salcano ng650 rulmanlı göbeğe geçirmek

Tepki
1
Bisiklet
Salcano
kolay gelsin arkadaşlar bende salcano ng650 26 disk modeli var 32 jant.arka göbeği normal bilyeli sistem.ama eskidiği için rulmanlı göbeğe geçmek istiyorum.fakat rulmanlı sisteme geçiş için jantların değişmesi lazım vb gibi duyumlar aldım.direkman disk fren uyumlu bi model alıp takamazmıyım bilgisi olanlar varsa paylaşırsanız sevinirim.

Scudo

savaszengi

Üye
Tepki
69
ben değiştirttim burada joytech diye bi marka taktırdım her usta beceremiyor ustasını bulursan güzel akord felan yapılabiliyor ortagöbek ve ön göbekte bilyalı hepsini tullmanlıya çevir bence

komple jantı değiştirmeye gerek yok sadece orta göbek değişebiliyor yani

Tepki
1
Bisiklet
Salcano
bilyali sistemden hiç memnun değilim bende ilk önce zaten orta göbeğini değiştirdim şimdide arka ve ön göbeği değiştirmeyi düşünüyorum.kendi servisinde sağlam bir usta var ilk aldığımdada akordunu kendisi yapmıştı bisikletin sana ne kadara mal oldu hocam tam olarak çünkü teker değişmese bile onu tekrar örmek falan baya işçilikte lazım

PIERzig

Üye
Tepki
16
BEn de eşimin bisikletini rulmanlı göbekle değiştirtmek istiyorum burada rulmanlı göbeğe geçirmek istiyorum eleman 10 lira dedi ,çok mu dandiktir ki

Tepki
1
Bisiklet
Salcano
sert kullanılmayan bisiklet için normaldir hocam uzun süre götürür bende kullandım zamanında ama garanti olsun diyosan shimanonunda göbekleri var 20 30 o civarlarda

Tepki
1
Bisiklet
Salcano
yani hocam tekerin tekrar örülmesi vb falan şeylerde var onu takacak kişininde sağlam birisi olması lazım bende o konuda pek bilgili değilim bende değiştirmeyi düşünüyorumda değiştirmişken bir kere sağlam bişey alıp uzun süre kullanırım diye düşünüyorum uyum sorunu falanda oluyor arada.bende bugün yarın burdaki bisikletçiye sorucam kendisi baya bilgili senide haberder ederim

Salih.D

Üye
Tepki
14
Bisiklet
Bianchi
Selam,

Rulmanlı ile bilyalı sistem arasındaki fark nedir? Sonuçta iki sistemde de bilya var?!? Çok cahilce bir soru oldu sanırım :(

Saygılar.

Tepki
1
Bisiklet
Salcano
rulmanın birçok çeşidi var hocam doğrusun bilyalı ikiside ama rulman kapalı sistem tamamen bilya yatağı aşınması gibi dertler vb çok çıkarmıyor birde bilyalıya göre bariz bi fark var bana göre sürerken hissettiriyor bazı arkadaşlar fark yok yokta diyebiliyor ama daha rahat olmasa neden böyle sistem çıksın

PIERzig

Üye
Tepki
16
Schimano nun 36 delikli olup eski sistem rubleli yani kaset olmayan göbeği var mı ki