Salcanonun Anlaşılmaz Ve Farklı Fiyatları..!

Konu, 'Salcano' kısmında Hasan Topcan tarafından paylaşıldı.

 1. Hasan Topcan

  Hasan Topcan Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  8 Haziran 2009
  Mesajlar:
  420
  Beğeniler:
  263
  Şehir:
  İstanbul Maslak
  Seviye:
  Eminönündeki salcano ana bayisine telefon ile NG 303 SD bisikletinin fiyatını sordum.Adam peşin 800 tl olur dedi.Taksitli ne olur dedim size dedi 6 taksitle 870 yaparız dedi.Buraya kadar herşey normal ama salcanonun kendi sitesinde 944 tl olan NG 303 SD modeli nasıl oluyorda bu bayide 800 tl peşin 870 tl taksitle satılıyor anlamıyorum.Ben ana bayiyim veririm diyor.İnat ettim saraçhane esnafını gezdim ayrı ayrı 5 tane salcano ana bayisine sordum fiyatlar sitedeki fiyat yani 944 tl nasıl oluyorda bu bayi isimde vereyim (Yurt Bisiklet) bu kadar ucuza satabiliyor? Bana yardımcı olabilecek birileri varmı ? Sanırım Bayram bey varmış zahmet olmazsa buna bir açıklık getirebilirmi ? Yok yani bu adam parçalarını söküp değiştiriyor yada gerçek fiyatları bilmeyiptemi satıyor.Lütfen bir açıklık getirin teşekkür ederim...
   
 2. Erhan Ağır

  Erhan Ağır Üye

  Kayıt:
  7 Haziran 2009
  Mesajlar:
  55
  Beğeniler:
  10
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  ben cevap vereyim gerçek 944 ytl 'lik biskletle 800'e aldığın bisikleti bi gözder geçir (parçaları kontrol et) aynı olup olmadığını anlarsın ;)
   
 3. #3
  Hasan Topcan

  Hasan Topcan Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  8 Haziran 2009
  Mesajlar:
  420
  Beğeniler:
  263
  Şehir:
  İstanbul Maslak
  Seviye:
  gerçi daha almadım ama parçaları bire bir aynı :) garip olanda o zaten
   
 4. Barış TOPÇU

  Barış TOPÇU Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  3 Nisan 2007
  Mesajlar:
  529
  Beğeniler:
  330
  Şehir:
  ANKARA
  Seviye:
  e durma al o zaman, daha ne;)
   
 5. çağatay sakin

  çağatay sakin Kıdemli Üye

  Kayıt:
  7 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  227
  Beğeniler:
  252
  Şehir:
  ankara ve civarı
  Seviye:
  daha ne istiyorsun adam ne güzel fiyatı indirmiş :D bence hemen git al
   
 6. Adnan Yıldırım

  Adnan Yıldırım Üye

  Kayıt:
  8 Haziran 2009
  Mesajlar:
  51
  Beğeniler:
  13
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  buna bence isyan etme. eğer parçalar aynı ise kaçırma. Ticaret böyle birşey işte. Kimileri %50 karla çalışır kimileri %25. Fark sadece bu :D.
   
 7. havzali

  havzali Kıdemli Üye

  Kayıt:
  7 Haziran 2009
  Mesajlar:
  276
  Beğeniler:
  60
  Şehir:
  Bu Dünya Benim Memleket :)
  Seviye:
  ee yani bencede kaçırma
   
 8. ali karagönlü

  ali karagönlü Bisikletkolik

  Kayıt:
  4 Mart 2009
  Mesajlar:
  1.063
  Beğeniler:
  710
  Şehir:
  !Denizli-Horozkent!
  Seviye:
  benim istediğim modelin aynısıdır.fiyatı şu anda 883 tl'dir.lütfen dikkatli olun ve güvenilir yerlerden alın...kimin hırsız olduğunu bilemezsiniz.
   
 9. Erhan Ağır

  Erhan Ağır Üye

  Kayıt:
  7 Haziran 2009
  Mesajlar:
  55
  Beğeniler:
  10
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  çalıntı olabilir düşünmemiştim bunu
  gerçektem çalıntıysa alma rahat edemessin onun üzerindde :)
   
  Hasan Topcan bunu beğendi.
 10. BEYHAN

  BEYHAN Kıdemli Üye

  Kayıt:
  1 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  354
  Beğeniler:
  180
  Şehir:
  Seyhan / ADANA
  Bisiklet:
  Carraro
  Seviye:
  eğer bisikleti alacakasan aldığın an garanti belgesini iste o an vermezse bisikleti alma ve orta göbeğin altında ki kadro numarasını mutlaka kontrol et...
   
