Salcano XRS 030 T / Carraro 052 hangisi? (dayanıklılık, kadro açısı, vs.)

ArdaE

Aktif Üye
Tepki
96
Bisiklet
b'Twin
Merhabalar,
Son 10 senedir haftada ortalama 150-200 km bisiklet kullanıyorum. Daha önce ağırlıklı olarak dağ tepe dolaşıyordum ancak son iki senedir ağırlıklı olarak yolda (istanbul sahil hattı) geziniyorum.
Ağırlıklı olarak yolda bisiklet kullandığımdan ve yıllardır merak ettiğimden artık yol bisikletine geçmeye karar verdim. Giriş seviyesi ve sağlam birşey bakarken bu iki model arasında kaldım.
Herkes anlık performanslarından shimano jantlardan vs. bahsetmiş ama benim gibi haftasonu eğlenmek için bisiklete binen ve sadece kendisi ile yarışacak olan ortayaşlı birisi için birkaç gram fark cidden pek bir anlam ifade etmiyor. Hatta o derece anlam ifade etmiyor ki alacağım bisikleti ağır ama çok alıştığım m520 pedallarım ile kullanacağım :)
Benim merak ettiklerim :
- Bu ikisinden hangisi beni 10 sene götürür? (kadro, maşa ve grupset açısından, geri kalanı illaki zamanla değişir)
- Hangisi daha az bakıma ihtiyaç duyar?
- Hangisinin kadro açısı daha rahat bir sürüşe uygun?
Teşekkürler :)

Scudo

harun t

Daimi Üye
Tepki
101
Bisiklet
Lapierre
sele+sele borusu+gidon+jant salcanonun daha iyi ve aradaki fiyat farkına değer bence
ama hangisinin kadrosu daha iyi bilemiyorum

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ArdaE

Parçaların herhangi bir önemi yoksa beğendiğinizi alın derim.

(link)

Ayhan Şahan

Daimi Üye
Tepki
115
İsim
Ayhan Şahan
Bisiklet
Salcano
Donanım olarak salcano daha önde sele,sele borusu,gidon ve gidon boğazı ile ama siz hobi amaçlı kullanacaksanız beğendiğiniz içinize sinen bisikleti alın :)

Furkan Çınar

Forum Bağımlısı
Tepki
217
Bisiklet
GT
salcanoda r500 jant ve ritchey set var bence salcano

Selami53

O PARAYA BİSİKLET ALIRIM !
Tepki
963
Bisiklet
Specialized
Görüntü açısından da donanım açısından da salcano..

ilker21

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Fuji
salcano istanbul m macerasını hala yaşayan birisi olarak salcano alacak olsam 1000 defa düşünürüm.

Cem Bayıll

Daimi Üye
Tepki
62
Ben carraroyu kullaniyorum neden sectim diye sorarsaniz salcano dusunmeden yapılmış bu bisikleti alan adam baslangic seviyesindedir 53 39 aynakol 11 25 rubleyle ypkus cok zorlayabilir carraroda 50 34 aynakol 11 28 ruble bulunuyor jant gobegi olarak salcanodaki normal bilyali gobek carrarodaki rulmanli seside fena değil ama dusuncem iki jant arasindaki farki yeni baslayan biri anlayamaz görsellik olarak size kalmis kendi malim oldugu icin demiyorum ama carraro cok daha hos

• Beğen
Tepkiler: mmakif

Roadlover

Aktif Üye
Tepki
170
Bisiklet
Merida
bütçe ne kadar? bir önceki senenin ktm strada sına bakın. 2017 ve 4 bin tl fiyatı vardı pazarlıkla daha ucuza bile piyasada veren çıkabilir.