Salcano Nova Gıcırdama Sorunu! | Nova (2012 Model)

Tepki
13
Bisiklet
Salcano
Bisikletimin 1 yaşına basmasıyla hevesim artmıştı. 1 yaşında bisiklet sessiz sedasız "tısssss" sesi ile gidiyordu.

Herşey 1-2 hafta içinde oldu. Bisikletimden ses gelmeye başladı ülkeyi kalkındıracak bir ses.
Yetkili servise götürdüm birşey yok diyorlar, zincirimi yağlayıp yolluyorlar.

Ama bugün öğlen saatlerinde farkettim ki gıcırtı orta amortisörden geliyor. Birde ne göreyim, amortisörün içindeki demir pas yuvası olmuş?

Sizce pas sökücü & diş fırçası iş birliğince orayı temizlesem gıcırtı gider mi? Ekstradan yağ gerekir mi? Garantisinin daha 1 senesi var, orta göbeği komple değiştireler mi merak ediyorum.

Tecrübesi olan abilerimden yardım bekliyorum, iyi forumlar.

• Beğen
Tepkiler: alpin poyraz
Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Kadir bey, sizin bisikletin sorunu bakımsızlık, 2 yıl içinde 4 periyodik bakım yapılır, 1 yıl dolduğu için 2'sini zamanlarında yaptırmadıysanız bisikletin kitapçığına işlenmediyse saten bisikletiniz garanti dışı kalır, periyodik bakımların zamanında yapılmasının sebebide bu tür sorunlar olduğunda bakımlarda bu sorunların giderilmesidir. Sizin bisikletin sorunu serviste çözülür. Ayrıca orta amortisörü sökebilirseniz WD40 vb. malzemeler ile pası sökebilirsiniz ve temizleyip yağladığınızdada sorun kalacağını sanmıyorum, exradan yağ gerekmez.

Tepki
13
Bisiklet
Salcano
@BF Okuru

Orta amortisör'ü önce su ile yıkadım, duruladım. Diş fırçasıyla kirleri aldım ve az miktarda pas sökücü uyguladım. Sorunsuz gidiyoruz.

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
@Kadir Ertekin

Yazık sana ben aynı tip bisikletimle 5. yılımı doldurdum daha yeni başladı gıcırdamalar (ki markasından vitesine kadar herşeyi dandik) salcano alıp ta 1. yılında sıkıntı çıkarması kötü. Neyse geçmiş olsun :)

Tepki
8
Bisiklet
Kron
Kardeş salcano bisikletlerdeki parçalar uzak doğudan ithal ettiği için çok çabuk bozuluyor. Salcanonun alt seviye bisikletleri bu yüzden çok tutulmuyor

Tepki
13
Bisiklet
Salcano
Ng650 almayı düşünüyorum, yavaş yavaş yormaya başladı beni. Ağır bisiklet çünkü.

Santibag

Daimi Üye
Tepki
129
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Hocam NG650 veya Astro alırsanız ciddi rahatlarsınız. Ben de Alüminyum kullanıyorum. Kadroda bir yerde boya soyulmuş, kazınmıştı. Eğer Nova gibi çelik bir bisiklet olsaydı orası kıpkırmızı olurdu. Halbuki alü. pası rengi bozmuyor, çok derin olup bisikleti zayıflatmıyor.(çelik bile olsa kadro pası yıllarca bisikleti bitiremez) Genel hareketli aksam bakımı ile tüm sorunları yokedebilirsiniz. Gidon boğazı ve göbeklerde gres yağı yenileme, zincir ve amortisöz gibi yerlerde pas sökme ve yağ yenileme gerekir.

Tepki
13
Bisiklet
Salcano
Ng650 hevesim arkadaşımın bisikletini kullanmamla başladı, Nova'dan sonra bildiğimiz kızak görevi görüyor bisiklet.