Salcano'nun Türk'lere ayrı yabancılara ayrı ilgisi!!!

Lütfü Ekşioğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
286
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar ben şimdi bisiklet almayacağım.Ama forumda gezerken bir arkadaş salcano'nun ingilizce bağlantısını vermiş.Biliyorsunuz ki Türkçe'den giripte ingilizce ye tıklayınca sayfa yapım aşamasında diyor.Orada ise bisikletlerin bir çok çeşitlerini gördüm.Ve epicon maşalı x9 setli g7 kadrolu bisikletler 1965 lira buda kanıtı....

(link)

Yani işin doğrusu Salcano kadrolar üzerine donanım seçenekleri sunduğu gibi maşa seçeneğide sunuyor . Salcano sağolsun ki Türk'lere yapmamış bu güzelliği.Sitesine verilen ingilzice bir linkten girince bütün 2011 bisikletler orda.(Astro serisi hariç)Ama türkçe den bir insan giremiyor.Bunun nedenini çok merak ediyorum.Türk'lere az seçenek sunup yabancılara model satmakmı yada bir internet hatasımı.Bence internet hatası olamaz .Bu mayıs ayından beri böyle...

Orada bakınca En üst modelerden birindeSUNTOUR AXON-WERX ELEKTRIC REMOTE LOCK OUT FORK bile var.Ama Türkiye'de yok.

Ordaki modeller olsa ne güzel olur varya...

NG 020 XTR ( böyle bir model Türkçe sayfada yok)
3.930 TL

● 26” MTB
● SHIMANO FULL SET XTR 27 SPEED FRONT AND REAR HYDROLIC DISC
● XTROLITE-G7 SUPERLIGHT TUB›NG ALLOY FRAME
S● UNTOUR EPICON REMOTE LOCK OUT FORK
● RITCHEY WCS SET STEM, HANDLEBAR, SADDLE, SEAT POST, FORK FITTING AND GRIPS
● DT SWISS X1800 COMPLETE WHEEL SET
● MICHELIN WILD RACER ADVANCED TECHNOLOGY TUBELESS TIRE
● FRAME SIZE16,5”, 18,5”
● WEIGHT 10.7 KG

Abi bildiğin bedava dağıtıyor ya xtr seti (ama yabancılara bizlere değil:mad: )

Scudo

Msgl

Forum Bağımlısı
Tepki
293
İsim
Musa
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Cidden farklılıklar var ..

• Beğen
Tepkiler: Lütfü Ekşioğlu

akgulcemal

Forum Bağımlısı
Tepki
914
Bisiklet
Focus
İlginç bi durum donanım olarak üst seviye bisikletler gerçekten bedavaya gidiyo gibi.İşin göremediğimiz bi yanı mı var ? Neden türkiyede bu kadar ucuz değiller ?

• Beğen
Tepkiler: Lütfü Ekşioğlu

Lütfü Ekşioğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
286
Bisiklet
Salcano
@akgulcemal

Türkiye'de ucuz olmama gibi durum yok.O modeller türkiyede yok.

ng 020 slx ten sonraki bütün üst modeller sid maşa kullanıyor.Bunlar ise epicon kullanıp çok daha ucuz oluyor.Bide xtr set takıp resmen bedava veriyorlar...

(Bi farklılık daha ing sitede hiç mavic jant yok. tr sitede çoğu mavic kullanıyor...)

Ben bunda birde art niyet algılıyorum.Çünkü türkçeden ing sayfaya geçiş yok.Anca direk yazılmış adres olcak.Olay şu hale dönüşüyor.

Türk'lere bunları göstemeyin sayfa yapımda deyin.Yabancılar baksın...!

Genar Batur

Forum Bağımlısı
Tepki
254
Bisiklet
Mosso
bu modeller 2010 yılının modelleri, geçen sene bu bisikletler türkiyede bu fiyata satıldı, sizin türkçe bölümünde gördüğünüz bisikletler 2011 model bisikletler. muhtemelen sitenin ingilizce bölümüyle ilgili bir problem vardır yada yenilenmemiştir.

Lütfü Ekşioğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
286
Bisiklet
Salcano
Yanlız dikkat ederseniz ingilizce site güncellenip 2011 yazmış.Bu ingilizce sayfasındaki bisikletler haziran ayında yoktu.Ve dediğiniz gibi 2010 model bisikletler yayınlanıyordu.

Üstündeki ekipmanlar 2011 model.Shimano deore parçalara bakınca rahat bir şekilde anlaşılıyor...

semihh

Forum Bağımlısı
Tepki
189
ingilterenin 2011 modelleri türkiyenin 2010 modelleri oluyor.

