Salcanoyu Testettim ''Onaylıyorum..!!

SerkanNamazcı

Forum Bağımlısı
Tepki
2.040
İsim
Serkan Namazcı
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Sağda solda çokca olumsuz yorumlar alan salcano bisikletlere bir yorumda benden gelsin ..
Benimde sıkca şikayet ettiğim durumlar .. Bisikletlerin Satıldığı dükkanlar , Servisler , Extra para kazanmak isteyen bayiiler...
Bunu dışında bisikletlere , bisikletin malzemelerine diyecek yok!

Mayıs 2010'da Salcano ng 650 ile başladığım bu yolda ' Şuanda 303 srd ilen devam etmekteyim..

Salcano ng650 2010...
Bisiklet tam bir şehir ve hafif arazi bisikleti ..
Kesinlikle dağlık , bol cukurlu , ve fazla zorlanacak durumda kullanılması halinde sizi çok üzer ..
Özellikle Arka ve ön göbekler cokca dagılır..
Maşa zaten En alt düzeyde ...
Kadro sağlam o kadar iniş'e darbeye dayandı diyebilirim jant seti de güzel ...
Eğerki Şehir içi binişlerde olacaksa ideal bir bisiklettir.
-------------------------
Salcano 303 srd. beyaz. 18 inç
---------------------------------------------------
Kadro 18 inç beyaz
kadro ağırlıgı 1680 küsür..
TİP : 26" MTB
VİTES : SRAM X5 FULL SET 24 VİTES
KADRO : TRIPLE BUTTED 6061 ALÜMİNYUM KADRO
MAŞA : SUNTOUR SF11 XCM HİDROLİK KİLİTLEMELİ AMORTİSÖRLÜ MAŞA
FREN : AVID JUICY 3 HIDROLİK DİSK FREN TAKIMI
GİDON : RITCHEY MTN RIZER O/S /BB BLACK

GİDON BOĞAZI : RITCHEY MTN 2 BOLT/ANGLE 6D/100MM/28.6MM/31.8
SELE : RITCHEY VECTOR GROOVE
SELE BORUSU : RITCHEY 2 BOLT/2 PIECE PRESS FIT/BB BLACK
MAŞA YATAĞI : RITCHEY LOGIC ZERO PRESS FIT/1-1/8"
ELCİK : RITCHEY MTN COMP 129mm
TEKERLEK : SALCANO X-PROD1 ÇİFT DUVARLI JANT VE INOX PASLANMAZ JANT TELLİ TEKERLEK SETİ
LASTİK : MICHELIN Wild Racer Lastikler bulunmakta !

Bu seride Heleki Ritchey takımlı bir bisiklet bir az zor bulunur ...

Gelelim Vites takımlarına x5 olmasına rağmen Deoreden kat kat üstün oldugunu söyleyebilirim bana bu hissi de veriyor...
Cünkü beni hiç yolda bırakmadı .. bozulmadı ayarda kaçma olmadı ..
Avid 3 lerde cok güzel Giriş seviyesi frenleri olmasına rağmen Güzel tutuşları ve keyif veren bir hissi var..
Maşaları giriş seviyesi ama idare eder ...
Bisikleti aldığınızda maşa + Jant seti alırsanız sizi güzelce bir idare eder..

Şuanda Alexrims Jant Novatec blue göbek li jant seti aldım ..
303ün kadrosu üzerinde hepsini yüklemeyi ve test etmeyi planlıyorum
Sonuc olarak 303 srd sıfında başarılı...
Salcano da güzel bir ilerleme var ...
Fakat yeni modellerinde her tarafa salcano yazmaları hiçte hoşuma gitmedi !

Saygılarımla .

Scudo

Alper Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
450
Salcano bisikletleri konusunda çok olumlu yorumlarda duydum çok olumsuz yorumlarda.

Dün bisiklet aldım ve gördüğüm bir şeyi paylaşayım. Ankara'da yiba çarşısına gittik, salcano satan bir yere girdik, aradığımız model yoktu fakat zaten olsada almazdım. Nedeni ise satıcısı. Satıcıyı geçtim satan adam aynı zamanda teknik kısmınıda üstlendiği için almazdım. Tam biz içerideyken adam bisiklet topluyordu ve gidonu gidon boğazı ile birleştirmekteydi . sağa çevirdi sola çevirdi uygun şeklini bulup aldı eline tornavidayı. sonuç diş atlayan vida. düzeltmeyede uğraşmadı kas gücüyle monte etti gidonu. Ritchey ekipmana yazık oldu diyebilirim.

Sonuç olarak demek istediğim, satış ve teknik kısmın çok kötü olması. firma kısa zamanda işi bilen kişilerle çalışmaya başlamalı diye düşünüyorum.