  Hasan Topcan bunu beğendi.
 11. #11
  Hasan Topcan

  Hasan Topcan Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  8 Haziran 2009
  Mesajlar:
  420
  Beğeniler:
  263
  Şehir:
  İstanbul Maslak
  Seviye:
  verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim zaten çok değerli bu işlerden iyi anlayan bir kardeşimle gidecegim Allah nasip ederse alıp geleceğim.
   
 12. nidaakiz

  nidaakiz Yeni Üye

  Kayıt:
  27 Ocak 2009
  Mesajlar:
  13
  Beğeniler:
  6
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  Bu kadar vıdı vıdı dan sonra adam sana bir daha o fiyata falan vermezse ? Verdi mi? aldın mı bari?
   
 13. celil.mayaoglu

  celil.mayaoglu Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  30 Nisan 2008
  Mesajlar:
  703
  Beğeniler:
  436
  Şehir:
  İstanbul (Sonunda)
  Seviye:
  Valla ben bu kadar incelemedim alırken :)
  Bisikleti sirkecideki salcano bayiinde gördüm, sivastan aldım yani.

  aynı salcano aynı parçadır her yerde. Bunu bu kadar yılan hikayesine çevirmenin anlamı yok.

  Hem isim verip de buradaki kullanıcıları bisikletçiye karşı peşin hükümle koşullandırmak hiç de hoş değil.

  Hem oldu ki salcano'nun web sayfasında tüm modellerin parçaları tek tek liste halinde verilmiş durumda. Çok zorsa alırsınız bir çıktı o siteden bakarsınız parçalara.


  Kredi kartıyla alışveriş yapıldığında 55gün sonra yapılmış ödemeyi alabildikleri için satış yapan her bayi peşinde kolaylıklar yapar mutlaka.

  Saraçhaneki bisikletçiler çoğunlukla normal fiyata satar, hatta şuna da rahat şahit olabilirsiniz; sedona kron cube merida gibi markaları bulamazsınız oralarda, bulsanız da (tesadüfen birkaç müşteri sürekli belki sorup durduğundan talep üzerine birkaç tane getirmiştir)efor veya aslı bisikletten daha pahalıya satarlar. Çünkü ana dağıtıcıdan almışsa doğaldır.


  Gittiğiniz bisikletçi gerçekten ana bayi midir belki onu bilemem, beni de ilgilendirmez ama dükkan ismi adresi verip de çamur atmak da güzel değil. Çamur atmak diyorum buna, çünkü okuyan başkalarını da koşullandırmış oluyorsunuz imalı şekilde.


  Geçen sene saraçhane ve sirkecideki bayinin sattığı 330 vey 350TL tutar fiyatı reddedip 280e almıştım sivastan. Benim de satın aldığım sivastaki bisikletçi de mi çalıntı bisiklet satıyo. Aptal mı o kadar onlar da? Eşşek mi? Neden 350ye satmıyordu?

  İnsanların kafalarını bulandırmayın lüzumsuz yere. Kredi kartıyla alındığında 74TL daha ucuza satıldı diye her esnaf hırsız damgası yiyosa o zaman bu millete az bile yapmış bianchi yıllardır yaptığını..
  O zaman insanını müşterisini tanıyor, ne istediğini biliyor onun için arçelik beko veya bosch bayi ve mağazalarının önlerinde boy boy dizilmiş 200milyon etmez çift amortisörlü 20kg bianchi bisikleti 500TLden aşağı fiyata satmıyor.
  Şu garip isimli "pier luci colina"(evet haşim işcana gitmişseniz üst katlarda bu marka bisiklet var bizzat da gördüm), ümit,cembio,flood, ünal, ajdan, shimal gibi markalar da var; benim gözümde bianchinin bu ortasından yaylı çok fahiş fiyata satılan modellerinden aşağı kalır yanı yok, he şu da var bu bisikletlerin de bazıları şu sıralar bianchiden esinlenip 450-500 küsür fiyata satılmaya da başladı.

