Salcano XRS800 mü yoksa başka model veya marka mı?

Forever

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Bianchi
Salcano XRS 800 modelini almayı düşünüyorum bütçem kısıtlı 900 ile 1200 lira arasında önerebileceğiniz yada XRS 800 modeli nasıl bolu da bisiklete kulübünde 1-2 kişide gördüm gayet memnunlardı ama karar veremedim

1- SALCANO XRS 800
2- KRON RC 1000
3- SEDONA 601 (üretilmiyo diye biliyorum ama belki 2. el ya da düzcede bulabilirim)

bu 3 bisikleti araştırdım ama karar veremedim

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
bir salcano xrs800 kullanıcısı olarak başka bir yazımı copy paste yaparak sana yardımcı olmaya çalışayım.

vitesleri shimano 2300 serisi ve şıkır şıkır çalışıyor. kadro dersen, ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı ama benim bir şikayetim yok. en berbat yanı frenleri. hiç takmasalarmış daha iyiymiş. bende sirkeci'ye gidip shimano tiagra fren aldım. ama onda da ön maşa geniş ve fren mil yuvası derin olduğundan tiagra uymadı. bende tiagra'yı parçalarına ayırdım, milin uzununu ümraniye sanayide tornacıya yaptırdım ve taktım. şu anda fren sorunu da çözülmüş oldu. birde salcano bisikleti toplarken hiç özen göstermiyor. senin bisikleti aldıktan sonra bir elden geçirmen gerekiyor.

arkadaşımında aynı model bisikleti var. onun shifter'ı bozuldu. iki gün sonra yenisi geldi, taktık oldu bitti. kimi arkadaş salcano servisinden dert yanmış ama bizim böyle bir sorunumuz olmadı.

bu tip işlerle uğraşabilirim diyorsan xrs800 güzel seçenek olabilir. yok arkadaş, ben bisikleti alırım elimi de sürmem diyorsan o zaman başka marka ve modellere bakacaksın.

ben çok memnunum xrs800 den. belki daha iyi bir bisiklet sürmediğim için olabilir :D

şimdi esas konu xrs800 modelini ürün gamından kaldırdı salcano. yani bulması biraz zor olabiliyor.

Yakup ADIGÜZEL

Daimi Üye
Tepki
75
Bisiklet
Merida
Yol bisikletlerinden pek anlamam ama bütçenizin biraz üstünde sedona 610 var,tanıdığınız bisikletçi varsa pazarlıkla alabilirsiniz,bence güzel bisiklet.

frkn9119

Aktif Üye
Tepki
19
Bisiklet
Salcano
bence 2.el cok daha guzel modeller bulabılırsın 0 almak yerıne.. bende o fıyat aralıgında 2. el trıban 5 aldım ve gayet memnunum.. arastır 2.el temız,daha farklı ve daha ust sevıye modeller bul derım

Forever

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Bianchi
Cevaplarınız için Teşekkür ederim ama XRS 800 modelinden vazgeçtim .

Salcano XRS 040 Sora bisikletini alıcam ama internetten olucak 9 taksıtlı ve vade farkı koymayan güvenilir bir sitede bulabilirsem alıcam . 10.5 kg ağırlıgı var sora vites sitemi diger forumlarda okudugum kadarıyla güzel ve akıcı bir bisikletmiş , Boluda ne bir adam gibi bisiklet satış mağazası var nede adam gibi yetkili servis bisiklet satışı yapan adam daha hangi bisiklette ne fren sistemi ne vites sistemi , ağırlıgı hiçbirini bilmiyor servis daha kötü tüm markaların ufacık bi dükkanda toplamış adam artık internetten alıp kendım toplayacagım

frkn9119

Aktif Üye
Tepki
19
Bisiklet
Salcano
hayırlı olur inş :)
yınede aklınızda bulunsun eger bulabılırseniz b'twin triban 5'te aynı fıyatlarda.. sora vites sistemli ayrıca ekstra olarak ön ve arka maşası karbon 9-9.5kg sanırsam.. en güzeli ise ömür boyu kadro ve maşa garantisi olması