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Satış politikası. Demek ki burada istedikleri oranda satış var fakat yurtdışında istedikleri oranı yakalamak için fiyatları düşürmüş olabilirler.

Ek olarak, TR dışında nereye satıyorlar ki bisiklet?

Turgay Ak

Forum Demirbaşı
Tepki
240
Sadece Türkçe ve İngilizce sitesi mi mevcut acaba Salcano'nun ?

Egemen Tunc

Daimi Üye
Tepki
121
Bisiklet
Kron
bende çok garipsedim acaba firmayı arayıp ng20 XTR istiyorum desek ne derler ??

F.Ertuğrul Aydın

Forum Demirbaşı
Tepki
99
Bisiklet
Scott
aynıları Türkiye'dede var :)
Örneğin :Yeşil bisiklet'te:
(link)

Genar Batur

Forum Bağımlısı
Tepki
254
Bisiklet
Mosso
@Lütfü Ekşioğlu

maalesef üzerlerindeki ekipmanlar 2011 değil, o bisikletlerdeki xtr malzemeri 970 serisidir ve üretimi 2010 yılında bitmiştir 2011 model olan bisikletin üzerideki xtr malzeme ise 980 serisi xtr'dır. deore serisi geçen sene yenilendiği için 2010 yada 2011 olması birşey değiştirmiyor. 2011 yılında güncellenen ürünlere göre baktığımızda aalarındaki fark daha kolay anlaşılabiliyor, mesela xtr yada 30 vitesli slx komponentli mtb gibi. fiyatlar hakkında karşılaştırma yapılabilir ama piyasa şartları, kullanılan malzemeler göz önüne alındığında ve diğer markalara göre yılık fiyat artışını göz önünde bulundurduğumuzda fiyatlar makul ölçüde.

bozkusramazan

Daimi Üye
Tepki
48
arkadaşlar google de direk istediğiniz modeli aratıp belki de hala geçen senenin modellerinden elinde olan bir site bulabilir siniz diye düşünüyorum

Tepki
58
Arkadaşlar,

Daha önce Salcano kullanmış biri olarak eski modelleri de fiyatları da oldukça iyi biliyorum ingilizce diye bahsedilen site de bulunan modeller 2010 model ve 2010 yılı fiyatları geçen sene Salcano sitesine girmiş olsaydınız Türkçe kısmında da aynı ürün ve fiyatlarla karşılaşacaktınız ayrıca İngilizce kısmında da HOME tabını tıkladığınızda yine 'Under Construction' yani 'yapım aşamasında' yazısı çıkıyor. Hemen komplo teorisi üretmeyelim lütfen :)

Lütfü Ekşioğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
286
Bisiklet
Salcano
Ben komplo teorisi üretmiyorum.İng sayfada en üstte salcano yazısının yanında 2011 yazısı var ben bunu anlamadım?

Tepki
58
@Lütfü Ekşioğlu

Tamam seni suçlamıyorum, ilk bakışta bana da öyle geldi ancak sonradan artık üretilmeyen modelleri (Impetus gibi) ve 2010 fiyatlarını görünce aydım olaya. Tasarım aşamasında bir site olmasının bir etkisi olabilir 2011 yazısı bunun yanında sence İngilizce bir sitede Türk Lirası fiyat vermenin mantığı ne olabilir ki?

Tavrım yanlış anlaşılmasın amacım Salcano' yu savunmak değil, şirket olarak yakaladığı ticari başarıya saygı duysam da bu işi sadece ticaret olarak yapıyorlar maalesef yoksa bisiklete tutkuyla bakmadıkları açık.

Ali ERTURAN

Forum Demirbaşı
Tepki
354
Bisiklet
Whistle
Dikkat ettin mi bilmiyorum ama eski model olduğu konusunda haklılar.
İng sitedeki bisikletler 27 vitesken TR sayfasındakiler 2011 model yani 30vites bisikletler var.

Ve haklısın; yurt dışında satılan model seçenekleri Türklere sunulmamış malesef.

Kaan Bayhan

Forum Bağımlısı
Tepki
377
Bisiklet
Scott
bunlar eski model zaten.. 2010 da Tr de de olması lazım bunlardan

semihh

Forum Bağımlısı
Tepki
189
evet 2010 da Türkiye'de bu bisikletler vardı. burada satılmayanlar ingiltereye yollanıyor ve orada satılıyorlar 2011 model olarak.