  Her yıl kredi kartıyla satış yapan herhangi bir esnafın asgari olarak 300$a denk bedel ödediğini de benden öğreniyosunuzdur o zaman. Kredi kartınızla alışveriş yaparken sakız çiklet parası kadar aldığınız o parapuanlar olsun bunun gibi bir dünya kesinti yetmezmiş gibi alınan paranın hesaba yatması için 55günü geçmesini beklediğini bilmeden atıp tutuyorsunuz ki çalıntı diyebiliyorsunuz.

  Hem kolay iş değil yani bu memlekette bisiklet satmak, hala toplum yadırgıyor bisikleti çocuk işi gibi görüp.

  Ana bayi olmak şart değil diye biliyorum hem 74TL daha ucuza verebilmek için.
  Aldığım bisikletle ilgili açılmış olan gene bu başlık gibi salcano altında açılmış "ng650 düşünüyorum ne dersiniz?" ile ilgili sayfaları kurcalarsanız o zamanlar maltepe 250ye bile o bisikleti alabilenler olduğunu öğrenebileceksiniz.Ki hesapta benim de bizzat kendi gözümle görüp de öğrenene kadar bisiklet piyasasının merkezi sandığım haşim işcanda 330 civarı fiyata müşterisi olmadığım kredi kartına 8 taksit, kendi kartıma vade ekleyerek 3 taksite veriyolardı, fiyat 360-370lere satıyorlardı.

  Boyunuza, tercihinize(kullanım alanı) ve bütçenize ne uyuyorsa size bunu en iyi şekilde sunabilen istanbul içinde bisikletten anlayan ve müşterisine kesinlikle memnun olacağı malı satabilmeyi becerebilen bisikletçilerden (foruma reklam vermiş olan bisikletçiler; özellikle delta ve bikeandoutdoor) alın o zaman derim, içiniz de rahat olsun o zaman. 800 milyon az para da değil hem. Bu kadar bütçe ayrılmışsa, ince eleyip sık dokumanızda yarar var.
  Hem satın aldıktan sonra da fatura kestirirsiniz, bisiklette hangi parçalar varsa listesini çıkartır ekletirsiniz, eğer kandırıldığınızı düşünüyorsanız yazılı ve resmi adil ortamda da hakkınızı ararsınız aslanlar gibi. Bunu yaşamadan da zaten öncesinde alırken satıcısıyla ve yanınızda size yardımcı olacak yakınınızla/arkadaşınızla inceleme fırsatı bulursunuz, hem parçalarına tek tek bakabilmek kolaydır bisiklet alırken. Araba veya cep telefonu gibi değildir.Hatta birkaç örnek vereyim;

  Bugün doğubanka gittiğinizde çin malı iphone'lar da var, orijinal da var; vitrinlerde yanyanlar tamamen aynı kasa diyorlar, lisans muhabbeti yüzünden yazılımı hariç her şeyi aynı diyorlar ama unutmayın o çin malı aletlerin kameraları VGA'dır ;)
  Nokia 8600 LUNA modelinin taklidini bir arkadaşım almıştı,hatta 3 telefon sattı üstüne de kredi kartından çektirdi aldı telefonu yanımda; hatta zamanında da çok iyi paraya almıştı öncekileri sıfıra, aldığı çin malı taklit telefonun kamerası VGA, işletim sistemi uydurma karışık ve bozuk bir işletim sistemi, kısaca dandik bir telefondu, bir de harbi çelikten imal edilmiş kurusıkı gibi mübarek sanki, çok ağırdı.
  Satan adam yedek niyetine 2 tane de bedavaya pil verdi,pilleri de yan sanayi, görüşme esnasında aşırı ısınma oldugunda kulağında patlayabiliyormuş o piller durduk yere. Neyse böyle bir sorun olmadı ama 1 ay sonra sms geldi telefonuna "telefonunuzun seri numarası kayıtlı değildir" diye.Gitti geri götürdü, satıcı da aldı geri bir süre sonra geri verdi, şu anda durumu nedir bilmem, bir olay olmadığına göre sorun yok görünse de taklit ve her an tehlike saçabilen işe yaramaz bi aletti bana göre.