SerkanNamazcı

Forum Bağımlısı
Tepki
2.040
İsim
Serkan Namazcı
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Alper Yıldırım

Bu konuya bende dikkat çekmek istemistim "Salcano kullanan arkadaşlar test ettikleri bisikleti bu başlık altında ¤Olumlu-Olumsuz yorumlarını bekliyorum.

erkan sozoren

Daimi Üye
Tepki
79
bence salcano kötü bir marka degil ngf 27 kullanıyorum memnunum.servis kısmına gelince kesinlikle işinin ehli bir yere gitmeniz gerekiyor.şöyle bir örnek veriyim.bursa da yım ben cıfte havuzlarda esat usta var aldıgım bır masanın uzerındekı furc parcasını cıkartmaya gıtmıstık bırde agırlıgını olcmesını ıstedık hemen tartmıstı oracıkta ,daha sonrakı zamanlarda da kadromu tartırmak ıcın baska bı bısıkletcıye gıttım servısım dıye gecınen bır yere abı kadroyu tartabılırmısınız satıcamda agırlıgını ogrenmem lazım dedım ne dese begenırsınız

cok kılo gelmez o 2-3 kılo tutar en fazla, hurdacı para vermez dedı :D yanı kesınlıkle ısten anlayan elındekı parcanın fıyatını kalıtesını bılen bı yere bısıkletınızı goturun...

Berk_D

Daimi Üye
Tepki
131
Bisiklet
Geotech
Çok büyük ve çok kaliteli bir şirket ama şirket imajı gerçekten çok önemli. MTB almayı düşünüyorum kime sorduysam lafına başlamadan bir beslemele çeker gibi Salcano diyor sonra lafa giriyor. Yani Salcano'yu önermeyen olmadı. Ama bu tarz yorumlarıda okudukça korkuyorum. Dediğim gibi büyük bir şirket en azından İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya vb. gibi büyük kentlerde Salcano tabelalı bayi olmayan direk şirketin şubesi tecrübeli elemanlardan oluşan 5-10 tane showroom açsa bütün imajını tazeler, bizlerde rahat bir nefes almış oluruz artık. :)

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
@SerkanNamazcı

2006 kışından 2011 kışına kadar kullandığım NG350 modelinden şahane memnun düşün serkacım 6. kışı gören Ng350 hala köpek gibi sağlam. yediği upgrade'nın haddi hesabı yok halada modifiyeye devam... ne kırılsa o zaman bırakacam sen biz süralı gitmişsin

Tepki
66
Full XT donanımlı Ritchey ekipmanlı Dt swiss xc 1800 jant setli 2010 Ng020 var bende bisiklet 11 kilo civarında üstündeki epicon maşayı alırken Axon la değiştirdim yarışa, günlük kullanıma ideal bir bisiklet memnunum burda önemli olan aldığınız bisikletçinin bu işten anlıyor oluşu bu da ancak bu forumdaki bilindik bisikletçilerden alındığında geçerli ve fiyatı muadillerine göre çok çok uygun istersen sonra kadroyu değiştir evladıyelik olsun(çok güvenemedim dersen)
( bisikletimde karbon parça yoktur.)

Alkan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
461
Bisiklet
Trek
bende salcano impetus vardı şansız bir model secmemdenmi yoksa salcanoların hepsimi aynı bilmem aldıgım gün gece 40km hızla falan giderken en fazla 5-6 cm yüksekliginde bi kaldırımda kalkmıs bi tası farkedmedim girdim cıkan sonuc: ön gebek dagıldı ve ayna kol yamuldu sonra bisikletciye gittim abi sen bunu sat baska bisiklet al elinde kalır dedi. tabiki bi model yüzünden bütün markayı kötülemek haksızlık olur ancak benim için salcano bitmiştir şimdi geoteck ascent disk fren aldım ve bundan cok memnunum tabi bundada eksik yönler var ama bisiklette sınır yokdur merak edenlere amatör biri olarak elimden geldigince yardım edmeye calıstım ama tekrar ediyorum belki benim kullandıgım model cok kötüdü bilemiyorum her kese kolay gelsin

SerkanNamazcı

Forum Bağımlısı
Tepki
2.040
İsim
Serkan Namazcı
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
<Her cocuk annesinden mesuldur.. Değilmi? 6 aydır bisikleti kullanıyorum artık bir bütünüm diyebilirim . . Bence 6 ay kullanmak hissetmek , yeterli olacaktır. Siz ve bizim gibi kullanıcılarda ek bilgi vererek daha renkli hale getirilebilecek olmasıdır! .

cilgin_erdinc_

Daimi Üye
Tepki
155
walla ben salcano 303 srd ile 4 uluslar arası yarışa katıldım we o parkurlarda bişey olmadısa karadeniz bölgesinde hiiiiçbirşeyy olmaz tek söyleyeceğim bisikleti süren kullanmayı bilmiyor :D

Alper Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
450
Doğrusu bizim Türk milleti insanı biraz aldığından fazlasını ister...

