Salcano ngf 24

naczu

Üye
Tepki
3
meraba arkadaşlar bende dün salcano ngf 24 aldım eskişehir anadolu üniversitesindeyim. mezuniyetten önce biraz bisikletle yolculuk yapmanın tadını çıkarayım dedim. ama kötü olan şu ki salcano firmasını aradım ve şöyle dedim teknik destek hattına. ben bu bisikleti aldım ama beyefendi satıcı pek bi teknik bilgi vermedi. ben size sadece kaç kg olduğunu sorcam dedim. adamın cevabı ne oldu dersiniz. şoka hazırlanın işte ŞOK ŞOK ŞOK ŞOK BİLMİYORUM dedi adam yaaa. en kısa zamanda bisikletin detaylı resimlerini çekip komponentlerini tanıtıcam size artı bugün kargoya gidip tarttıracağım bisikleti. yarın bilgiler hazır arkadaşlar. ama bisikletin sürüşü zevkli henüz ince ayarlarda yapılmadı. 20 gün sonra ayarı için servisine götürüceğim. bakalım o zaman nasıl olcak. ne varki amarsitörü sedona 711 gibi kilitli değil. o biraz kötü ama. sonradan eklenebilir. tek korkum bisiklet bana biraz ağır geldi. umarım yanılıyorumdur

Scudo

gokhancan

Forum Bağımlısı
Tepki
661
@naczu

Aldıgın urun cok guzel. hayırlı olsun gule gule kullan. fiyatı ne kadar?

naczu

Üye
Tepki
3
fiyatı 530. ama piyasada daha ucuzada var. yani en düşük fiyatı 484 ytl falan. benim pek bilgim yok ama pedal takımı shimano ürün resimlerinde internette öyle değil. yani yenilenmiş gibi parçaları. ama yinede sanki ağır geldi anlamadım bide ben pek anlamadığım için yarın detaylı resim çekeceğim bisikletin. bütün komponentlerin. bana bilgi verirseniz çok sevinirim

teampasha

Forum Demirbaşı
Tepki
227
sanırım o hi-ten kadro, biraz ağır olabilir o yüzden, ancak elbette işini görür, herşey bisiklette bitmiyor sonuçta seninde düzenli antreman yapıyor olman gerekli, hayırlı olsun kazasız sürüşler

naczu

Üye
Tepki
3
7005 aliminyum kadro

özellikleri az ama bukadarını vermişler

NGF 24
26” MTB

Shımano Altus 24 Vites

7005 Alüminyum Kadro

RST OMNI 191 C7 Amortisörlü Maşa

Ahead Alüminyum Boğaz

Ön: Shımano Dısk Fren Arka: Alüminyum V Fren

Shimano Komple Tekerlek Seti

ÜRÜN FİYATINA KDV DAHİLDİR

naczu

Üye
Tepki
3
buda resmi

http://ocsertel.home.anadolu.edu.tr/2008314235549MWRYQXDVLMTGQRH.jpg

gokhancan

Forum Bağımlısı
Tepki
661
@naczu

Hiç düşünme dostum. guzel bir mtb almışsın. Tadını cıkar. Asla sedona ve kron alamadım diyede üzülme.

Bisikletin çok şahane.

NG650 var bendede gayette memnunum.

todiefor

Aktif Üye
Tepki
36
Hiç kafana takma çok güzel bisiklet bende ondan alcaktım basta ama astro nun kadro sunun görüntüsü daha güzel geldi gözüme :D
Hayırlı olsun bu arada bende eskişehirliyim hafta sonu pazar gezi var istersen bi göz at (link)