  Metrobüste kolları façalı, ruh hali bozuk görünen bi kadının elinde iphone vardı gecenlerde ayakta giderken gözüme çarptı, telefonu çaldı, cıyak cıyak ötmeye başladı (monofonik melodiler :)), çalarken de komik animasyonları vardı, bir de kadın telefonu kapatmak için en az 50 kere ekrana parmak basıyordu okuma yazma bilmeyenler gibi :D, yani aynı malın taklidini 200-250milyon paraya alıp da rezil olmak var ama sizin durumunuz böyle olmayacak.

  Bisiklet böyle değil, burada başlıklar açıldı tonlarca, bisiklet alan adamların fotoğraflarını inceleyin isterseniz, alacağınız bisikletin üzerindeki parçaları inceleyin zaten hemen gözünüze çarpacaktır da her şey. Kısaca kendiniz de görebilirsiniz. İlle de gittiğinizde almak zorunda değilsiniz, 3-4 kez de isterseniz bakarsınız, almadan önce fotografını çekip bizimle de paylaşabilirsiniz. Burası da yardımcı olur size ama peşin hükümlü davranıp da başkalarını da koşullandırmadan, sakince ve bilinçli davranırsanız kimse size bir sorun yaşatmaz, daha doğrusu yaşatmıyor, siz yaşamazsınız herhangi bir sorun..
   
 14. #14
  Hasan Topcan

  Hasan Topcan Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  8 Haziran 2009
  Mesajlar:
  420
  Beğeniler:
  263
  Şehir:
  İstanbul Maslak
  Seviye:
  İnceleyip veya incelememeniz sizin seçiminiz..! Ben aldığım malın herşeyini inceler sık dokur eler öyle alırım.Ve şunuda bilin salcanon her parçası her zaman her yerde aynı değildir bunu görüp bilmeden konuşmak kolay incelemeden nereden bileceksiniz pedalının vs yerlerinin değişmedigini bunalrı daha önceden yaşadımki aman siz yaşamayın diye önlem alıyorum kendimce ve şunuda ekliyeyim bayii gerçek salcano bayii ana bayisi üstelik ben burada ne bayii karalıyor nede hükümsüz yargılıyorum amacım sizi bilgilendirmek akıl almak siz akıldan daha çok şunu yapma şöyle yapma diyeceginize tutturmuş sivastan aldıgın bisikletten yok parçaları sabitliginden bahsediyorsun yanılıyorsun arkdaşım araştır sonra burada akıl ver
   
 15. #15
  Hasan Topcan

  Hasan Topcan Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  8 Haziran 2009
  Mesajlar:
  420
  Beğeniler:
  263
  Şehir:
  İstanbul Maslak
  Seviye:
  yok oradan almadım istedigim modeli ben satmıyorum dedi beyazını satıyorum siyahını hiç satmıyorum dedi hatta benimle idaa etti siyah soran olmuyor bu güne kadar hiç siyah satmadım dedi bende fazla uzatmadım
   
 16. celil.mayaoglu

  celil.mayaoglu Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  30 Nisan 2008
  Mesajlar:
  703
  Beğeniler:
  436
  Şehir:
  İstanbul (Sonunda)
  Seviye:
  Tabiki aksini iddia etmedim zaten, ben de en az sizin gezdiğiniz kadar bisikletçi gezdim dolaştım; bir dünya siteyi gezdim yanlış tercih yapmıyım diye uğraştım defalarca

  Buraya üye olalı neredeyse bir yıl oldu, bundan önceki yazdığım yazılar ortadadır, açtığım başlıklar da ortadadır, defalarca zamanında çok araştırmışımdır, hala öğreniyor haldeyken bile edindiğim fikrin azlığını çokluğunu düşünmeden paylaşımını yapmışımdır. Aynı benzer sorunları bilgisayar ve elektronik eşya alışverişlerinde çok aldığımdan yaşamışımdır, tabiki kimse mağdur olmak veya başkasının mağdur olmasını istemez eğer kimsenin kimseye karşı olumsuz bir duygusallığı yoksa. Bu forumun dediğim gibi yaklaşık 1 yıllık üyesiyim, geçen yıldan bu yana çıkan yeni model bisikletlerin parçalarından kullandıkları seviye ve uyumlarına kadar araştırıp bakmışlığım vardır mutlaka;
  hem şu koyu kırmızıyla renklendirdiğim kısımdaki ifadenizi de özellikle vurguluyorum ki; asıl siz bilmeden benim neyi bilip bilemediğime karar vermeden önce biraz düşünün derim.
  Bu dediklerinizi (aldığınız önlemleri) eminim ki herkes yapıyodur bu forumda, zaten herkes bilgi alıp fikir edinip de alır