5Kuruşluk alet alır 50 kuruşluk iş bekler....

Şimdi bunu neden dedin diyeceksin. Salcano düşük seviye bisiklet de üreten bir firma. Yani belli modelleri alınmadıkça yorum yapılması tam doğru değil diye düşünüyorum.

Ben kullanmadım fakat bir yakınımda hem oğlunda hemde kendinde Salcano var ve kesinlikle herkese de tavsiye ediyor.

Fakat daha önce de dediğim gibi, salcano teknik desteği düzgün veremeyen bir firma diye düşünüyorum.

SerkanNamazcı

Forum Bağımlısı
Tepki
2.040
İsim
Serkan Namazcı
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Alper Yıldırım

Türkiyede ne düzgünki! . . Neyse jant setini değiştirdikten sonra yazılara devam ediyorum.

M.Nuri TEKE

Forum Demirbaşı
Tepki
695
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar bende NG255 SD kullanıyorum.Tüm kompanentler ithal .. yani kendi üretimleri değil toplama . ben bisikletimden memnunum..Dağ taş geziyorum tık demedi...
Fakat servis "0" sıfır...bisikletten anlamayan kişilere servislik vermişler..
salcanoyu tavsiye ederim ama önce servisinizi tanıyın derim....

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
2010 Impetus'la geçen hafta tura çıkmıştım.Çok titrek bir yol vardı.Oradan geçtikten sonra bisiklet gıcırdamaya başladı.Servise götürdüm arka göbek gevşemiş+aynakol boşluk yapmış.Yok böyle bir şey ya.Gel de Salcano al.250 metre tırtıklı yolda maaf oldu bisiklet.

Furkan Yavuz

Forum Demirbaşı
Tepki
267
Bisiklet
Salcano
Salcano almanın şartları:

1) Satıcıya karşı sabır
2) Servise karşı sabır
3) Bisikletteki her parçadan anlamak ve değişim-montaj konusunda yeterli bilgiye sahip olma

Bunlar yoksa salcano alınmaz.

Satıcı sana vermeden dükkana getirene kadar ufak tefek mutlaka çizer
İlk montaj için servise gidince bir kaç darbe (orta aktarıcıyı vidayla ayarlamak yerine eliyle eğdiğine şahit oldum)

Bunların üzerine ilk hafta sorunsuz binince kendini şanslı hissetmelisin.

Ama herşeye rağmen parçalarına göre fiyatını düşününce gerçekten başarılı olduğu görülüyor...

SerkanNamazcı

Forum Bağımlısı
Tepki
2.040
İsim
Serkan Namazcı
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ve 303 srdnin jant seti ve rotorları değişti. . Test ediliyor . . Jantlar alexrims100d telller tw üst kalite . Novatec mavi göbek alligatör rotor 160mm. Eski set xprod jant "weinman" acera göbek . . Tw tel deore rotordu.

skycsar

Üye
Tepki
37
Kafamda olan, okuduğum bir çok olumsuz yorumla birlikte gittiğim satıcıdan salcano alıp çıktım.. özellikleri aynı olan diğer markalardan ucuz olması tercihimi kolaylaştırdı... birde kaliteli bir dükkanda satıcının kadroya kefil olması etkili olmadı değil...hatta ben son ana kadar 200 lira daha verip daha pahalı modeli olan modeli almaya uğraşsam da o pes etmedi...sonuçta eline 200 lirada daha fazla para geçecekti ama salcano 2011 modelleri farklı ve son 1 ayda satış rekoru kırdım diyerek ikna etti.... 241 SV heralde giriş için yeterli diye düşünüyorum... daha test edecek bir sürüşüm olmadı ama fikir edindikçe buradan paylaşırım...

• Beğen
Tepkiler: SerkanNamazcı

SerkanNamazcı

Forum Bağımlısı
Tepki
2.040
İsim
Serkan Namazcı
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
İlginic için teşekkürler bu arada kullandıgım jant seti bisikleti hafifletti performans'ta %50 ye kayın bir fark yarattı diyebilirim.
Maşayı da değiştirgim zaman ideal bir mtb tarzına giricektir.
2500 kg maşayı Epicon axon veya Manitou maşalarla degiştirsem en az 1 kg hafifler bisiklet 303 srd..