Salcano'nun zamanında sattığı tt bisikleti

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur

Yıl 2012. Salcano'nun yol bisikleti denemelerini yaptığı yıllar. Bana donanımlar güzel geldi keşke tt konusunda ilerleseymiş. Adamlar 55t aynakol koymuş bisiklete :) .Frenin neden Tektro olduğunu anlayamadım. Fiyat 12385 TL imiş.
TİP : 700C ZAMANA KARŞI 20 VİTES.
KADRO : TT01 KARBON
MAŞA : FULL KARBON TT
ARKA VİTES : SRAM RED
VİTES KOLU : SRAM SL 900 AERO
ÖN VİTES :
ARKA DİŞLİ :
ZİNCİR :
KRANK TAKIMI :
ORTA GÖBEK :
FREN :
FREN KOLU :
GİDON :
GİDON BOĞAZI :
SELE :
SELE BORUSU :
MAŞA YATAĞI :
ELCİK :
TEKERLEK SETİ :
LASTİK :
KADRO ÖLÇÜSÜ :
AĞIRLIK :
SRAM RED
SRAM OG-1090 10S 11-23 KASET DİŞLİ
SRAM PC1091
SRAM RED 55/42 TT
SRAM RED
TEKTRO
SRAM BL500
RITCHEY WCS HAMMERHEAD
RITCHEY WCS 4-AXIS KARBON
PROLOGO NAGO EVO TTR NACK
TT AERO KARBON
RITCHEY WCS 1 1/8 - 1 1/2
PROLOGO PLAINTOUCH
MAVIC COSMIC CARBONE SR
CONTINENTAL GRAND PRIX SUPERSONIC 700X23
50CM, 53CM, 56CM, 59CM
7,94 KG

• Beğen
Tepkiler: OnurA
Scudo

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
@Doğanay07 resimdeki bisikletin malesef bir tek vidası bile yerli değil deyip konuya geçiyorum :harika: Yerli olan tek şey, fabrika girişindeki "Salcano" tabelası. Daha da abartayım, kadronun üzerindeki "SALCANO" yazısı bile Tayvan'da basılıyor :snzdglsn: Dahasını da siz düşünün.

@Harun. zamana karşı bisikletlerde ağırlık neredeyse tamamen önemsiz. Çoğu zamana karşı bisiklet, giriş seviyesi yol bisikletleriyle aynı ağırlıkta. Çünkü 40 km/h üzerindeki hızlarda hafiflik bizi daha hızlı yapmıyor, aerodinami bizi daha hızlı yapıyor. Bu sebeple, maliyeti kısmak adına klasik bir hamle olan tektro frenler kullanılmış :harika: Bisikletin belirtilen ağırlığının 7,94 oluşu da yanıltmasın, çünkü arkada disk, önde de trispoke jant kullanıldığında 1 kilo daha gelecek bu ağırlığa ve pedallarla birlikte 9,5 kiloya yakın bir bisiklet olacak ki bu da çoğu üst seviye TT bisikleti için normal bir değer :harika: Bu arada Torku'da ve birkaç eski Torku sporcusunda hala bu bisikletler var ve kullanılıyorlar. Özellikle Örken, bu bisikleti kullanıyor

588138586.jpg
Örken

7841142842_d9d4a42357_b.jpg
Ahmet Akdilek

CG_yXLgXEAEnaKu.jpg
Bekir Baki Akırşan

images.jpg
Hatta Serkan Balkan :harika:

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Salcano bu bisikleti, dünyaya satabiliyorsa varsın yerli ve milli olmasın. Ama iç pazara yönelik oyunlar.

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Serkan Mıstınoğlu En çok 55t aynakol dikkatimi çekti. Bunu hangi insanoğlu çeviriyor elini öpmek isterim.

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.015
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Harun.
Bizim gibi amatörlerin olmadığı kesin :)

• Beğen
Tepkiler: Harun.

ikemath

Aktif Üye
Tepki
718
İsim
Uğur
Bisiklet
b'Twin
Sahibinden.com da bir tane buldum ama drop bar takılı. (link)
tt.png

• Beğen

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Umtdgny 6 yıllık eskime payı var. Tam bilemem ama ben olsam almam.

• Beğen
Tepkiler: Umtdgny

Umtdgny

Daimi Üye
Tepki
436
İsim
Ümit D.
Bisiklet
Diğer
@Harun. Karbon kaynaklı hocam dimi ?

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Umtdgny Aluminyumlarda da metal yorgunluğu olur sadece karbon değil. Edit: Karbon metal olmadığı için metal yorgunluğu olmaz ama olduğu yerde eskir.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Serkan Mıstınoğlu

Örken muharebeden çıkmış gazi gibi yara bere içinde.

• Beğen

OnurA

Aktif Üye
Tepki
200
Bisiklet
Trek
Bir şey üretmek ile ilgili hiç bir bilgi birikimin yoksa hatta üretim kültürü olmayan bir memlekette faaliyet gösteriyorsan olaya bir yerden başlaman gerekir.Tüm üretimini tayvanda ve bilimum güneydoğu asya ülkesinde yapan bir ton dünya markası sayabilirim.Bunların içinde ileri teknoloji ürünleri de var.
Bu markaların tek bir alameti farikası var argeyi kendileri yapıp üretimi yaptırıp yönetiyorlar karlarını maksimize ediyorlar böylece.
Devlet ve millet olarak destekleyeceğimiz bir üretim politikamızın olması lazım biz popüler söylemlere takılıp kalmışız "araba yapalımlar yerli arabamız olsunlar" adam 150 senedir araba üretiyor onunla yarışamazsın köşeler kapılmış durumda o tarafta.Ama bir motosiklet üretmeye çalışsak hem daha az maliyetli hem de çabuk ilerleyebileceğimiz bir alan olmaz mı?Araba üreten bazı firmaların cirosu türkiyenin gayri safi milli hasılasının üzerinde motosikletde dünya bu kadar zor değil.Örneğin Hilti diye bir ürün var inşaat malzemesi üretiyor biz de mizah malzemesi olarak da kullanılıyor.:) lichtenstein malı bir ürün.Haritada bulamazsınız ülkeyi öyle küçük ama ürünleri dünya markası tam anlatabilmişimdir umarım.
Konuyu çok dağıtmadan son tahlilde en son faturayı kesen yerli ise bu da birşeydir ancak bunun fırından ekmek alıp bakkalda satmaktan farkı olmaz bizi kurtarmaz yani.Bizim yerli firmalar al sat zihniyetinden uzaklaşarak ürünlerle ilgili arge ve geliştirme faaliyetinde bulunurlarsa bir yerlere varabiliriz.