  buna ilişkin de önceden yazdığım yazıdan evvel sizin başlığı açtığınız zamandan itibaren ardı ardına takip eden diğer yorumları da katarak konuştum. size ben karalıyorsunuz demedim, yazıların devamını okuyunca anlarsınız ki satıcıya karşı koşullandırmalı yorumlar var; o dükkan babamın oğlu da değil; ama kimse kendi dükkanının adını da bu şekilde geçmesini kabullenmez. Biraz ince düşünmek lazım.

  burda da bu yazdığın yorum üzerine de artık siz'li biz'li konuşmuyorum;
  kimse gidip de tüm bisiklet satıcıların tek tek neler yaptığını takip edemez, ben de etmem, bunun araştırılır bir tarafı da yok. benim yazdığım şeyler de ufak tefek değinmeli örneklerdir.İnsanlara benim akrabam veya yakınım olmadıkça bunu yap şunu yap demek benim tercihim değil. Karışamam da, akıl vermek de işim değil, tavsiyede bulunabilirim, ya da yardımcı olmak için birkaç ipucu niteliğinde ayrıntı da verebilirim fikir olsun diye.Ben senden burada akıl alacak değilim. Senden önce burada bir dünya araştırma yapıp da her parçayı tek tek kurcalayıp da aldım zamanında, yetmedi bisikletin boyu bana olmaz belki diye de satıcıdan izin alıp denedim binip öyle karar verdim. Yetmedi satışı yapanlarla da defalarca iletişime geçerek tüm parçaları eksiği olur mu olmaz mı listesini maille atıp da teyit aldım müşteri temsilcisinden. Alacağım bisikletin üzerindeki parçalar bunlar mıdır değil midir diye sorup soruşturdum o kadar.Teslim aldığım malın almak üzere sipariş verdiğim maldan farklı olursa iade edeceğimi de teyid edip verdim siparişi sen kafanı yorma yani, kendi alacağın bisikletle ilgili ben zaten yardımda bulunmak için zaman ayırıp da yazdım bazı şeyleri sana ve senden başke senin gibi almaya heveslenenlere de fikir olsun diye. Ben etmem gerektiği kadar tavsiyede bulundum yeterince; alacağın bir bisiklet alt tarafı, ince eleyip sık dokumadan almayacaksın zaten hiçbir şeyi bu zamanda. Para senin paran, sen düşünüceksin zaten bunları senden başkası değil. İyi niyetle birşeyler yazdık, önceki yazdığım da artık bundan sonra son tavsiyemdir, kimseye de artık bişey önermem, yardımcı olmak için de zamanımı ayırmam bir daha. Buysa teşekkürün hadi eyvallah, bana kişisel cevabın varsa özel mesajdan yolla, bu başlığı da ikimizin arasında çatışmalı didişmeli sohbet meydanına çevirmeye de gerek yok, sinir harbi yaratacak da durum yok çünkü, alacağın bisiklet ne olursa olsun hayırlı olsun. Umarım pişman olmazsın, umarım aklına getirdiğin olası mağduriyeti yaşamazsın.Hadi eyvallah
   

İlginizi Çekebilir

upload_2017-2-1_9-3-3.png
Şöyle bir hizmet olsa, iyi olmaz mıydı? - Katılacağımız yarış parkurunun tüm detaylarını biliyoruz. Diyelim ki, organizasyon bu parkuru internet sitesinden paylaştı veya geçen yıl bu parkurda...
3-1484682847509-16suife4qphq8-630-354.jpg
BikeRadar, velodrom testiyle yol bisikleti üzerindeki farklı sürüş pozisyonlarının ne kadar hız ve süre kazandırdığını bulmaya çalışmış :) Link yazının sonunda olacak. Testin en isabetli verileri...
upload_2016-4-29_9-7-59.png
Antrenmanları kayıt altına alıp bir program çerçevesinde performansınızı takip ediyorsanız, web üzerinden online hizmet veren analiz sitelerini mutlaka duymuş olmalısınız. Örneğin TrainingPeaks...