Salcano XRS 060 Kullanıcıları Kulübü

Tepki
122
İsim
Budak
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Salcano XRS 060 Kullanıcılarının da bir forum içi kulübü olsun paylaşım yapalım dedim. ?

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35
Scudo

ghstrdr61

Üye
Tepki
13
İsim
zafer
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bunun içinde ilk yorumda bisikletin bir fotoğrafı ve bisikleti tanıtır bir yazı daha güzel olurdu düşüncesindeyim. ve benim gibi ilk yol bisikletini alacaklara kullanicilarin memnuniyet oranlarının yardımcı olacağı düşüncesi icerisindeyim.

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35
Tepki
122
İsim
Budak
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben sonbahar sonunda satın aldım evde kenarda lastikler sönmüş bekliyor. Bilip etmeden tanıtmak istemedim. Yol bisikleti dropbar deneyimin sıfır.10 yıllık Salcano ng650 dağ bisikleti kullanıcısıyım. Bisikletimin lastiği bile hiç patlamadı. Tek salaklığım şehirde bisiklete kullanacaksam neden dağ bisikleti aldığım oldu. Sanki dağ başında bisiklet kullanıyorum :) Tabi kaldırımları hoplaya zıplaya geçme bisikleti tabiri caizse tepe tepe kullanma lüksüm oldu. :) Bu bisiklette hiç problem yaşamadım O sebeple Salcano aldım. Lakin sorun yaşarsam bisikleti satan hıyarların yardım istendiğinde hiç ilgilenmediklerini farkettim. Bu model ile ilgili bir başlık açılmamış ve açayım dedim.İlk problemim lastik şişirme olayı oldu. Presta valf var bu bisiklette. Geçen sene bu konu hakkında bir video bile attım youtube ' a

Geçen bisikleti aldığım yere gittim. 2000 liralık bisikleti satan adamın dükkanında 5 liralık presta dönüştürücü yok ve adam bu konuyu bilmiyor ve üstelik Salcanonun yetkili servisi ve bayisi. Çalışan personeline soruyu sorarken bisikleti geçen yaz bana satmak için taklalar atan evimle aynı mahallede olan dükkan sahibi beni dükkandan kovdu. Gitsin şu an işimiz var diye gel buraya diye personeline bağırdı. 45 yaşında adamım. Biraz daha konuşsa dükkana girip adama dalardım. Bisikleti aldığıma o an pişman oldum. Oğluma da bisiklet bakacaktım bir lafıyla müşterisini kaybetti. Diğer servislerde böyle ise işimiz var. Ve öyleyse bu başlık altında çok dertler çözeceğiz gibime geliyor. 5 liralık presta uç geldi kargodan ama bende moral bozuk. Yer Salcano Beylikdüzü Yakuplu servisi ve satıcısı.. Umarım bisiklet eski bisikletim gibi olurda bu çakalların eline bakmam ya da bilgi paylaşımı ile kendi sorunlarımızı kendimiz çözer ve birbirimize destek oluruz.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.455
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Büyükçekmecedeyim. Evimde hemen hemen hertürlü alet mevcut. Herhangi bir sıkıntı olduğunda beklerim. Açık otopark mevcut. Havalar güzel. Sohbet muhabbet eşliğinde çözmeye çalışırım. Çözemeyeceğimiz problem olduğunda benden daha bilgili ve tecrübeli arkadaşlara yönlerdirme yaparım. Benim çözeceğim problemler bedelsiz, yönlendireceğim arkadaşın çözeceği problemler piyasanın altında bedelli olur. ?

Öncelikle o el pompası ile lastikleri şişirip yola çıkarsanız bu yol bisikletinin lastikleri de çabuk patlıyormuş cümlesini buraya yazarsınız. Reçete olarak basınç göstergeli bir ayak pompası yazıyorum size.

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.414
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@trainspotting35
tam aradığım komşu tipi :D ama çok uzak :(

bsklt07

Forum Demirbaşı
Tepki
824
İsim
tuğrul
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Güzel Bisiklet fakat kadro secimini iyi yapın

Tepki
122
İsim
Budak
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@trainspotting35
Teşekkürler, şimdiden evde 2 tane pompa oldu. Ayakl pompası sattı bana bisikleti satan vatandaş ama manometresi yok. ? Bisikletçiyede güven yok. Zaten yukarıda bahsettim.Bisiklete çanta hatta bir bisiklet daha alacaktım erteledim. Herşeyi çifter almak istemiyorum. Evde kavga çıkıyor sonra ? Evde 3 tane deniz paletim var misal. O yüzden zamana yayarak okuyup araştırarak alacağım.

Tepki
0
İsim
Hüseyincan
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@trainspotting35
merhabalar bendesalcano xrs 060 var ses yapıyor usta orta göbek sökülüp ters takılacak dedi fabrika hatası dedi servis ilgilenmiyo bile sence ne yapabilirim

Tepki
122
İsim
Budak
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Salcano un yeni yarış bisiklet modellerinin hiç birinde disk fren yok. Bir sene sonra bu modeli üretmez oldular. Biz mi şanslıyız? 19 bin lira fiyat etiketi olan karbon yarış bisikketinde bile disk fren yok. Bizim bisikketin hem önü hemde arkası disk fren. Var mı bilgisi olan ?

• Beğen
Tepkiler: Tutmosis89

Tutmosis89

Forum Demirbaşı
Tepki
1.751
İsim
Mehmet D.
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@budak şener salcano neden disc frenli yarış bisikleti yapmıyor ben de anlamadım. Eski modellerde vardı. Ben tamamem disc fren yok diye tercih etmemiştim. Ben hidrolik disc den vazgeçmem. Bisan bile yeni modellerde discli seçenekler sunuyor. Ayrıca ben salcano firmasını çözemedim. Ne yapmak nereye varmak istiyorlar acaba?

• Beğen
Tepkiler: budak şener

gaspetizm

Üye
Tepki
13
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
konu hortlatayım disc frenli mavili üzerinde araba boyası olan bir tane aldım(ikinci el) dağ bisikleti sonrası inanilmaz keyif aldım bir haftada sonuç jant yamuk göbekler bakım istiyor 100 kilo civarı 40 yaşında insan olarak şimdilik beklentimi karşıladı

Tepki
3
İsim
Hakkı
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Herkese merhaba. Disc frenli, 28-35c aralığında kalın lastik takabileceğim bir bisiklet istiyorum fakat kaliteli markalarda fiyatlar 30 binden başlıyor. Boy kısa olduğu için disc fren uyumlu uygun kadro da bulamıyorum. Hem yol hem Gravel bisikletim var ama kadro boylarından dolayı sürüşlerden keyif alamıyorum. Kadro boyu uygun xrs060 disc fren modeli buldum. Ben bu bisikleti alıp carraro gravel g2 nin tüm setini xrs 060'a aktarsam nasıl bir çılgınlık olur. Kadro kalitesi carrarodan kötü müdür? 100 - 150km lik grup turlarına katılacağım, günlük işe gidip geleceğim, yağmur çamur her ulaşımda onu kullanacağım. Gravelden ona aktarılabilecek en ufak vidayı bile aktaracağım. Sizce böyle bir çılgınlık yapmalı mıyım? Yoksa; uygun v frenli kadro bulup, yol bisikletimin setini ona aktarayım. Graveli de satarak bir dağ bisikleti alıp, onu da yağmurda çamurda mı kullanayım? Siz olsanız ne yapardınız?