Salcano servis hakkında

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
arkadaslar biliyorsunuz diğer konularda da söylemistim bisikletimi dün aldım...
ve bir iki haftaya servise gitmeyi düşünüyorum vitesler katur kütür geçiyor tahminim onlara bi ayar gerekiyor ve frenlerde de ön frenle de bi ufak bi bosluk var sanırım hava var hidrolikte onlara baktırmak istiyorum da...

eyüp ve çevresinde nereye götürmemi önerirsiniz???
GOP ta olur fark etmez ama daha uzak olursa ulaşım problemi olur o yüzden buralara yakın bir yerde olursa daha iyi olur??

sizlerin öneree bileceği bir yer varmı? kullandığınız sürekli??

Scudo
Tepki
8
Kardeş ben salcano ya sordum bana bakırköydeki metin bisikleti önerdiler işlerinde çok iyiymiş bende orayı önerebilirimadresini salcano com dan alabilirsin

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
arkadaslarreyüpteki şen bisikleti kullanan oldumu nasıl kesin bi götürmem lazım bisikleti artık canımı sıkmaya basladı heryerden çıtırtı faln geliyo vitesler sorun çıkartıyor...
eyüp bayrampaşa gaziosmanpaşa faln oralardaki servisleri kullanan arkadaslar memnunlarmı önerirlermi?

asortik

Aktif Üye
Tepki
149
Bana da Kocaeli'nde bir servis gerekiyor, bisikletim bugün elime geçti. Parçaların birleştirilmesi gerek, aslında bir şema olsa kendim yaparım gibime geliyor.

Vitesleri geçtim, çoğu servis disk ve hidrolik frenlerden de anlamıyor, hatta düzgün montajda yapamıyor. Bir kere yanlış yapılsa bir daha o bisiklete hayatta ısınamam.

Bir yerde bulup benim bisikletin montajını izlemem gerek, kendim yaparım. :)

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
@asortik
aynen benim de çok sorun çıktı artık soğudum kullanırken bi korku oluyo ya yine sorun çıkartırsa diye o yüzden bilmiyorum napıcağım

birde ben tüketici hakları maddelerine baktım bakın bi kısmı aynen kopyalıyacağım

"kullanım amacı bakımından değerini veya tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan veya ortadan kaldıran maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir."
bu, bu maddenin bir bölümü gerekirse tamamını kopyalarım da simdi bu laftan benim anladığımı çıkartıyım
yani bu bisiklet bana yetmediğinde veya istediğim performansı vermediğinde bunu 30 iş günü içerisinde(daha önceki maddelerde yazıyo) geri verebilme şansım varmı yani ayıplı mal olarak???

asortik

Aktif Üye
Tepki
149
@gvenc_mtb

Aslında seninkinin sorundan çok ayarlarının tutması olduğunu düşünmekteyim. İlk kullanımda bisikletin vidalarının gevşemesi, vites ayarlarının tutmaması, bazı sesler gelmeye başlaması Allah'ın emri diyebiliriz. 1 ay sonunda tekrar bir vida sıkılması, ayar çekilmesi gerekecektir. Yani normal diyebilirim. :)

Elbette toplayan yerin etkisi bunda oldukça büyük... İyi bir servise gittiğinde, herşey düzgünce yapıldığında eminim sorunlar hallolacaktır.

Hukuki meseleye gelecek olursak, bisikletin giderilemeyen bir arızası olması durumunda ürünü iade edebilme hakkınız var. Yani ayıplı ürün olması gerekiyor, fabrika çıkışı hatalıysa, sizden kaynaklı değilse, elbetteki geri verebilme hakkına sahipsiniz. Açıkçası biraz can sıkıcı bir süreçtir.

Ben bisikletinizden hemen şüphe etmeyin derim, bende daha montaj bile etmedim Kocaeli'ndeki evimde paketinde duruyor, şu anda Sakarya'dayım. Ve gayet iyi biliyorum ki, bisikletin ayarları 1 veya 2 ayda ancak oturacak... O zamana kadar biraz üzüleceğiz. İlk montajı düzgün yapmakta bu yüzden fayda var, en başta soğuyunca sonrasını getirmek daha da zorlaşacaktır.

Güzel bir servis bakımından geçir, eminim tıkır tıkır gidecektir. Bisikletin rodaj dönemindesiniz.

