Salcano'yu nasıl bilirsiniz?

tırt kaptan

Forum Demirbaşı
Tepki
640
Herkese Merhaba,Sanırım bisiklet konusunda en sağlıklı ve geniş bilgi bu forumda bulunuyor. Hazırlayanların eline sağlık...
7 sene önce çalınan Bianchim den sonra ilk defa yeni bir bisiklet alıp daha sağlıklı bir hayata başlamaya karar vermiş bulunuyorum. Umarım becerebilirim.

Gelelim, yardımcı olabileceğinizi umduğum konuya, dediğim gibi 7 senedir bisiklete binmedim ve bu konuda çok tecrübesizim. Şimdi bir bisiklet almak istiyorum, araştırmalarım sonucu Salcano ve Beldeyama nın bazı modelleri bana uygun gibi göründü. Vereceğim bilgilere göre bana tavsiyelerde bulunursanız çok sevinirim...
Boy: 1.65
Kilo : Önemi yokmuş galiba ama söyleyeyim 58
Kullanım amacı: Şimdilik günlük kısa geziler, Stabilize ve hafif bozuk yollar
Bütçe: 200-250 ytl
( 0 ) model
düşünülen modeller:
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
Sizden tek tek incelemenizi istemek ayıp olacağı için içlerinden kullandığınız model varsa veya bu koşullara uyan başka bisikletler hakkında bilginiz varsa ve tavsiyelerde bulunursanız çok sevinirim.
Sağlık ve esenlikler dileklerimle...

Scudo

tırt kaptan

Forum Demirbaşı
Tepki
640
Bu arada forumun geri kalanını araştırırken gördüm ki boyuma uygun kadro boyu 14-15" imiş ancak bu kadro boyunda bisikleti nasıl bulacam onu anlamadım? bu konuda da yardımcı olabilirseniz çok sevinirim...

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
@tırt kaptan

Size 16" de olur.. Salcano da malesef sadece NG 600 biraz küçük kadrolu.O da 300 YTL civarıdır.
O fiyat grubunda kadro boyu aramayın derim..Taksitle daha pahalı bir model alma imkanınız varsa öneride bulunabilirim.

• Beğen
Tepkiler: tırt kaptan

tırt kaptan

Forum Demirbaşı
Tepki
640
Gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederim, başlangıç olarak şu an pahalı bir şey alamıyorum ne yazıkki :( bununla beraber SALCANO MOUNTAINEER fiyat olarak uygun gibi görünüyor, ayrıca alüminyum kadroluymuş. Yalnız kadro boyu ne kadarmış onu anlamadım. Siz biliyor musunuz?

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Mountaainer'ın kadro ölçüsünü bilmiyorum ancak 16"nın üzerinde olduğuna eminim. Yüksek bir bisiklet çünkü.

tırt kaptan

Forum Demirbaşı
Tepki
640
Şimdi bütün araştırmalarım boşa gitti. İçinde bulunduğum duruma göre ya maymun gibi kolları uzatıp Mountaainer kullanacam ( ki bi daha çocuk yapamama riski de var...) yada Conan gibi kas yapmayı göze alıp ( ki 1.65 boyla anca Danny de Vito oluruz ) Beldeyamanın STRATUS veya Spark'ını alacam. Öffff resmen iki ucu kirli kadro gibi oldu...
Neyse mevcut şartlarda sanırım Beldeyama'nın ya Stratus'unu veya Spark'ını tercih edeceğim.
Bu ikisi arasındaki farkı bi türlü anlayamadım bilen veya kullanan varsa yardımcı olabilir mi?
Bu arada gürsel bey'e ve Haliliöztürk'e gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederim

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
21 vitesli bir Kron XC 1000 alsanız? Ufak kadro boyu mevcut, belki taksit falan olabilir?

tırt kaptan

Forum Demirbaşı
Tepki
640
@HaliliOzturk
Valla almayı çok isterdim çok güzel görünüyor ama 730 YTL şu an için beni çok aşar. Ama bir süre uyduruk bir bisikletle antreman yapıp ekonomiyi de düzeltince iyi bir şey almayı istiyorum. Bu arada bugün 24" bisikletlere baktım; kadro boyları bana daha uygun olduğu için, ama gözüme çocuk bisikleti gibi geldi acaba ben mi yanlış düşünüyorum? anlamadım gitti...

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
@tırt kaptan

Pek üst kalitede ve performanslı üretmiyorlar 24" tekerlekli bisikletleri bisikletleri. Bu arada Kron XC 1000'in 21 vitesli olanı da 280 euro olması lazım. 550 YTL'nin altında bir rakam. O sizin söylediğiniz 24 vitesli olanı ;).

tırt kaptan

Forum Demirbaşı
Tepki
640
offff valla ne yapacağımı şaşırdım... Aslında kalite ve performans şu an için çok şey ifade etmiyor çünkü henüz uzun turlara çıkabilecek bilgi ve deneyime sahip değilim tek isteğim başlangıç için ekonomik ve ergonomik olarak uygun bisikleti bulmak. Eğer yanlış anlamadıysam kadro boyu bisikletçilikte çok önemli. Bununla beraber fiyat aralığımdaki bisikletlerin kadro boyu sadece 24" liklerde var ki bunlarda çocuk bisikleti gibi duruyor 35 yaşındaki adam ( her ne kadar genç göstersemde...) biraz komik kaçmaz mı? Hani biri dese ki yok canım kadro boyu çokda önemli değil. Hemen yarın gidip bir Mountaainer alacam.
Sanırım kafanızı oldukça şişirdim ama gerçekten çok zor iş miş bisiklet seçmek... Zor dedim de aklıma geldi sene sanırım 1984 tü orta 2'ye gidiyorum; dükkanlarda şimdi gibi bir sürü bisiklet yoktu. Ama birinde kırmızı bir POLO vardı. Hayrandım ona; bizimkilere çok yalvarmıştım ama sonunda zorda olsa aldırmayı başarmıştım... vay beee ne günlerdi... Ne güzel bisikletti o yaaa...
amaaan şimdi de hangisini alsam diye karar veremiyorum... Aslında galiba en iyisi beğendiğim bir taneyi alıp fazlada düşünmemek karar vermek için 5 günüm kaldı şurda...

Kese

Üye
Tepki
2
Merhaba,

Sedona Borla da düşünebilirsin. 260 $... kendimde kullanıyorum. Değişik kadro boyları mevcut. Gerçi henüz pek zorlayamadım ama sanırım iş görür. Şimdilik memnunum...

Slm

Hakan

• Beğen
Tepkiler: tırt kaptan

tırt kaptan

Forum Demirbaşı
Tepki
640
Sonunda Ng600'e karar verdim. Şu an ellerinde yokmuş bu hafta gelecekmiş. Heyecanla bekliyorum... Ayrıca bu konuda yardımcı olan dogacı24 kardeşimize çok teşekkür ederim.