naczu

Üye
Tepki
3
Teşekkürler Todiefor. gezi mi seve seve. ama ben baya bi hamlaşmşım. ve ayrıca bisikletin akortları yok daha 20 gün servisi bisiklet bi otursun dedi sora akordunu ayarını yaparız dedi. bişe olurmu ki gezi ye çıktığımızda... fotolarını çekemedim bisikletin. bugün sabah okuldan birisinde sedona hussane gördüm. böle bi içim gitti yaa walla. aynı fiat sayılırlar. onun üzerinde alivio attırıcı vardı arkada. benimki altus. hangisi daha iyi. :D ... sedonanın görünüşü daha güzeldi şimdi yiğidi öldürüp hakkını yememek lazım demi. ama olsun ben zaten eski performansımı yakalarsam ilerde iyi bir trek alıcam. bunuda birine hediye ederim. ama baya bi sürer bu... walla yaa aslında başından trek almak vardı şöle iyi para bayılıpta ama yok işte naparsın bunu aldık.

naczu

Üye
Tepki
3
arkadaşlar ben sedonanın bayisinie gittiğimde hussaneyi tavsiye etmişti adam bana. ama bana bide acı bişeler söledi. ben önce dedim ben salcano ngf 24 alıcam dedim. adam direk sakın haa dedi. bisiklet alma dedi o zaman bence alma dedi. bak dedi salcano castello bisan ve benzeri bunlar dedi beş para etmez dandik bisikletler dedi. bide arkadaşlar ben salcano hakkında araştırırken salcano nun şu ngf 27 si olan varya 1000 küsür ytl lik. ona adamın biri 18kg yorum yapmış. salcanodan maille cevap gelmiş 18 kg demişler. açıkcası benim buna inanasım gelmedi. neden die sorcak olursanız ben de ngf 24 için salcanonun teknik desteğini aradım ve bana bilmediklerini sölediler. ama ordaki adam bilmiyodur eminim. ya sonuçta koskoca bisiklet motor firması bilmezmi bisikletin ağırlığını bide orda çalışıyosun ekmek yiyosun orda. çok ayıp bence. ama zannımca ngf 27 18 kg değildir. sizin fikirlerinizi bekliyorum. artı içime uhte oldu arkadaşlar yaa. neden hep salcanoyu kötülerler ya bisikletçiler anlamıyorum. benim burda bir RİCAM OLCAK ARKADAŞLAR

SEDONA VEYA KRON KULLANIPTA SALCANO SÜREN OLDUMU OLDUYSA ARADAKİ SÜRÜŞ FARKLARINI ANLATABİLİRMİ. ÇOK MERAK EDİYORUM GERÇEKTEN. HERŞEY AYDINLIĞA KAVUŞSUN BENCE AYDINLIK BİR BİSİKLETÇİ TÜRKİYE İÇİN...

gokhancan

Forum Bağımlısı
Tepki
661
@naczu

Şimdi bahsettiğiniz bisiklet arasında oldukça büyük farklar yok.

Sedona kadroları taiwanda üretiliyor. Açıkçası bir çok bisiklet firması taiwanda üretim yapıyor. Ama salcano firması hadımköyde fabrikası var. Türk işçiliği ile üretiliyor. Açıkçası ve ürettiği bisikletler ingiltere ye ihrac ediliyor ve ingilterede bu bisiklet oldukça revaçta. Salcano ne de sedona tam anlamıyla bir bisiklet üretemez. Sadece ürettirdiği kadro uzerinde farklı malzemeler kullanarak bir bisiklet meydana getirirler. Buda şu anlama geliyor.

örneğin bisikletin kadrosu sedona iken vites sistemi shimano olmak zorunda. Arka aktarıcılar, ruble kaset dişlileri, bisiklet göbekleri, sele, gidon hepsi değişik markalardan oluşacaktır.

Tabi bisikletler arasında şöyle bir durum var.

Örneğin yeni başlayan bir şahıs daha kalitesiz parçaları olan bir bisikletle başlamalıdır.

Neden böyle?

Çünkü bisiklete vereceğiniz zarar sebebi ile öğrenme aşamasında daha fazla paranızın harcanmasını ve allah kahretsin böyle bisikletin demenizi azaltacaktır.

Şimdi baktıgınızda hemen hemen butun bisiklet üreticilerinin ürettiği böyle modeller vardır.