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
arkadaslar alibeyköyde balkan tulubmacısına gelmeden mezarlığın karşısında
ŞEN bisiklet var...
bu akşam oraya gittim memnun kaldım her ne kadar mahalle bisikletçisi gigbi görsemde içeri girince kron bisikletler kron kadrolar sedona kadrolar maxxis lastik shimano deore ye XT ye varan parçalar faln var içeri girince sasırdım...
bisikletimin bakımını yaptırdım bosluklar vardı onlar giderildi ancak orada çalışan bülent bey shimano hidrolik frenlerden gerçekten iyi anlıyo ancak avidler hakında bilgisi yok fren kolumda boşluk vardı onu gidermesini istedim ancak çok kurcalamak istemedi sonra gelirsin dedi bende peki dedim kendisi çok güler yüzlü çok iyi biri ilk izlenimim bu her hangi bi sorun veya bi ufak ayar faln gerekirse hıç çekinmene gerek yok faln diyede gayet iyi biris ive sıcak biri olduğnu göstermis oldu kendisine çok teşekkür ediyorum buradan...

gurkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.265
İsim
Gürkan
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Diğer
Kocaelide iyi bir bisikletçi ben şahsen bulamadım, Değirmendere de işinin ehli bir bisikletçi var ona da hidrolik fren kaliperi ayarlamayı ben göstermiştim. (Sadece kendi yapamadığım jant akord ayarı için gidiyorum.) Geri kalan herşeyi kendi evime aldığım tamir setleri ve internetten topladığım teknik dokümanlar ile gerçekleştiriyorum. Geçen hafta kız arkadaşıma sıfırdan bir bisikleti kendim topladım. İşin ehli biri belki 1 saatte işi bitirecekken benimkisi 3 saat sürdü ama en azından herşeyini öğrenmiş oldum :) Sormak istediğiniz birşey olursa yardımcı olurum, ben de İzmit'te oturuyorum.

Saygılarımla.

• Beğen
Tepkiler: asortik

gurkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.265
İsim
Gürkan
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Diğer
Kocaeli / Merkez
ÜNVAN : HAS BİSİKLET

ADRES : M.ALİ PAŞA MAH. 3.SİPAHİ SOKAK NO:56

TEL : 0262 324 64 53

FAX :

Kocaeli / Merkez
ÜNVAN : SAVAŞ BİSİKLET

ADRES : OSMANGAZİ MAH. AŞİROĞLU CAD. GÜZELTEPE SOK. NO:3 D:1

TEL : 0262 653 99 17

FAX :

asortik

Aktif Üye
Tepki
149
@gurkan

Aslında siz direkt bana yardımcı olun, sormak istediğim "herşey"... Ben bu bisikleti kendim toplayayım.

Kaynaklarınıza beni yönlendirirseniz, bakarak kendim yapacağım. Hem bisikleti ufaktan öğrenmeye başlarım hiç değilse... Yarın bütün gün boşum, oturur bisikleti toplarım. Bisikletçide orasına burasına darbe vursalar, ya da es kaza bir parçasını aşındırsalar içim cız eder. Malum çok baştan savma iş yapıyorlar.

Ustalık işi 1 saatte halletmek değil, o sürede bisiklete hiçbir zarar vermeden, düzgün bir şekilde halledebilmekte, siz benim gözümde o ustadan bin kat daha ustasınız.

gurkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.265
İsim
Gürkan
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Diğer
@asortik

Bisikletiniz ne düzeyde demonte bilmiyorum, bir fotoğraf varsa ya da anlatırsanız neyi nasıl yapmanız gerektiği konusunda bilgim kadarıyla açıklarım.

Yarın tahmini öğleden sonra 5-6 gibi evde olacağım, hemen hemen bir bisiklet için gerekli tüm anahtarlar var elimde ihtiyacınız olursa çekinmeyin.

Kaynaklara gelince "google" her derde deva.

Örnek vermek gerekirse zincir aldım ve boyunu nasıl ayarlamam gerektiğini bilmiyordum. Shimano teknik dokümanını açtım sağlam olması için ne şekilde bağlanması gerektiği yazıyordu, biraz daha araştırınca pratik olarak boyun nasıl ayarlanacağını buldum.

Amortisör üzerindeki eski furç takımı parçasını zarar vermeden nasıl sökebileceğimi vs vs.

