salcano xrs030 tiagra yol bisikleti

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
(link)
evet arkadaşlar bisikletin özellikleri ve kalitesi videoda çok iyi bir şekilde anlaşılıyor.çok güzel bir bisiklet olduğu belli ilk bu bisiklet üstünde fazla durmadım ama video yu izleyince bisikletin kalitesini gördüm galiba forumumuzda da bu bisiklti kullanan arkadaşlar var.

Scudo

IbrhmAkgl

Daimi Üye
Tepki
211
Bisiklet
Salcano
Evet arkadaşım bisiklet gayet güzel. Bu bisiklet Samsun'da Muhammed diye bir arkadaşa ait. Videoyu ben çekip upload ettim. Alel acele telefon ile çekilmiş bir video olduğundan bisikletin kalitesini yeterince yansıtmıyor bence. Sürüş keyfi harika. Bisiklet ile 10 km kadar yol gittim nasıl geçtiğini anlamadım. Kendi hibrit isikletim ile 42/11 dişli oranı ile kullanamazken bunda 52/11 çok rahat gidiyor.

Salcanolar bence haksız eleştiriliyor. 300-400 TL'ye Salcano alıp bu bisikletten Trek kalitesinde zevk ve servis hizmeti bekliyoruz. Ama malesef üç kuruşa beş köfte olmuyor. Genç arkadaşlar hoplaya zıplaya 2 tane salcano astro kadro kırdılar fabrika 1 ay içinde yenilerini gönderdi. Daha ne yapsınlar. Fakat bazı servisler ilgilenmiyor. Bu sebeple bisikleti alacağnız adama dikkat edin. Yoksa Salcano malının arkasında bence.

Ben bu bisikletin Apex donanımlısını alacağım yakın zamanda.

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
eğer sizin için vites çok önemli değilse bence 400 tl daha fazla vermeye gerek yok arada da 400 gram falan ağırlık var onun yerine bir iki jant parçasıyla daha iyi hafifler gibi duruyor bisiklet.

IbrhmAkgl

Daimi Üye
Tepki
211
Bisiklet
Salcano
@emircan Başbuğ06

Vites çok çok önemli değil ancak Sram'a geçmek istiyorum. Sram'ın tepkileri mtb'de hoşuma gitti yolda nasıl olacak merak ediyorum. Üzerinde pek değişiklik yapmayı düşünmüyorum ama tavsiyelere de açığım.

• Beğen
Tepkiler: observer

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
bi sorum daha olacak acaba bu bisiklet en ucuz ne kadara alınır?
ben liste fiyatı 260 tl olan novayı 200 e almıştım bisiklet ucuz olduğu için indirim fazlaydı galiba yaklaşık yüzde 23 indirim oluyor.
2039 tl bu bisiklet.yüzde 23 indirimle 1523 e geliyor :D ama o kadar yapmazlar galiba en ucuz 1800 olur diye düşünüyorum.

IbrhmAkgl

Daimi Üye
Tepki
211
Bisiklet
Salcano
@emircan Başbuğ06

Net bilmiyorum ama tahminim bayilerin %10-15 arası bir kar oranı var Salcano'nun site fiyatına göre ki o kadar da olmalı. Bazı yerler 2492TL olan bisikleti 2200TL'ye kadar inebiliyorlar. Çok yakından tanıdığınız bir bayi varsa adam kar almaz onu da siz hesaplayın. Arkadaşım Tiagrayı 1900'e aldı diye biliyorum.

• Beğen

Kadir Altuntaş

Forum Bağımlısı
Tepki
678
Bisiklet
Whistle
:) Arkadaşım Video çekim,anlatım güzel olmuş Teşekkürler.Muhammed Arkadaşımızın Bisikletide Hayırlı olsun.Ayrıca konuyu açan Emircan Arkadaşımıza
Teşekkürler.ALLAH kaza bela vermesin,cemi cümlemize..Bol Pedallar...

Gökhan Ö.

Forum Demirbaşı
Tepki
266
Bisiklet
Focus
2500 lira liste fiyatı olan salcano MTB yi 2000 nakit yahut 2100 taksitle anlaşmıştım.

• Beğen

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Acaba kadro kalitesi, açıları ve esnemezliği nasıl? 50km ile giderken ayağa kalkıp asıldığında zıplıyorsa 2000TL ye yazık olur. Eğer gerçekten kadrosu kaliteliyse, hiç düşünmez bisikletimi satıp alırım hemen.
Salcano hangi firmaya yaptırıyordu kadrolarını bilgisi olan var mı?

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
salcano kadrosunu axman a yaptırıyor.
çoğu konularda karşılaştırma arasında sedona ve salcano arasında kalınınca salcanonun donanımı daha iyi olmasına rağmen herkes sedonayı öneririrdi ama sedonayıda axman üretiyormuş.yani bence salcanonun kadro kalitesi de oldukça iyi her ne kadar bi trek-giant-specialized olmasa da

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
(link)
galiba bu bisiklette bu kadro kullanılıyor.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bu model benim de oldukça hoşuma gitti yiba çarşısındaki bayii de bulunur umarım. haftasonu bakıcam.

IbrhmAkgl

Daimi Üye
Tepki
211
Bisiklet
Salcano
@emircan Başbuğ06

Değil arkadaşım, verdiğin linkteki kadro karbon.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
ibrahim bey arkadaşınız bisikleti nereden aldı acaba ve de siz nereden almayı düşünüyorsunuz? samsun'da bulunabiliyor mu?

IbrhmAkgl

Daimi Üye
Tepki
211
Bisiklet
Salcano
@M.Rauf

Bugün Salcano Karadeniz Bölge Satış Sorumlusu Mesut Bey ile görüştüm Çarşamba'dan Aydın Bisiklet vasıtası ile. Bu bisikletleri elleinde hazır olarak tutmadıklarını ancak sipariş durumunda hazırlayıp(üretip) bir hafta içinde kargoya verdiklarini söyledi. Genel olarak bayilerde de pek yok o sepeple biisklet ile alakalı pek foto vide vs bulunmuyor. İstanbul'da Metin Bisiklette var zannedersem ama emin değilim.

Arkadaşım Samsun'da bir bayi aracılığı ile aldı ben ise yine bir bayi aracılığı ile alacağım. Benim şansım bisikletin canlısını görmüş olmak. Ama düşünürseniz benim alacağım Aydın bey sizlere de yardımcı olabilir. Bisikleti Aydın bey kanalı ile alırsınız. Bisiklet sizin adresinize gelir.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
anladım. fırsat olursa bu hafta sonu yiba çarşısındaki salcano bayiine bakacağım. belki orda olabilir. servis hizmetleri açısından yakın bir yerden almak daha mantıklı olur sanırım. arkadaşınız kaça aldı bu arada? peşinde indirim filan yapıyolar mı?

yeyu

take me back to my bike on the road
Tepki
188
Bisiklet
Scott
ben de bu bisikletten aldım bugün, uygun bir pedal önerebilir misiniz?