Salcanolar içinde kaldım

tolsen92

Aktif Üye
Tepki
48
Bisiklet
Salcano
Merhaba Arkadaşlar,Yarın city fun 60 getircek diye düşündügüm abi getirememiş.Bu sırada başka bisikletlerede baktım ve kafam aşırı karıştı bana yardım edin lütfen;

NG650
NG350
CİTYFUN 70

arasında kaldım.Gönül isterki NG350 alyım ancak pahalı ancak eger aradaki fark çok büyükse mecbur ondan alcam şimdiden teşekkür ederim

Scudo

muhyt

Daimi Üye
Tepki
193
İsim
muhittin
Bisiklet
Salcano
@tolsen92 şimdi konuya hemen salcano alacağına üzerine para koy başka marka al diyenler çıkacak ancak sen aldırma ne almak istiyorsan ondan al.
Ben geçen sene ng 350 aldım 700 tl civarına iki tane aldık çok ucuza geldi bu sene dolarında yükselmesiyle fiyatlar arttı. Ancak eğer alabilirim diyorsanız bence ng350 alın özellikle ng650 ile arasında belirgin fark var(cityfun70 i bilmiyorum ama sanırım oda ng 650 ayarında) ama eğer alırsanız başka markaların bu donanımda ki modelleri çok daha yüksek fiyata ve bence almadan pazarlık yapın fiyatı düşürebilsiniz.

camoko06

Aktif Üye
Tepki
222
İsim
Fatih
Bisiklet
Salcano
Screenshot_2016-02-12-10-30-15.png
Kardeş 350 v kullanıyorum,tavsiye ederim.Forum da ng 350 kullanıcılar kulübü var,aklına takılan birşey varsa oradan bilgi alabilirsin.

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.769
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
Ufak bir hatırlatma yapalım : Salcano NGxx serisi mtb yani dağ bisikleti sınıfında. City grubu ise adı üzerinde şehir sınıfında. Üstelik baktığınız City Fun 70 sabit maşalı bir şehir bisikleti. Dolayısıyla şu an elma ile armut arasında bir seçim yapmaya çalışıyorsunuz.

Forumda mtb-şehir sınıfları arasında kıyaslamalara ilişkin yüzlerce konu olduğu için es geçiyorum, lakin bisikletinizi kullanmak istediğiniz ortam şartlarına ve amaca göre seçim yaparsanız üzülmezsiniz.

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
Bisiklet almak laptop almaya led tv almaya yada cep telefonu almaya benzemez.

Araba alırken siz gidip param var diye off road aracı alıyor musunuz. Sadece işe gidip geliceksiniz şehirde asfaltta kullanıcaksınız.

tolsen92

Aktif Üye
Tepki
48
Bisiklet
Salcano
@Sadettin Z. çok teşekkür ederim.Aslında çok kararsız kalmamın sebebi yükseltilebilir bisiklet olmasını istiyorum.
@Taxonera Abi işte benim sıkıştıgım nokta bu normalde işe gidip geleceğim devamlı ama pazar günleride köylere gidebilirim.Yani eğer yollar kötüyse city fun sınıfta kalır diye düşünüyorum.Dağ bisikletlerine karşıda Salcano Excel yüzünden ön yargım oluştu.Birde en fazla önem verdiğim konu bisikletin yağ gibi kayması o yuzden kararsızım

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
Dağ Bisikleti hiç bir şekilde yağ gibi kaymaz.

Sen şehir al.
Toprak yolda da gider. Önü amörtisörlü al biraz daha fazla verirsin ama.

Daha çok şehirde mi köy yollarında mı sürücen. Oranla kafanda %70şehirde ise düşünme.

• Beğen
Tepkiler: engin444

tolsen92

Aktif Üye
Tepki
48
Bisiklet
Salcano
@Taxonera sağolasın ilgilendiğin için abi,V frenlerin gıcırdama sesi çıkarmasından nefret ediyorum frene basınca saçma bir ses çıkaryo çogu v fren.Bu nedenle mekanik disk fren düşünüyorum onda böyle ses çıkıyor mu acaba

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
O ses bende dışarıda 0 altında soğuklarda jant soğuduğu zaman ön tarafta yapıyor disk daha yeni elbette ondan alman daha iyi

ersnpk

Daimi Üye
Tepki
516
İsim
Ersin
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Şehir - Tur
salcano ile fiyat aralığı yakın olan carraro mosso gibi markaların alternatiflerinede bakabilirsiniz..ayrıca öncelikli karar vermeniz gereken şey modelden önce mtb mi şehirmi olmalı alternatifler azaldıkca yanlış seçim yapmaktan bir o kadar uzaklaşırsınız..

tolsen92

Aktif Üye
Tepki
48
Bisiklet
Salcano
@ERSN PK mosso ve carraro bisiklet servisi yok bizim orda alsam kendim kursam sorun olur mu?