En basitinden birkaç site

(link)
(link)

techdocs.shimano.com

(link) (şaka değil ) :)

(link)

Kolay Gelsin

asortik

Aktif Üye
Tepki
149
Bisikletimi kendim monte etmekten vazgeçtim. Çünkü bir servis tarafından monte edilip, gerekli belgeler imzalanmazsa maalesef garanti kapsamı dışına çıkıyor.

Bugün servisine götürüp monte ettireceğim, öyle kalfaya falan hayatta yaptırmam, bizzat ustanın kendisinin zaman ayırıp, toplamasını isteyeceğim. Toplamazsa başka şehre götürürüm. Hele tek bir darbe vursun o bisiklete, anında kutusuna koy derim. Beni hiç ırgalamaz, adam gibi davranan kazanır. :)

Bakalım bugün servis maceramız başlıyor neler olacak? Ne kadar dürüst davranır ve kaliteli servis verirlerse o kadar kazanırlar. Ya da zamanla avuçlarını yalamaya başlarlar. Kafaya takarsam yakın zaman diliminde sadece sinek kovalarlar. Saltanat bitirmede üstüme yoktur. :D

Tepki
8
salcano aldımda aldım alıcağıma pişman oldum adamlar bu servisleri özene bezenemi seciyolar merak ediyorum yaaaa sarıyerdeki mesut bisiklet adı mesut bisiklet adamların bisikletle alakası yok motorsiklet tamircisi bisikleti ilk götürdüm parçaları birleştiremediler bile gerci parçaları ben evdede birleştirirdimde garanti gümbürtüye gitmesin diye servise birleştirdim neyse ordan hiç memnun kalmadım daha sonra ruble arızalandı bende beşiktaştaki servise götürdüm ve 5 gün sonra almaya gittim ve aldım orta göbeği değiştirmişler tamam ok eve gittim arka tekeri taktım ve lastik nerdeyse kadroya değicek bi baktım jant telleri yarısı sıkılmamıs yarısı az sıkılmış adam servisi arıyorum tamam getir hallederiz diyolar bidaha götürüyorum bu seferde yarın gel al diyolar bu arada ben tarabyada oturuyorum vede çalışıyorum bi bisiklet için on kere bi oraya bi buraya velhasıl ben bu bisiklet işinden sıkıldım vede salcano aldığıma pişman oldum (servisler sayesinde)!!!!!!!!
ama bakırköydeki metin bisiklet için salcano iyi diyor orasını öneriyolar servis için

bayramakgul

Aktif Üye
Tepki
92
bu sayfadan verilen servis onerileri servis bolumumuz tarafından dikkate alıncaktir ilginiz icin tesekkur ederim

bisikletseven

Forum Bağımlısı
Tepki
1.577
Bisiklet
Trek
Bayram bey ben özel nedenle salcano markasını tercih ettim. 1,5 yıl oldu; Istanbul M kullanıyorum. Servisinizden birine götürdüm. Adam hakaten iyi elinden geleni yapıyor bu da benim şansım diyeyim. Firmanız 2009 yılında ciddi bir atılım yaptı. Markanın tercihini satış sonrasında hizmet veren servislerin kalitesi, güleryüzü,güveni büyük oranda etkileyebilir. Siz tacirsiniz ve durumu benden çok daha iyi bilirsiniz. Araştırmalarımdan ülkemizin bir firma ve markası oldununuzu biliyordum;(eşdeğer ürünlerde yerli malını tercih ederim) şimdi ciddi bir yatırım ve atılımın içine girmişsiniz başarılarınız devamını dilerim.

Saygılarımla

Nyo Ykpogl

Aktif Üye
Tepki
72
Fener'de Velespit bisiklet var adamlar çok iyi ilgileniyor ayrıca işin ehli kişiler !!!

Tepki
5
iyi günler ben salcano alu veya sedona borla almayı planlıyorum aralarında pek bir fark yok galiba ama servis konusunda şüphelerim var acaba sedona alırsam bir servis sıkıntısı çekermiyim bilemiyorum sanırım salcanoda böyle bir problem olmaz çünkü salcano yaygın bir marka sizin görüşlerinizi bekliyorum

Tepki
0
İsim
Kemal ERYILMAZ
Bisiklet
Salcano
Merhabalar , 25 MAYIS 2018 tarihinde Salcano lion 2d 27.5 jantlı bisiklet aldım. Bu periyot bakım filan varmış 6 ayda bir ne dersiniz bakımı gelince yaptırıyım mı yoksa başka bir bisikletçide mi yaptırayayım.?