Salcano SRD 255 - Upgrade

Tepki
6
Merhaba Arkadaşlar,

Salcano SRD 255'im var ve yavaş yavaş zaman içerisinde parçaları tek tek değiştirerek daha iyi, daha hafif bir bisiklet elde etmeyi düşünüyorum. Bisikleti pek arazide kullandığım söylenemez. Parçaları tek tek mükemmelle yaklaştırdıktan sonrada kadroyu değiştirmeyi düşünüyorum. Şimdi iki adet sorum var,

1) Planım saçma mı? :)
2) Bu bisiklet sizde olsa önce hangi parçasını değiştirirdiniz?

(link)

Not: Slick lastik alacağım onu belirtmenize gerek yok :)

Teşekkürler,

Keyifli Pedallamalar.

Scudo

Fatih Özçetin

Aktif Üye
Tepki
72
Eğer içinizden geliyorsa kesinlikle saçma bir tarafı yoktur bu sizin zevkiniz sonucta.Bisikletiniz çok güzel modifiyeye acık merakla takip ediyor olacagım :)

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@Enes Topçu

bence piyasadaki fiyatına göre en güzel bisikleti almışsın.En az 5 kişiye aynı bisikleti tavsiye etmişimdir.bence ilk önce kadronu değiştir.gerisi zaten seni epey idare edecektir.

Tepki
6
Önce kadrodan başlamak çok büyük bir değişiklik değil mi ya? :) Ben en son kadroyu değiştiririm diye düşünüyordum...

Tepki
10
saçma diyil bence kardeşim cünkü benzerini ben yaptım ng101 takımlı ng 255 salcano vardı,malzeme gerçekten cok iyi ep ey bi dağ sürüşü yaptım banamısın demedi sonra kadromu kırmızı siyahlı whistle kadroyla değiştirdim ortaya güzel görünümlü bi bisiklet cıktı şu an bisikletimi cok seviyorum dağda bayırda banamısın demiyor hemde güzel görünüyor (maşallah) :D parca olayına gelince bende dahil bir kac kişi zincirden şikayetci bence yolda bırakmadan önce onu deyiştir geriside bütcene göre deyiştirirsin ama bence parcalar seni ep ey götürür. :)

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
göreceksin ki bu başlık altında bir sürü arkadaş aynı şeyi söyliyecek. bu bisikleti alıyorlar sonra 400-700 lıra arasında üst seviye bır kadroya parçaları aktarıyorlar bisiklet oluyor 2 bın tl :) salcano kadroyu da 200 lıraya sattın mı al sana 1500 lıraya elde ettiğin 2000 lıralık sıfır bisiklet.Salcanonun donanımları gayet güzel eskitinceye kadar kullanmalısın.yükseltmek ıstıyorsan da eskidikten sonra yaparsın zarar da etmemiş olursun.

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Kardeş bende aynı sıkıntı vardı :D daha doğrusu hobi.Jantlardan başladım.Ancak gerçekten çok pahalıya mal olduğunu sıfırını almanın daha uygun olacağını fark ettim.Şimdi bir bisiklet alıyorum.Toplama hesabımdan çok çok daha uygun fiyata denk geliyor inan bana :D
Ama bu bir hobi.Vazgeçmeyebilirsin anlarım :D

sonEr´´

Forum Bağımlısı
Tepki
1.421
Bisiklet
Salcano
Bakın kadronuz oldukça rigid ama açıları agresif ve performansa dayalı değil..Bence hafifletmeye maşadan başlayın.Mesela xcr maşa yerine bir axon maşa takarbilirsiniz tek parça ile 1 kg bisikletten gider..Daha sonrada jantları değiştirirsiniz..Bisiklet rahatça 11 kg ya yaklaşır...ve az para ile çok iş yaparsınız..Yada salcanonuzu kullanmaya dewam edin.Yanına bir yol bisikleti veya daha üst bir mtb alın..

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
kadro ne kadar geliyor ağırlığı

Tepki
6
Yardımlar için teşekkürler, önceliğimi şöyle sıraladım.

1-Maşa
2-Zincir
3-Jant
4-Kadro

Parça araştırmalarına başlayalım şimdi :)

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bisikletinizin parçalarını eskitinceye kadar kullanın bence ama hobi bu önüne de geçilmez ki.Sonuçta ağırlığı da normal ayarda.

Samet Şenel

Forum Bağımlısı
Tepki
782
Bisiklet
Bisan
Sadece jant setini değiştirerek sürüşü oldukça keyifli bir bisiklet elde edebilirsin,üstündeki parçalar oldukça yeterli.. İmkânın varsa da havalı ve hafif bir süspansiyon oldukça iyi olur. Jant seti olarak mavic crossride önerilir şiddetle fiyat/performans olarak.

Tepki
6
Bu haftasonu bir aksilik çıkmazsa delta bisiklete gideceğim de, zaten çamurluk, bir tane yedek iç lastik ve yama malzemeleri alacağım fakat sizce şu anda üzerinde olan iç lastikleri değiştireyim mi? Sanki forumda bir yerde okumuştum iç lastikler ağırlık yapıyor falan filan diye yanılıyor muyum?

Değiştirmemi öneriyorsanız hangi modeli/markayı önerirsiniz?

Teşekkürler

Mustafa Acar

Keep going...
Tepki
548
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bene değiştirmeyi bırakıp para biriktirin. Elinizdeki parçaları eskitirken forumda 2. el bölümünün demirbaşı olun. Mutlaka ama mutlaka size uygun fiyatı güzel sorunsuz parçalara veya toplu bisikletle karşılaşacaksınız. Yavaştan acele etmeden toplayın. Hatta bakın önümüz kış fiyatlar uuzlar bir nebze. Bahara yeni bisikletle girecekler elindekileri ucuza satmaya başlarlar.Dikkatli seçimlerle sorunsuz ve kaliteli bisiklet oluşturmanız size daha çok keyif verecektir. benim 5 aylık maraton sonucunda istediğime yakın bir bisiklet topladım az masrafı kaldı. hem daha heyecanlı oluyor hem daha ekonomik. Tavsiyem bekleyip para biriktirmeniz ve uygun parçalar gelince almanız..:D

karacasus

Üye
Tepki
33
bende para biriktirme önerilerine katılıyorum. gerçekten kış sezonunda çok ilginç fiyatlar oluşuyor.

bununla birlikte benim bir sorum var sizlere. bende srd 255 sahibiyim. pek çok kişi jantların değişmesi yönünde yorum yapmış. bunun sebebi nedir. ne gibi bir olumsuzluk gördünüz. jantlar wienmann X-Prod1 Çift Duvarlı Jant. bu jantların göbekleri shimano deore 485vm(numaradan emin değilim). bu konudaki yorumlarıni belirtirseniz sevinirim.

SerkanNamazcı

Forum Bağımlısı
Tepki
2.039
İsim
Serkan Namazcı
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Jantlar sağlam ama ağır tartmadım ama öğle duydum kadro olarak igman 1540gr slx yada igmanın kadrosu önerilir. Ben alexrms 100d jant novatec blue göbekli jant seti alıyorum ng303srd var .

Yusuf Taş

Üye
Tepki
11
Bende de srd 255 var, ilk önce novatec rulmanlı (kırmızı renk) göbek aldım, baya iyi oldu, bisiklet gidiyor abicim :)

Yusuf Taş

Üye
Tepki
11
Kadrosu gerçekten hemen değiştirilmesi gerekecek kadar kötü mü, nedeni nedir?