Forever

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Bianchi
O markada vardı aklımda ama Bolu cok kucuk ve cesıt hıc yok bısıklet satan tek bı yer var bıraz daha ıyı bısıkletler var gerısı market bısıkletı genelde ınternetten alınma bısıkletler var btwin triban 5 ı bulabılecegım neresı var o bısıkletı bulamadıgım ıcın salcanoya yoneldım

Hasan ali Gülmez

Aktif Üye
Tepki
38
Bisiklet
Salcano
Resimleri Bekliyorum abi yazın bende almayı düşünüyorumda :) Şimdiden Hayırlı Olsun.

frkn9119

Aktif Üye
Tepki
19
Bisiklet
Salcano
@Forever

Triban 5i Decathlon'da bulabilirsiniz eger cevrenizde varsa.. internet siteleride var fakat orda triban 5 yok sanırım 3 var gelirmi ilerleyen zamanlarda oda bilinmez :)

frkn9119

Aktif Üye
Tepki
19
Bisiklet
Salcano
İkinci el uygun bişey bulamazsan sıfır triban 3 alabilirsin 999tldir. İnternettende alabilirsin decathlon un sitesinden tabi stokta bulabilirsen

Forever

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Bianchi
Teşekkür ederim Btwin demesen ben coktan unutmustum yarın gıdıp salcano xrs 040 sora modelının sıparısını verıcektım Buldum orda 999 Btwin triban 3 var 57 cm olan oda bana uyar 1.80 boyum var ağırlıgıda gayet guzel alıcam cevap beklıyorum bakalım bonus karta 3 taksıtden fazla oluyomu dıye sordum olmuyosa cekıp bankadan taksıt yapıcam

frkn9119

Aktif Üye
Tepki
19
Bisiklet
Salcano
tesekkur ıcın beğen butonunu kullanabılırsın :in:
hayırlı olsun bakalım,bol bol fotograflarını beklıyoruz ;)

enzo

Forum Psikopatı
Tepki
1.183
İsim
Enes Ç.
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Forever

Bacak boyunuz ne kadar? Büyük gelme ihtimali var.

• Beğen
Tepkiler: Ömer KARAN

Forever

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Bianchi
@Enes Çatal

Dediğin gibi bana büyük gelicekmişti , btwin 57 cm lik bisiklet zaten bana nasip değilmiş alamadım . İnternet mağazasının stokları her hafta yenileniyomuş iyi kide alamamışım 52-55 cm lik kadrolara bakıcam o da gelirse tabi inşallah yarın yada bu akşam stoklarına btwin triban 5 i koyarlar yada tekrar 3 ü koysunlar alıcam artık btwin i

Forever

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Bianchi
Yol Bisikleti - Road Bike

Boy Kadro Boyu (cm)
155 - 165 48 - 51 cm
165 - 170 51 - 53 cm
170 - 175 53 - 55 cm
175 - 180 55 - 57 cm
180 - 185 57 - 60 cm
185 - 190 60 - 62 cm
190 - 195 62 - 64 cm
195 - 200 64 - 999 cm

Yol bisikleti tercih ederken kullandığınız noktalar da önemlidir. Özellikle yokuşların çok olduğu yerlerde kullanıyorsanız küçük kadro seçmeniz sizi bu tip yollarda rahatlatacaktır.

57 cm kadrolu olanı koymuşlar bacak boyum da 82 cm acaba uygunmu ?

enzo

Forum Psikopatı
Tepki
1.183
İsim
Enes Ç.
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ölçülerinize göre 56 boy size uygun 1 cm deyip geçmeyin ayrıca ben 54 almanızı tavsiye ederim -kontrol açısından- (en iyisi gidip denemek bisikleti, hepsinin geometrisi farklı sonuçta)

Tepki
0
İsim
Doğukan DENİZ
Bisiklet
Diğer
Salcano'da B'twinde 2 el salcano 720 TL B'twin 950TL sizce hangisini almalıyım veya başka öneriniz varmı çok acil cevap lazım yoksa başkası alıcak !!! (EN FAZLA 1100 TL ŞARTIYLA)