergi diğer ülkelerden %20 vergi alınıyor. Navlun ücreti ayrı tutulur ve bedel ile birleştirilmez.

• Beğen
Tepkiler: oyunbozan

Talha Ateş

Forum Bağımlısı
Tepki
605
Bisiklet
Bianchi
Bir bisiklet parçacısına giderek veya internet üzerinden istediğiniz parçayı sipariş vermeniz daha doğru olur. Artık oto yedek parçacıları dahi böyle çalışır sadece çok talep olan malzemeler hazır olur diğerleri sipariş verilir. Zaten bir günde geliyor çoğunlukla.

oyunbozan

Üye
Tepki
5
İsim
ceyhun
Bisiklet
Sedona
@Mert S. merhaba kardeşim. konuya ilgi gösterdiğin için teşekkür ederim. herkesin tercihleri ve zevkleri farklıdır. ben dağ bisikletini tercih etmek istedim. hem bulunduğum ilçede yollar pek sağlıklı olmadığı için hemde dağ bisikletini beğendiğim için. mesela herkes aracını kullanıma uygun kullansa şehirde, yollarda jeep ( yani arazi aracı ) görmezdik haksız mıyım :) ben mtb bisikletini seviyorum. arada sırada uzun yol yapacağım zaman şehir lastiği takmak istiyorum. hem tak sök yaparak kendimi bisiklet tamirine aşina olmak istiyorum :) tekrar teşekkür ederim yorumun için

@dramorey

bak bunu gözden kaçırmışım. sanırım bu lastiği alabilirim. teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: Mert S.