Salcano XRS 070 hakkında

izzmirlipedallar

Aktif Üye
Tepki
64
İsim
Gürkan Erçay
@nuruasakir Haftada gidecegim şu an en fazla 15km. Malum okullar, sinavlar var. Bu yaz ve seneye yazin calisarak 2000tlye bir yol bisikleti almayi planliyorum. Kafama koymamin sebebide bu fiyata baska bi yol bisikleti yok maalesef :/

@barış barış Tesekkurler

Scudo

izzmirlipedallar

Aktif Üye
Tepki
64
İsim
Gürkan Erçay
Profesyonellige bir adim daha yaklasmak istiyorum. Butcem en fazla 650tl. İkinci el derseniz triban 3 baktim yasadigim yere yakin yok maalesef. Tek care XRS070 kaldi. Hafta icleri gunde 3-4 km hafta sonlari 7-8 km yapicam. Bu bisiklet yeterli midir ? Agirligi 12.2kg yol bisikletine gore fazla biliyorum ama bacak kaslarim 5 yasimdan beri bisiklet surdugum icin gayet gelisti. Market bisikletiyle %50 egimli 50-100 metre yokuslari yorulmadan cikiyorum. Salcano XRS 070ide en fazla 1 buçul sene kullanip daha sonra butceyi 3000-3500e cikaricam. Bunlari ele alarak bisikleti degerlendirirseniz sevinirim :)

• Beğen
Tepkiler: BerkSimsek

Saturn

Aktif Üye
Tepki
90
Daha önce test etme imkanım olmuştu, bence sadece şekil olarak yol bisikleti denebilir. Tekerleri çok kolay patlıyordu. Kağıt üzerinde 2-3 kilo pek bir değil gibi duruyor ama bana baya ağır gelmişti. Dişli sayıları da hatırladığım kadarıyla bir garipti. Yerinizde olsam, günlük 3-4 km'lik yol için 600 lira vermem, 1 sene sonra bu parayı da ekleyip daha geniş bütçeyle bakarım.

izzmirlipedallar

Aktif Üye
Tepki
64
İsim
Gürkan Erçay
Bayadır para biriktiriyrum ama artık ufakta olsa bir adım atmak istiyorum :(

TolgaU

Aktif Üye
Tepki
103
İsim
Tolga
@gurkanercay
Selam, Bazı kulüpler antreman için bisiklet veriyor(geçici) sana kulüplere katılabilirsin.:)
şimdiden bu bisikleti alıp 1.5 sene pişman olmaktansa 1.5 sene biriktirip cok daha güzel bisikletlere sahip olursunuz.:)

• Beğen
Tepkiler: izzmirlipedallar

izzmirlipedallar

Aktif Üye
Tepki
64
İsim
Gürkan Erçay
Oneriniz icin tesekkurler. Daha 16 yasindayim kulüp gibi işleri üniversiteye birakiyorum. Nedeni ise dersler :) Elimdeki 650 TL ile 1 buçuk sene beklemek dışında ne gibi adımlar atabilirim profesyonellige dogru ?

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.933
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
1,5 sene napıcam demişin, market bisikletiyle devam edebilirsin. Bende şnceledim 070i ve yukarıda arkadaşın bahsettiği gibi şekli benziyor sadece yol bisikletine o da dropbar yüzünden.
İnceledinmi bilmiyorum ama vitesler gidından değişiyor ve kalite yerlerde bi sistem. Jant lastik zaten memnun etmez.
Bunları kötülemek için yazmıyorum, parasının hakkı budur.
Tavsiyem 2.el bakman bu arada parayı artırmaya çalışman olur.

• Beğen
Tepkiler: ÖzDi

Saturn

Aktif Üye
Tepki
90
Şimdi bu bisikleti alsanız bile kış geliyor. Yani kışın da bisiklet sürmek biraz zor bence, ekipman lazım biraz. 3-4 km'yi 1.5 sene yürümek de güzel bir antreman olur. Evde kendi vücut ağırlığınla da antreman yapabilirsin. Bunları içine sinmeyen bir bisiklet alıp 2 yıl sonra yol bisikletine geçen biri olarak söylüyorum.

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
ister triban3 ister xrs070 al, ama senin tek masrafın bisiklet olmayacak bunu da bil.
kaskını eldivenini formanı aydınlatmanı iç lastiğini derken en az 100 lira daha lazım. bunları atlama.
profesyonelliğe adım atmak istiyorum diyosun formadan hiç bahsetmemişsin. öyle profesyonel mi olur :)

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
süper @gurkanercay
ayarları ve bakımı decathlona beleşe yaptırabileceğin için triban bi tık önde :D

Okzld

Üye
Tepki
0
İsim
Oğuzhan
Bisiklet
Salcano
Salcano xrs 070 ile İstanbul-Bursa turu kaç saat sürer ve zorlu olurmu? dinlenme falanda dahi

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Okzld Feribotla nerden baksan 6-7 saat