Salcano xrs060 nasıldır

Ömer Yüzgeç

Daimi Üye
Tepki
123
Bisiklet
Salcano
Merhaba arkadaşlar bu ara yeni bir bisiklet almam gerekiyor ve yol bisikleti almak istiyorum, şöyle oturup adam akıllı düşününce yol bisikletinden başka bisiklet beni mutlu etmeyecek bunu anladım ve araştırmaya başladım. Bisiklet almak için yazın çalışacağım 1 ayım var ve en fazla 700 800 toplayabilirim, bu fiyatlardaki bisikletler belli Salcano xrs060,tiriban 3 başkada yok şimdi sorsam hangisi diye tabiki triban 3 ama bildiğim kadarıyla tribanlar artık üretilmiyor ve elde kalanlar satılıyor uygun kadro boyu bulmak zor falan filan. İnternet sitesinde şuan bana uygun kadro boyu var (51) ama bitme olasılığını düşünerek salcano'yu da düşünmem lazım velhasıl kelam salcano xrs060'ı mecbur kaldığımda alsam hata etmiş olur muyum ? Bitme olasılığının dışında xrs060'da indirim olayıda var.

ÖZET: ağustos eylül gibi bisiklet alacağım triban 3 biterse veya o kadar para toplayamazsam xrs060 alırsam çok büyük hata etmiş olur muyum ?

Scudo

Ömer Yüzgeç

Daimi Üye
Tepki
123
Bisiklet
Salcano
@cyclopath Bu ay staj var bizimkilerle anlaşmamızda yaz stajı maaşını bizimkilere verecektim ama böyle böyle anlatınca durumu staj maaşınla alırsın dediler (ne kadar maaş verecekler belli değil) staj bitince yetmezse ağustosa kadarda çalışırım o zamana kalı inşallah öbür türlü yapacak bir şey yok.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Başlangıç için bir bisiklet alınır, çok da mükemmel olması beklenmez zamanla yükseltilir ya da satılır üst model alınır.Ama Xrs060 alman tamamen gereksiz bana göre.Elle tutulur bir yanı yok ki bisikletin.Market bisikletine yol gidonu takılmış duruyor.Staj'dan alacağın para köşe'de dursa sonra biraz daha üstüne koysan da daha iyisin alsan mesela? Harçlık falan alıyorsundur sonuçta.İşte biraz bir yerden kısarak biriktire biriktire alırsın.Zaten sanırım bir konu'da 800 tl gibi bir şey birikebileceğini söylemiştin.Belki biraz daha beklersin ama beklediğine değer.Çok klişe olacak ama Xrs040 Sora alırsın ve senin için çok daha iyi olur.Nakit alımda 1000 TL'ye bulabilirsin İstanbul'da

Ömer Yüzgeç

Daimi Üye
Tepki
123
Bisiklet
Salcano
@Uptown Cyclist

Nakitte 1000 liraya xrs040 bulabilir miyim ki ? Bir de aileye anlatma kısmı var 800 liraya zor izin veriyorlar 1000 lira dersem 1000 lira bir bisiklete verilir mi derler o zaman en iyisi para 800 lira olunca triban varsa alırım yoksa bakarız.
Edit: Abi sen hidraya benziyorsun yada fotoğraftan öyle çıkmış.

serdar k

Bize her yer 61
Tepki
482
Bisiklet
Focus
Temiz 2.el çok güzel bisikletler var forumda var özellikle. Ör: (link) Incelemekte ve beklemede fayda var diye düşünüyorum

serdar k

Bize her yer 61
Tepki
482
Bisiklet
Focus
@Ömer Yüzgeç
Bu konuda birşey diyemem, ama gerçekten temiz bisikletler var uygun fiyata satılan. Ölüsü 060 tan bana göre daha çok edecek. Eğer çevrende yakınında işten anlayan birisi var ise onunla bakıp alabilirsin.

Ömer Yüzgeç

Daimi Üye
Tepki
123
Bisiklet
Salcano
@serdar k Çevremdeki bisikletten anlayan kimse yok sadece metin bisikleti tanıyorum zamanında çalışmıştım yardımcı olurlar herhalde. Aklımda şu da var mesela 2014 ürünler veya yani bir önce ki sezonun ürünlerinde indirim yaparlar heralde.

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
kesinlikle 2. el bir bianchi slr 200 alırdım senin yerinde olsam..
microshift, shimano claris, 3400dan medet ummaktansa kapı gibi shimano sora kullanırsın :D

(link)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Ömer Yüzgeç İkinci ele sıcak bakamıyorum. Bilmiyorum yani o adam onu nasıl kullandı emin olamıyorum

motorlu taşıt olmadığı için 2. el kısmına fazla takılma bence

Ömer Yüzgeç

Daimi Üye
Tepki
123
Bisiklet
Salcano
@DKN Takılmadan kastın ikinci ele bakma mı, ikinci eli el alırken kafan rahat olsun mu anlamadım.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Ömer Yüzgeç

bazı şeylere 2.el muamelesi yapılmasını yanlış buluyorum ben. örneğin spor salonunda kullanılan bir alet hâla sıfırdır "benim gözümde". yani demek istediğim bisiklet mekanik bir taşıt 2.el alınabilir

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Ömer Yüzgeç bende bakıyorum ilanlara şu aralar. çocukluğumda bisikletten inmezdim güzel bir bisiklet bulup neden eski günlere dönmeyeyim dedim :) kondisyon bakımından da iyi sayılırım ancak konuya fazla hakim değilim. yarış/yol bisikleti istiyorum ama hangi marka-modeli tercih edicem bilmiyorum. salcano'nun bu tür de uygun fiyatlara satıldığını gördüm ama konuları iyice sindirerek okuduktan sonra kafamda birkaç model belirleyip öyle soracağım bende

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
eskiden slr200 sora ile gelirdi. şimdi daha dandik vites sistemiyle, aynı fiyata kakalanmaya çalışıyor. sahibinden 214440464 numaralı ilandaki arkadaş full sora sistem olduğunu yazmış

pek çok firma geçen sene sora ile sattığı modeli bu sene claris veya daha dandik sistemlerle aynı fiyat üzerinden satıyor. üzerine sora koysa zam yapmak zorunda kalacak çünkü. kurtarmayacak. fiyatı artırmamak için sistem dandikleştiriliyor.

ben tercihimde ısrarcıyım :D slr200