KronXC500 Salcano ng650 Sedona borla bu tarz bisiklet nerdeyse biribirine cok yakındır cunku baslangıç bisikletleridir.

Kesinlikle aldıgınız bisiklet guzel bir bisiklet bence insanların sözlerini dinleyin ama asla direkt olarak inanmayın.

Bu arada size bir püf noktası vermek istiyorum. Bisiklet kesinlikle bilgisayardan farksızdır. Şöyleki

bisiklet üzerinde ki bütün parçalar toplama olduğundan dolayı, eğer birdenbire imkanınız elvermesse bunu yavas yavasta gerçekleştirebilirsiniz.

sayısız defa örneğini verdim.

Mevcut kadronuzda bir sürü değişikliği yavas ca yaparsınız. isterseniz ikinci el ürünlerden bisiklet yapabilirsiniz.

Canınızmı sıkıldı atın kadroyu dostum. Gidin en guzel kadroyu alın simdi bisikletiniz örneğin salcano iken birden bire oldu size TREK :))

gerçektende bu böyle. Bisiklette kaliteyi belirleyen sedona kron vb isimler değildir.

Mevcut bisikletin kadro hammaddesi ve bisiklet uzerinde kullanılan parçaların kalitesidir.

sakın aklınızdan cıkarmayın ve bisiklet alırken marka yerine parçaların kalitesi ile ilgilenmeye dikkat edin.

sonucta ferrari almıyorsunuz. eğer gerçekten bahsetiğiniz şekilde en iyi iki bisiklet arasındaki fark nedir bliyormusunuz KULLANICI FARKIDIR.

arkadaş forumda örneğini verdi denis mancev in altında çift amörtisörlü bisiklet olsa ne olur zayıf componentli bisiklet olsa ne olur diye. bisikltler arası performans kullanıcısına göre değişir. Sigara içen beslenmesini önemsemeyen bir adamın altına en kral bisikleti verin genede problemler yaşar.

Bisiklette belirleyici unsur bisikleti kullanan insandır.

Kendi bacak ve kaslarınızın kuvvet ve dayanıklığını geliştirin emin olun en kötü sandıgınız bisiklet bile sizin için bi ferrari olur.

Önemli olan insanın dayanıklığıdır.

Bu arada bisikletinizi çok beyendim eğer biraz daha param olsaydı bende Salcano astro alacaktım.

naczu

Üye
Tepki
3
çok teşekkürler yorumun için gokhancan. teşekkürler.... evet haklısın üzerindeki komponentler süper eğer ilerde bu iş ilerlerse zaten iyi bir kadro almayı kesinlikle düşünüyorum. teşekkürler tekrar

suzunkopru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.474
Bende EPHESOS vardı, şu anda kardeşim kullanıyor. Bisikletten çok memnunum. Bana bir sıkıntı yaşatmadı, yalnız servisindeki kurulumun kötü olması nedeniyle bisikletin direksiyonu hep oynuyordu. Sonra sebebini buldum ve düzelttirdim. Bisikletinizi YALÇIN KIRTASİYE adı ile geçen Salcano serivisine sakın götürmeyin berbat bakıyorlar.

Sonra kendime Bianchi Ultimate aldım, ondanda çok memnun kaldım. İki bisklette de deore sistemler bulunuyor. Yani Salcano, Bianchi markaları iyi para verince iyi bisiklet alabileceğiniz firmalar diyorum.

gokhancan

Forum Bağımlısı
Tepki
661
Marka takıntısını geçtikten sonra.

Simdi uzun sürüşler yapın hayattan ve doğadan keyif almaya bakın.

Bisiklet hakkındaki bilginizi arttırın. Yeteneğinizide.

ileride kesinlikle ne demek istediğimi anlayacaksınız.

todiefor

Aktif Üye
Tepki
36
@naczu

BEn bisikleti aldıktan 1 hafta sonra gezi ye katıldıydım ve iyikide katılmısım :D
Bir şey olmaz bence dikkatli kullandıktan sonra korkunun ecele faydası yok :D