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
@tolsen92 Sorduğun soruya şu cevabı vermiştim ama sanırım görmedin..

Bisiklet siparişini vermişsin sanırım bugün gelecek dediğine göre.Daha önce 2010
model Ng303 Sram kullandım ve kadrosu sele
borusu ve arka çatal kısmından limit içerisinde
olduğu halde kırılmıştı.Sonrada çalınmıştı oda
ayrı mesele..
Salcanoya karşı önyargım yok tecrübem var.Sonra aynı haftası Whitle Miwok 1051d
aldım.Çok sağlam bir bisikletti salcanoyla
alakası bile yoktu.Salcano esnemeden dolayı
kırılmıştı ve örnekleride çok..O yüzden ben
Salcanoya pek sıcak bakmıyorum.Kullanacaksan
fazla atraksiyona girme derim..

Bursa'da Carraro ve Mosso servisi yok demişsin.Uzak ücra bir ilçedemi oturuyorsun?BisikletCenter Mosso(Ümit Bisiklet),Carraro(Accell Bisiklet),Salcano(Salko Bisiklet) markalarının yetkili satıcısıdır.15 dkda kurup teslim ederler.En iyi fiyatıda orası verir.Pazarlıkla iyi fiyata alırsın.

• Beğen
Tepkiler: ersnpk

ersnpk

Daimi Üye
Tepki
516
İsim
Ersin
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@tolsen92

@Candan Biberci

@Candan Biberci arkadaşın verdiği cevaptan sonra benim cevap vermeme pek gerek kalmadı sanırım : ) ayrıca kendinde kurabilirsin ama bu herhangi bir sorunda garantiyi etkileyebilir diye düşünüyorum..

• Beğen
Tepkiler: tolsen92

Tayfun Sezer

Daimi Üye
Tepki
288
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
City Fun 50 hd kullanıyorum. Parasının bisikletidir. Pedalı çevirisin o gider. Servis sonrası bakımı için bişey diyemem. Zira gerekli bakımlarını kendim yapıyorum. Ayrıca bisikleti hor kullanırım. Kaldırıma da iner çıkarım. Bozuk taş toprak yolda da kullanırım. Tek sıkıntım jant teli oldu. Hatta şu an arka 5 tel kırık. Sadece böyle daha ne kadar gidecek diye merak ediyorum. Bisikleti daha özenli kullanırsan daha verimli olur tabi. Bunlar da benim bisikletimle olan tecrübelerim.

• Beğen

engin444

Üye
Tepki
40
Yaklaşık 7 aydır, karlı havalar hariç Salcano Üsküp kullanıyorum. Sadece selesini değiştirdim. Aldıktan sonra mahalledeki bisikletçiye ayarlarını yaptırdım. Herhalde 4000 km yol yapmışımdır. Ne akordu bozuldu ne de başka bir ayarı. Çok da memnunum. Profesyonel olarak kullanmayacaksanız bugünün şartlarında fazla masrafa lüzum yok bence.

• Beğen
Tepkiler: Tayfun Sezer

tolsen92

Aktif Üye
Tepki
48
Bisiklet
Salcano
Çok teşekkür ederim gerçekten bu sitedeki insanlar çok seviyorum.Ne kadar doğru yaptım bilmiyorum ama abiden city fun 60 istemiştim.Ama sonra düşündüm ng650 hidrolik disk fren aldım yarın alcam yani :D

engin444

Üye
Tepki
40
Salcanonun servislerinden şikayet ediyor arkadaşlar. Benim hiç şikayetim yok. Çünkü problem yaşamadım. Bisikletçi arkadaşıma uğruyorum sık sık sohbet etmeye: Trek, Giant, Specialized, Cube marka bisikleti olanlar da ona geliyorlar şikayetleri için. Servise falan gittikleri de yok.

• Beğen

tolsen92

Aktif Üye
Tepki
48
Bisiklet
Salcano
@engin444 aynen abi zaten salcano'nun kaşına gözüne hasta değil millet ama bence en fazla servis ve para konusunda iyi olan salcanodur

boraking

Üye
Tepki
4
İsim
Bora K.
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti