Salcano ng550 27.5' arka göbek problemi

Hologram

Üye
Tepki
35
İsim
Harun Arslan
Bisiklet
Salcano
Bisikletimin özellikleri ;
ÜRÜN ÖZELLİKLERİ :
TİPİMTB
KADRO27,5"
MAŞAZOOM ALÜMİNYUM TAÇLI AMORTİSÖRLÜ MAŞA
ARKA VİTESSHIMANO RD-TX35
KADRO ÖLÇÜLERİ16”- 18” -20”
ORTA GÖBEKNECO KASET RUMANLI ORTAK GÖMEK
AYNA VE KOLSUNTOUR XR172 KRANK TAKIMI
FREN TAKIMISHIMANO M395 HİDROLİK DİSK FREN TAKIMI
VİTES KOLUSHIMANO M310 21 VİTES
RUBLESHIMANO MF-TZ21-7 DİŞLİ
ÖN DEĞİŞTİRİCİSHIMANO TZ30
GİDONZOOM SALCANO LOGOLU MTB-152 GİDON
BOĞAZZOOM SALCANO LOGOLU TDS-C-41 ALÜMİNYUM GİDON BOĞAZI
SELE BORUSUZOOM SALCANO LOGOLU SP-235 SELE BORUSU
SELESALCANO LOGOLU, JEL TAKVİYELİ SELE
FURS TAKIMINECO H115 SALCANO LOGOLU FURŞ TAKIMI
TEKER SETİSALCANO SPORTY XCM RACE 27,5X2,1 LASTİK
AĞIRLIK14,925 KG

Arka göbekden gelen sesler sonucunda bi kaç yere götürdüm fakat yapamadılar aralarından salcano yetkilisi olan birisi arka jantı komple değişmeyi teklif etti ancak salcanodan geri bildirim alamadılar sanırsam bende bugün merakıma yenik düşüp kurcaladım ve tam acamasamda arkadaki bilyaların dağıldığını ve çemberinin kırıldığını gördüm ve sizden tavsiye almak istediğim konu ise tekrar yeni bilya taktırmam mı veyahut arka göbeği değiştirmem mi daha iyi olur ?

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: Örümböcük
Scudo
Tepki
34
İsim
EMRE
Bisiklet
Carraro
Dostum geçmiş olsun iki anlamda bir yasadığın arıza yuzunden ıkı salcano servıslerının elıne dustugun ıcın..Allah sabır versın ne demek ıstedıgımı cok ıyı anlarsın bı kac salcano servısını gezdıkten sonra..

Hologram

Üye
Tepki
35
İsim
Harun Arslan
Bisiklet
Salcano
Servis anlamında pek birşey veremiyor salcano o konuda haklısın :D motor tamiri ile ugraşan amcalara vermişler servis bayiliğini motosiklet ile bisiklet arasındaki ayrımı pek yapamıyor dayılar. Bir diğer konu ise sallamıyorlar pek buda can sıkıcı bi durum özledim bisikletimi 1 aydır yatıyor bu sebepten dolayı =(

• Beğen
Tepkiler: Örümböcük
Tepki
34
İsim
EMRE
Bisiklet
Carraro
Seni çok iyi anlıyorum cunku senın yasadıklarının aynısını bende yasadım.Sana tavsıyem sudur sen o bısıkletı al bı bayıye gıt takas et uzerıne bır mıktar para koy carraro canondale whistle ghost sedona merıda bu markalardan bırını al pişman olmazsın emın ol :) uzulme bu dediğimi bi dusun :)

Hologram

Üye
Tepki
35
İsim
Harun Arslan
Bisiklet
Salcano
Bisiklet almayı düşünüyorum bunun yanına bir tane daha bütce'yi denkleştirmeye çalışıyorum ama şuanda buldum bir göbek gene aynı marka shunheng'di yalnışım yoksa bu seferki rulmanlı olacak 70 tl dedi bakalım bugun alıcam ins. ona göre tekrardan bilgilendireceğim bakalım durum ne olacacak =) internetten bayağı araştırdım 7 li vites için pek göbek yok vites vs. uyum sorunu yaşamak istemediğimden bulunca direkt atladım :D yoksa sram 9 alıcaktım :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Hologram
Garanti kapsamındaysa hiç uğraşma, ver servis gereğini yapsın.bilya değiştirme yetkileri yoktur,mecburen gobeği değişecekler ve en önemlisi TAMİR ETTIKLERI ANLATAN SERVIS FIŞI ISTE.VERMEZLERSE SENDE GEREGINI YAPARSIN.

@Hologram
Garanti devam ediyorsa sakin arayisa girme.onlar mecburdur degisim yapmaya.

@Hologram
Allah askina cok kolay olan seyi zora sokmayın.açın telefon salkano fabrikaya.deyinki bu bisikleti derhal tamir edin yoksa TICARET IL MUDURLUGUNE DILEKCE VERECEGIM.bak bakalim bisikleti nasil tamir ediyorlar.

Gökhan Kuş

Daimi Üye
Tepki
544
İsim
Gökhan
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Cyclocross
@Hologram Selamlar öncelikle geçmiş olsun kardeşim. Bizim müzisyen eşrafında bir söz var "Ne kadar pound, o kadar sound" senin göbek bilyalı sistem boşluk yapınca komple dağılmış. karaköyde ışık bisiklet var benim selamımı söyle oradan uygun rulmanlı arka göbek var al tak kullan, servisle uğraşma. Veya Fatihte dadaş bisiklete git yine beni söyle Murat sana yardımcı olur. Uzun süredir salcanonun üst modellerini kullanıyorum ve hiç sorun yaşamadım ama salcano servis olayı yok unutun, anlayacağınız hiç öyle bir servis olmadı, yoktu :D

• Beğen
Tepkiler: Hologram

Hologram

Üye
Tepki
35
İsim
Harun Arslan
Bisiklet
Salcano
@Asusmune

@Asusmune
@demirciemre
İlgiz ve alanakız için çok çok teşekkür ederim arkadaşlar garantisi bitti malesef =) çok şükür hallettim öz bisiklet samsun şubesinde uyumlu orta göbek buldum bugün üstünde 1 yarım saat geçirebildim gayet iyiydi sadece vites ayarı gerekiyor onuda yarın kurcalicam :D orta göbek işçilik ve tellerin deiğişimi ve akort ayarı toplamda bana 80 tl maal oldu ama yapıldığına deydi en azından tepesine geçebiliyorum özlemişim keratayı =)

@Gökhan Kuş

Çok çooook teşekkur ederim kardeşim =) hallettim çok şükür ama mesajın daha doğrusu mesajlarınız çok mutlu etti beni yardımlarınız için teşekkurler tekrardan. =))) Salcano servis ? yeniliyormu acaba, ne olaki mod: on ...